wywiad wideo

Cannes 2018: Rozmawiamy z Larsem von Trierem

Tradycji stało się zadość. Lars von Trier powrócił z banicji do Cannes i jak za dawnych czasów, od razu wywołał kontrowersje. A wszystko za sprawą pokazywanego w konkursie głównym filmu "The House That Jack Built". O jego nowym dziele z reżyserem rozmawia Michał Walkiewicz.

zwiastuny filmowe

komentarze 29

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Pyramid_Head
Gość jest nie do podrobienia. Jeden z ostatnich wielkich reżyserów którzy w ogóle nie interesują się opinią publiczną.
18
justykob
@Pyramid_Head Wielkim rezyser BYŁ. Teraz jest totalnym psycholem. Nie do wiary, że ten facet nakręcił "Przełamując fale".
1
Kazikowy
@justykob dokładnie. A trzyma się uparcie stylu "Dogmy 95", a to już nie zachwyca. Mnie osobiście drażni kręcenie z ręki, a przy tym irytują scenariusze o dewiantach, psychopatach i socjopatach.
2
SamFarsch
@justykob "Przełamując fale" jest przereklamowany i najsłabszy z całej trylogii poswięcenia. A szczytowym osiągnięciem Von Triera 2.0 jest 2 częsć Nimfomanki. Beka z mózgowców, którzy odbierają jego filmy jako dzieła psychola.
SamFarsch
@Kazikowy Też w głębi serca marzę o tym, by Von Trier skończył z tymi plugawymi dewiacjami i zaczął robić kino familijne.
4
Grifter
@SamFarsch Kino familijne wg. Triera. To by było coś :)
5
nieromeq
@Pyramid_Head Najlepsza sztuka to taka, ktora prowokuje, a nie smutne pipczenie robione na zamowienie krytykow. Jak ktoś potrafi szokować krytykę, to znaczy, że robi to dobrze. Tematyka w kine artystycznym to zwykle tylko tło.
4
theophrastus_bombastus
@Kazikowy Trier nakręcił jeden film zgodnie z manifestem "Dogmy95".
tocomnieinteresuje
@Kazikowy Ma świadomość tego, co lubi. Czepiałbym się też treści, ale formalnie podoba mi się taka estetyka, jaką robi.
Robert_Sawyer
Lars z długimi włosami? Tego jeszcze nie było.
10
kochamczeresnie
Dziękuję za zadanie Larsowi pytań, które chciałam mu zadać. Bardzo dobry wywiad. Zauważam korelację - im więcej ludzi wychodzi z kina z filmów von Triera - tym lepszy film. Już nie mogę się doczekać. Tym bardziej, że dla mnie również psychika seryjnych morderców jest fasynująca. Von Trier jak Witkacy najlepsze rzeczy tworzy po pijaku. Moje ulubione dzieło tego reżysera to Antychryst, który również wywołał wielkie niezasłużone oburzenie, bo dla niektórych ludzi artystę można ograniczyć tylko do danych tematów na dużym, czy małym ekranie. I teraz pytanie, po co ludzie chodzą do kina na von Triera? Rozumiem, że część widzów się pomyli, bo chciała iść na film o romantycznym Jacku, który wybudował swojej mądrej żonie dom, jednak ci, którzy wiedzieli czego mogą się spodziewać, chyba poszli na ten film, po to, żeby z niego wyjść i napisać póżniej, że jest niemoralny.
8
MaX_20
uwielbiam jego sposób prowadzenia kamery
4
man_with_no_name
To był wywiad? To ja gdybym zaczepił go na czerwonym dywanie przez barierki, dłużej bym z nim pogadał.
3
evillynn
Jeju jak ja go uwielbiam!!! I ta fryzurka :D
1
clavier
Trier super, nawet w tak krótkim i mega poprawnym politycznie mini-wywiadziku potrafi coś przekazać. Walkiewicz i jego przygotowane pytania- słabo wypadł. Wszyscy się teraz trzęsą z powodu niepoprawnych słów, a Lars wali prawdą między oczy, zadaje niewygodne pytania, każe myśleć o co chodzi. Za to go cenię.
Bezsenny84
Zrobił tylko jeden dobry film- "Orchidégartneren"
DaveDovah1993
Pokazał wszystkim co sądzi o metoo i tym całym politycznym szaleństwie , które niszczy branżę filmową. Gość ma jaja.
4
Beata_Beata_Beata_2
Witam. Czy znacie może datę premiery na DVD Ninjago sezon 8?
kyle_reese
Publicystka filmweb schodzi na psy. Walkiewicz za wszelką cenę chce błyszczeć i być klikanym.... żal mi go - po 'trupach' do celu, co?