Zwiastun Nr 1 Kamienie na szaniec(2014): Zwiastun nr 1
Trzech warszawskich maturzystów, Alek, Zośka i Rudy, planuje rozpocząć dorosłe życie. Ich plany burzy wybuch II wojny światowej.

komentarze 73

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Maccaron
Dobry film. Byłem z młodzieżą. Wychodzili w milczeniu..
3
Alex111127
Na tym zwiastunie mozna zauwazyc, ze Rottenfuhrer Ewald Lange ( glowny oprawca Rudego) na ma mundurze patki z odznaczeniem innej pozycji w Waffen SS, pozycji zaraz pod Rottenfuhrerem ( kapral) czyli Sturmmana ( starszy szeregowy).
agula11fw
Świetni aktorzy <3 Film bardzo dobry i wzruszający do łez. Odbiega jednak wiele od książki. Pominięta została postać Alka, głównego bohatera, zdecydowanie zasługującego na uwagę. Z kolei spokojny Zośka na filmie zachowuje się jak jakiś narwaniec. Kamenie na Szaniec to historia ludzi, którzy żyli naprawdę, więc nie powinni być aż tak przerysowani. Jednak warto obejrzeć film ;) naprawdę wciąga
PHOTOALL
Kamienie na szaniec FILM ONLINE : bit(kropka)ly/1hBUNny
Nelli_N
Piękny, bardzo przyjemnie się ogląda, sceny katowania Rudego wspaniale ujęte, końcowa scena gdy umiera Zośka łzy w oczach. Film ma tylko jeden duży minus pominięcie postaci Alka, który także był jest i będzie bohaterem. Film polecam jeśli ktoś jeszcze się waha nad obejrzeniem go.
Pynek
Świetny film,ciekawy i wciąga! Można się dowiedzieć co się działo podczas wojny.
wikimiki111
Byłam w kinie ;D Nie dość że film ciekawy to jeszcze aktorzy boscy <33
Wiki2101
Przeczytałam książkę. Miałam to oczywiście jako lekturę szkolną, ale mi się podobała. Mam nadzieję, że uda mi się obejrzeć film bo zdania są podzielone. Mimo to zachęcam jednak do przeczytania książki, a nie obejrzenia tylko tego filmu :p
happyname
ten trailer to wygląd, jakby CyberMarian go zrobił.
dfsfdsfds
To już kolejny film w którym kpi się z naszych bohaterów!!! Westerplatte jest pierwszym zniekształceniem, zrobił go jakiś pajac chochlew zmachany przez ruskiego! Ojczyzna sprzedana do reszty!!!
wiola_lisicka
Film powstał nie tylko na podstawie książki, ale również dokumentów. i tak dla informacji- oni byli tylko ludźmi, z całym życiem przed sobą, a wpadli w środek wojny. Tu po prostu nie ma miejsca na gloryfikację, do której tak patetycznie jesteśmy wszyscy, jako Polacy, przywiązani. Popatrzcie na to z perspektywy swojego życia lub śmierci, może wówczas zrozumiecie sens filmu.
jrambo
Twórców zapraszam do przeczytania lektury szkolnej autorstwa Aleksandra Kamińskiego pt.'Kamienie na szaniec'. Główną postacią jest tam m.in. mój ulubiony bohater dzieciństwa - Alek, zabawniejszy od Rudego, odważniejszy od Zośki i jeszcze do tego przystojny. W bryku widocznie o nim nie wspomnieli... Ale oczywiście przyznaje - widziałam już gorsze polskie filmy.
akuruc2
niesamowity film, genialny, oglada się z ogromnym zaciekawieniem i łzami w oczach
Lucky_filmaniak
Zdecydowanie się z Tobą zgadzam... A dodatkowo nowe twarze według mnie są bardziej przekonujące i nie tak "komercyjne"...ale na razie poczekam z opinią do obejrzenia całości...
GoldenBoyGT
Ważny film, w dobie groźby wojny u naszych sąsiadów nabiera zupełnie innego wymiaru. Oby nasza młodzież tak jak dziadkowie nie musiała stawać przed tak trudnymi wyborami jak bohaterowie Kamieni. Bilety już zarezerwowane...
lekky
Gliński stawia na niejednoznaczność, psychologiczny autentyzm.Ma bardzo profesjonalną ekipę(patrz. Paweł Edelman). Te zarzuty o amerykańskość są trochę nie na miejscu. Każdy współczesny trailer jest robiony na modłę amerykańską, z dynamicznym montażem, sam film z pewnością znacznie się różni. Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądać.
Mirka_8
Jestem bardzo ciekawa jak można negatywnie oceniać film który nie doczekał się jeszcze premiery. Kolejny reżyser podjął się trudnego i kontrowersyjnego tematu i jestem bardzo ciekawa jak go przestawił. Wydam swoją opinię po obejrzeniu.
sebastiannycz
Czekam Lubie tego typu filmy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
luleczek
Surka, tak się składa, że potrafią - patrz Drogówka, Testosteron, Bejbi Blues, Pokłosie - to tylko zahacza o wojnę. Każdy naród powinien pięlęgnować swoją hisotirę, więc niech powstają filmy o niej. Najgorsze jest jak robią filmy o wojnie, które są odczłowieczone - gdzie ma ludzi są tylko pomniki bohaterów. Takie kino do mnie słabo przemawia, ale tu wydaje się, że tego nie ma. Ci chłopcy są ludzcy.
cynaminek
Ja tam nic amerykanskiego w nim nie widze... a sam zwiastun zapowiada sie dosc ciekawie...
dutka_2
akurat ja bym się nie czepiała, że na amerykańską modlę, bo póki co w USA robi się najlepsze filmy. Nie mówię o treści, ale o samej jakości wykonania, więc to raczej zaleta. Jest już drugi zwiastun jeszcze lepszy jak dla mnie.
Private_Witt
SlimShady85 @ Że zwiastun jest na modłę amerykańską sklecony nie oznacza jeszcze, że taki będzie film. Ja póki co jestem pozytywnie zaskoczony. We wcześniejszych materiałach wyglądało to dużo gorzej.
Private_Witt
Surka0407 @ Wracaj kobieto do garów jak masz takie durne komentarze pisać. Nie, nie zauważyłem, żeby Polacy kręcili filmy wyłącznie o tematyce wojennej, że Ty takie wyłącznie znasz to Twój problem. Pozdrów koleżanki z gimnazjum.
Surka0407
Polacy nie potrafią robić żadnych innych filmów, niż te o wojnie. Wszyscy już na świecie wiedzą, że tak strasznie nam się wiodło, tacy byliśmy biedni i sponiewierani i serio, ale kolejny film o tej tematyce przyprawia mnie o mdłości. Pewnie zostanę zbrukana za te słowa, ale serio, czy nie macie dość tego? Polska na wieki wieków będzie kojarzona tylko i wyłącznie z wojną. Co więcej, książka jest genialna, jednak zwiastun mnie nie przekonał i raczej sobie odpuszczę.
Arya_2
Moim zdaniem sceny z "Rudym" zapowiadają się nieźle, na widok tego gestapowca skóra człowiekowi cierpnie. Natomiast momenty, kiedy "Zośka" robi groźne miny a w tle leci...chyba Rammstein, raczej wywołują niezamierzoną wesołość. Ale pożyjemy, zobaczymy.
SlimShady85
Tym filmem tylko potwierdzili ze w Polsce nie można już robić dobrych filmów, a takimi na wzór amerykańskiego kina robimy z siebie tylko pośmiewisko.
jagoda1742
http://www.naszdziennik.pl/pol ska-kraj/67923,sponiewierane-s zare-szeregi.html#.UvurGEx9T7I .facebook Jestem harcerką o długim stażu teraz obecnie instruktorem wychowującym kolejne pokolenia i... i nie tyle że się zbulwersowałam ale dostałam kopniaka od twórców filmu. Dlaczego uderza się w wartości promowane przez harcerstwo od pokoleń, czemu z umniejsza się bohaterów i degraduje nasze wzorce. Pamiętajmy że to nie tylko kolejna lektura ale dla wielu harcerzy lektura nie wybierana z obowiązku ale ze szczerej chęci, opowieść o tym co w życiu ważne... Szacunek... to słowo chciałby się odnaleźć najbardziej
kalota_filmaniak
parę lat temu książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, a jeśli chodzi o ekranizację to mam nadzieję, że będzie ona równie dobra :)
p_i_u_2
No,wygląda ciekawie.Zwiastun faktycznie w hollywoodzkim stylu.Niemiec przesłuchujący Rudego to niezły "twarzowiec",tak sobie właśnie wyobrażam hitlerowca. A tak swoją drogą to Westerplatte nie było aż takim drewnem,parę rzeczy było niezłych.

programy Filmwebu