relacja wideo

Uroczysta premiera "Kleru"

W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Kler". Mieliśmy na niej okazję porozmawiać z reżyserem i gwiazdami obrazu. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

"Kler" trafi do kin w całym kraju już w najbliższy piątek.

zwiastuny filmowe

komentarze 51

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
JohnTheBrave
Polska kinematografia po przemianach ustrojowych wygląda tak: robi sie bardzo dużo filmów spolecznych i publicystycznycb oraz komedie z naciskiem na romantyczne, marginesem są inne gatunki. Horror jest gatunkiem niby to popularnym ale polscy twórcy są przeświadczeni o tym, że mają misję, więc ten gatunek nie ma w Polsce racji bytu. Kino wojenne , historyczne jest najczęściej zakladnikiem ideologii. Czekam na "wiatr co rozgoni" tych co kształtują polską kinematografie i ktoś zrobi tu porządek.
19
Bilet95
@JohnTheBrave Prawda. Jak komedia to tylko romantyczna albo nieśmieszna parodia. Jak wojenny to przesadzony, albo zbyt patosowy lub wylanie rzygów (oczywiście tylko partyzantka). Jak sensacyjny, to Vega... komedia o czymś poważnym napisana w taki sposób, że już kapitan bomba ma więcej realu w sobie. filmy "psychologiczne" lub takie które mówią o czymś ważnym, są przesadzone. Albo paradokumenty. Raz na jakiś czas trafi się dobry dramat.
3
streetbrother
@JohnTheBrave jednymi słowy jest po prostu to samo co w wielkim filmowym świecie, z wyłączeniem akcyjniaków i sci-fi bo Pl nie ma na takie rzeczy budżetu.
2
Darkman666
@JohnTheBrave ta (polska) kinematografia ma się dopasować do odbiorcy, a odbiorcą ma być przeciętny chwytacz kontrowersji. Niestety jest to mało wymagający odbiorca. Dlatego apeluję do polskich twórców. PODNIEŚCIE POPRZECZKĘ.
1
streetbrother
@JohnTheBrave mm.. nie. co do horrorów racja, w Pl nie są tworzone. Jeśli chodzi o komedie to w Polsce jak i na świecie znajdzie się dobra komedia raz na ruski rok. Jeśli chodzi o Thrillery, wydaje mi się że w Polsce jest to zawsze film podszyty artyzmem, jest zatem tworzony przeważnie przy debiutach reżyserskich, no i nie jako thriller wymaga również budżetu.
muguiying
@Darkman666 Smarzowski trzyma tę poprzeczkę wysoko od lat.
2
maciekozi
ten film to jest arcydzieło pod na pewno jednym względem: reklamy. Nie potrzeba jakichkolwiek trailerów, plakatów. Ludzie sami go reklamują: ateuszę wywyższając i katosie jadąc po nim. Bicie pany na każdym kroku i propaganda oraz antypropaganda. Reklama z każdej strony, GENIALNE!!
7
kto
Jerzy Urban na uroczystej premierze... wielu będzie miało problem z obiektywną oceną filmu i nieposądzaniem pana Wojciecha o różnego typu uwikłania. Jakoś nie pamiętam żeby w relacji z premiery Wołynia były migawki z kimś tak jednoznacznie kojarzonym i niezwiązanym z branżą filmową. A może to celowe jak filmwebowe clickbaity.
7
taksidrajwer
Czekałem na pogadankę z Urbanem a tu nic... Ale może będzie w następnym odcinku z cyklu "Mój gust filmowy".
5
Grifter
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
taksidrajwer
@Grifter No no, ktoś tu widzę wściekle złakniony pedofilskich opowieści i marzą mu się najdrobniejsze szczegóły. Aż strach na kogo to się można nadziać w tych internetach...
1
SamFarsch
@taksidrajwer Najgorzej jest natknąć się na fanatycznych katoli, którzy pedofili w sukienkach usprawiedliwiają tekścikiem pt. " to tylko ludzie".
7
2
Dzida_86
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
muguiying
@taksidrajwer Tutaj masz pogadankę Urbana: https://www.youtube.com/channe l/UCKI8MqLlLCRYuzS9B-q3Eww Smacznego :)
egieneko
NIKT nie będzie mi mówił co mam oglądać, a na co mam NIE patrzeć. Koniec. Kropka. Tzw. KK i wszyscy gorliwi włazidupcy - - *ręce precz* ode mnie i od tego filmu. Poważnie zajmijcie się SWOIMI PROBLEMAMI, których jrst więcej każdego dnia!...
Darkman666
pogieło was z tym określeniem "uroczystej"?
1
adimem
Jak to..."uroczysta premiera"? Była podniosła atmosfera czy premiera miała charakter sakralny? Czy oddano honory, wręczono medale za "odwagę" podjęcia tego jakże trudnego, arcytrudnego tematu? Czy byli ludzie z WSI, UB?
7
1
Ketoprofen
@adimem I najważniejsze: czy wygłoszono apel smoleński? ;)
6
Janus83
@Ketoprofen Musieli.To obowiązek wpisany do Nowej Konstytucji PiS.
1
Carlito78
@adimem Z komunistów jak na razie widziany był tylko Piotrowicz z PiS.
6
Daiken
Za słabo przeglądam FilmWeb, bo jakoś nie zauważyłem takiego podniecenia innymi polskimi premierami.
2
herc_ules
@Daiken Długa szukać nie trzeba: "RELACJA WIDEO: Filmweb na premierze "Kamerdynera", "RELACJA WIDEO: Uroczysta premiera "Juliusza"", "RELACJA WIDEO: Uroczysta premiera filmu "303. Bitwa o Anglię"". Filmweb po prostu pojawia się na uroczystych premierach, a po prostu Ty próbujesz na siłę postawić tezę pasującą do Twojego światopoglądu.
9
Daiken
@herc_ules Tak jak napisałem, najwidoczniej za słabo przeglądam ;)
1
Barry_Ultimate
Mam wielką prośbę do redakcji! Skoro Smażowski kręci filmy w których Żydzi grają katolickich księży, to przy najbliższej rozmowie zapytajcie go, kiedy nakręci film w którym Polacy zagrają rabinów. Nie wiem, czy wiecie, że w stanach 73% żon rabinów skarży się na molestowanie seksualne. Wedlug Talmudu, nie warto jest uprawiać sex z dziewczynką która ma mniej niż trzy lata, bo jej odrasta błona dziewicza , więc mija się z celem i powinno się to robić jak skończy trzy lata i jeden dzień. To byłby ciekawy temat na film.
1
Barry_Ultimate
@Barry_Ultimate Ps. przez dobre kilkanaście sekund w relacji nie ma ani jednego polskiego celebryty. Sami polskojęzyczni. Przypadek?
rbk23
Smarzowski nie jest obiektywny w tym co robi, jest to jego subiektywna forma ukazania danego tematu w jak najciemniejszych, najbardziej, kontrowersyjnych barwach ZAWSZE po to tylko aby ludzi przyciągnąć do kin i zarobić , zbić kasę. Plebs łyka tanią sensację jak pelikan bez zastanowienia, jest w tym jednak jakaś metoda. Kwestie artystyczne odchodzą na drugi plan, widząc już kolejny raz zupełnie ten sam film od Smarzowskiego o takiej samej strukturze, z tymi samymi aktorami, podejmujący tylko inny temat. Skok na kasę, który w wykonaniu Smarzowskiego działa. Podobnie jak u Vegi. Co do samego środowiska księży, wiadomo od wielu lat co się tam dzieje, więc nie jest to coś odkrywczego ani jakiegoś kontrowersyjnego imo . Hajs będzie się zgadzał, a Smarzol będzie zadowolony. ;)
12
rbk23
@rbk23 z tym kontrowersyjnym się źle wypowiedziałem, szkoda że nie ma edycji :/ chodzi mi o to że nie wzbudza ten temat na mnie takich kontrowersji jak u niektórych osób, bo wiele spraw jest nagłośnionych i od wielu lat są dobrze znane...
1
JohnTheBrave
@rbk23 on po prostu jest edgy a Vega jest cringy i tak toskończysz działa. Jakby obaj połączyli siły to by było
Carlito78
@rbk23 Nie porównuj wielkiego reżysera do Vegi, który robi prostackie filmy i myśli, że jak zatrudni znanych aktorów i wszystkim da dziecinne pseudonimy to wystarczy.
4
ad3k77
@rbk23 Każdy musi zarabiać jakoś na życie... Smarzowski znalazł taki sposób, podobnie jak Vega. Jest popyt na takie kino to oczywiście pojawia się też podaż - nie widzę w tym nic złego. Przecież nikt nikogo nie zmusza do oglądania ;)
2
katedra
@rbk23 Teraz mogę zniszczyć twój pogląd o kinie. Uwaga, uwaga: Większość filmów opartych jest o wyobrażenie ich twórców.
shivar
@rbk23 artystyczna wypowiedz z definicji nie moze byc obiektywna, w Weselu np. zawarl tyle przywar tego naszego spoleczenstwa, ze mozna by go posadzic o antypolonizm...zreszta, kino spolecznie zaangazowane zazwyczaj przejaskrawia temat i skupia sie na ekstremach... czy to skok na kase, czy proba naprawy swiata, to juz kazdy sam musi ocenic...
5
_Zero_
@rbk23 Zaskoczę Cię, ale tak działa kino. Większość reżyserów tworzy filmy na podstawie swoich opinii, wyobrażeń i tak dalej. Film nie musi być w ogóle obiektywny, bo to nie jest reportaż. A porównywanie Smarzowskiego do Vegi jest żałosne.
10
4
katedra
Były foto budki konfesjonały i rozdawanie komeżek z logo filmu?
5