Piosenka Dawida Podsiadły w filmie "Kamienie na szaniec"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Piosenka+Dawida+Podsiad%C5%82y+w+filmie+%22Kamienie+na+szaniec%22-102180
Dawid Podsiadło, jeden z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia, skomponował utwór do najnowszego filmu Roberta Glińskiego "Kamienie na szaniec"- w kinach od 7 marca.Utwór "4:30" to pierwszy w całości autorski polski tekst Dawida. Inspiracją do jego napisania było aresztowanie Rudego, bohatera "Kamieni na szaniec",  o tytułowej godzinie 4:30 nad ranem. Pisząc tekst, myślałem o nim. Tragiczna historia głównego bohatera, jego odwaga bardzo mi zaimponowały, powiedział artysta.

"4:30" to utwór niezwykły z wielu powodów - pokazuje, że choć zmieniły się czasy, pewne sprawy pozostały niezmienne. Cieszę się, że wziąłem udział w projekcie, który nie będzie dla ludzi obojętny. Ten film powstał dla pokolenia, którego jestem częścią, skomentował wokalista. Warto dodać, że to pierwszy utwór artysty skomponowany na potrzeby filmowej produkcji. Piosenkę będzie można usłyszeć premierowo dziś w radiowej Trójce.


Premiera klipu zaplanowana jest na początek lutego. Akcja teledysku dzieje się w domu spokojnej starości, gdzie Dawid gra rolę pielęgniarza. Klip jest połączeniem dwóch światów - rzeczywistego i filmowego.

"Kamienie na szaniec", najbardziej oczekiwana produkcja 2014 roku, trafi do kin już 7 marca. W rolach głównych zagrają: Marcel Sabat (Zośka), Tomasz Ziętek (Rudy) oraz Kamil Szeptycki (Alek). Młodym gwiazdom partnerują najwybitniejsi polscy aktorzy: Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Wojciech Zieliński, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Marian Dziędziel, Anna Dereszowska oraz Olgierd Łukaszewicz.