Ogromny sukces "Kamieni na szaniec"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ogromny+sukces+%22Kamieni+na+szaniec%22-103414
"Kamienie na szaniec", jeden z najgłośniejszych polskich filmów tego roku, w niecały tydzień po premierze obejrzało ponad ćwierć miliona widzów. To olbrzymi frekwencyjny sukces produkcji i jej twórców.

 


Premierze filmu "Kamienie na szaniec" od samego początku towarzyszyły wielkie emocje. W weekend premierowy produkcję obejrzało ponad 107 tys. widzów. W ciągu kolejnych czterech dni ten wynik został ponad dwukrotnie zwiększony. Na niektóre seanse w całej Polsce brakuje już biletów, a kina zmieniają repertuar, by umożliwić wszystkim chętnym obejrzenie filmu.

"Kamienie na szaniec" to historia, obok której nie można przejść obojętnie i która nadal jest ważna dla wielu Polaków – świadczy o tym nie tylko sukces frekwencyjny. Uroczyste premiery filmu w Warszawie, Lublinie i Krakowie zakończyły się owacjami na stojąco.

Takiej produkcji w kinach nie było od dawna, to przełom w sposobie mówienia o naszej historii. Dostajemy listy z całej Polski z podziękowaniami, a Internet oszalał na punkcie młodych aktorów wcielających się w role Zośki, Rudego i Alka – podsumowuje Mariusz Łukomski, producent i dystrybutor "Kamieni na szaniec". Widzowie bardzo chcą obejrzeć film i wyrobić sobie o nim własne zdanie – dodaje.

Popularność filmu przyczyniła się także do wzrostu zainteresowania książką, która znalazła się już na liście TOP w Empiku. Pierwszy nakład specjalnego wydania "Kamieni na szaniec" z okładką filmową zwierającego wkładkę ze zdjęciami z planu oraz autorski komentarz Roberta Glińskiego zniknął z półek księgarni w ciągu kilkunastu dni. Wydawnictwo Nasza Księgarnia zdecydowało się na dodruk "filmowego" wydania legendarnej powieści Aleksandra Kamińskiego.

Internauci oszaleli na punkcie nowego singla Dawida Podsiadło do "Kamieni na szaniec". Na kanale Youtube piosenkę i klip "4:30" odtworzyło już ponad pół miliona osób.