Świat czeka na "Kamienie na szaniec"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiat+czeka+na+%22Kamienie+na+szaniec%22-103770
Najnowszy film Roberta Glińskiego obejrzało już prawie 700 tys. widzów. Teraz świat czeka na "Kamienie na szaniec".


Stowarzyszenie "Wolni Wyborcy" wystosowało specjalny list do Ministra Pełnomocnego Ambasady Republiki Federalnej Niemiec Joachima Bleickera, w którym proszą o wyświetlenie filmu w niemieckiej telewizji publicznej. Ponad to zaplanowane są już pokazy filmu w USA.

Efektem, który chcemy osiągnąć naszym listem, jest zwrócenie uwagi na fakt, że mimo iż historia XX wieku naznaczona jest najtragiczniejszym wydarzeniem w dziejach ludzkości, jakim była II Wojna Światowa, to obecne relacje między naszymi krajami są bardzo dobre. Tylko na przestrzeni ostatnich 8 lat liczba Polaków odczuwających sympatię do Niemców wzrosła aż o około 10% – pisze w liście do Joachima Bleickera Przewodniczący Stowarzyszenia "Wolni Wyborcy" Paweł Piwowar.

Kina w Polsce przeżyły prawdziwe oblężenie. Film zobaczyło już prawie 700 tys. widzów. Liczba zainteresowanych ciągle wzrasta, również na świecie. W ten weekend "Kamienie na szaniec" będą wyświetlane premierowo w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze zaplanowane pokazy odbędą się w miastach stanu Nowy Jork: Bellmore, Hawthorne oraz Maplewood. W przyszłym tygodniu zaplanowane są kolejne pokazy.