PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612158}
8,2 3 745
ocen
8,2 10 1 3745
Alice: Madness Returns
powrót do forum gry Alice: Madness Returns

Aż dziw człowieka bierze, że jeszcze nie powstał temat o owym nadchodzącym serialu animowanym, kontynuującym
fabułę "Alice: Madness Returns".

Źródło wszelkich informacji na temat projektu: http://www.kickstarter.com/projects/spicyhorse/alice-otherlands


FAKTY

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Pierwszy odcinek ujrzymy nie wcześniej niż w grudniu 2014 roku.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Alicja będzie miała umiejętność nawiedzania umysłów innych ludzi, a konkretnie chodzi o ich własne Krainy Czarów.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Alicja odwiedzi umysły kilku znanych ludzi (będą to m.in. Thomas Edison, Charles Darwin, Mark Twain).
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Alicja stanie do walki przeciwko organizacji lub pojedynczemu złoczyńcy ("lub", bo American McGee nie jest jeszcze
pewien, co widać po wpisie na Kickstarterze), która/y planuje uwięzić wszystkich mieszkańców Londynu w "więzieniu
umysłu".
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Działanie owej organizacji (no przyjmijmy że będzie to organizacja) ma być metaforą współczesnego omamiania
społeczeństwa (i żerowania na nim) poprzez oszustwa i manipulacje.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Nie obędzie się bez wyżynania w pień piekielnego pomiotu.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~


OPINIE

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Jak po raz pierwszy to wszystko czytałem, po prostu aż mnie coś strzeliło. Alicja spacerująca po umysłach innych ludzi i walcząca ze skorumpowanym systemem?! WAT?! Następnie pomyślałem, że jeśli przedstawią to w naprawdę zwarty, logiczny, wciągający i (w
pewnym stopniu) wiarygodny sposób... TO CZEMU NIE? :D
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Krainy widziane na obrazkach są po prostu tak różnorodne i niesamowite, że aż brak mi słów. Jeszcze wyobrazić
sobie, jak to będzie wyglądało w animacji trójwymiarowej. Nie no po prostu czekam na pierwsze screenshoty O_O
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~


OCZEKIWANIA

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Mam nadzieję że w pierwszym odcinku wyjaśni się to, co widzieliśmy w zakończeniu "Alice: Madness Returns".
Wiemy już na 100% (wnioskując z tekstu Americana), że nie jest to żadna lokacja w Krainie Czarów (tak też czułem,
bo transformacja była praktycznie niezauważalna), tylko widok wywołany zdobytym do tej pory przez Alicję
doświadczeniem w Krainie Czarów (zabicie Królowej Kier, czyli wyleczenie się z choroby) i prawdziwym świecie
(zabicie Bumby'ego, czyli pomszczenie rodziny). Zatem bardzo bym chciał, by Alicja mogła w pełni kontrolować
przenoszenie się do Krainy Czarów (do tej pory to był totalny random) oraz właśnie to mieszanie rzeczywistości z
wyobraźnią.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Ciekawie by było, gdyby właśnie widzenie świata rzeczywistego zmiksowanego z elementami Krainy Czarów dawało
Alicji jakieś nowe możliwości. Na przykład żeby wygląd jakiejś osoby w wersji fantastycznej zdradzał jej intencje. :D
Może i głupie i oklepane, ale skoro Alicja ma spacerować po umyśle Edisona i walczyć ze złymi ludźmi, to co stoi na
przeszkodzie?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Mam nadzieję że wymyślą jakąś ciekawą i efektowną metodę, która będzie pozwalała Alicji na wejście do umysłu
innego człowieka.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Rozumiem że Alicja nie będzie właziła do Krain Czarów innych ludzi ot tak, dla zabawy. Ciekawie by było, gdyby robiła
to po to, by im pomóc. Może żeby przywrócić im jasność umysłu, czy wyleczyć z jakiejś choroby psychicznej? Gdyby
polegało to na zabiciu manifestacji owej choroby/zaburzeń psychicznych (jak w "American McGee's Alice") to nie
miałbym nic przeciwko.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~


Na chwilę obecną - ode mnie tyle. Dzielcie się własnymi opiniami i oczekiwaniami :D A i jak znajdziecie jakieś fakty,
to też można by tu wrzucić.

Mati9319

Dwa nowe fakty:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Alicja w końcu będzie mogła swobodnie i na własne życzenie wchodzić i wychodzić z Krainy Czarów.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Wspomniane przeze mnie wcześniej "widzenie świata rzeczywistego zmiksowanego z elementami Krainy Czarów" Alicja będzie mogła swobodnie "włączać" i "wyłączać".
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~

Mati9319

W sumie mam jeszcze jedno oczekiwanie, ale myślę iż w świetle tych "dwóch nowych faktów" które dzisiaj dodałem, można by je uznać za fakt, ale lepiej dmuchać na zimne. A zatem:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
Skoro Alicja opanowała zarówno świat umysłowy jak i realny oraz [Dwa nowe fakty], to w "Alice: Otherlands" powinna mieć już zdrowie psychiczne zregenerowane w 100%-ach. Czyli żadnych koszmarów czy potwornych halucynacji (do takich nie zaliczam oczywiście zakończenia "Alice: Madness Returns", a i tak już wiemy że będzie miała nad tym kontrolę). No bo co no?
- choroba została dosłownie zabita,
- zemsta została dokonana,
- brak chaotycznych wspomnień w podświadomości Alicji.

Dodajmy jeszcze, że najwyraźniej Bumby miał największy wpływ na niekontrolowane powroty Alicji do Krainy Czarów. Skurczysyn chciał wymazać jej pamięć, czyli krótko mówiąc - rozwalić Krainę Czarów, w której jego zamiary przybrały postać infernalnej ciuchci i Doolmakera. Podświadomość Alicji musiała się jakoś bronić. Musiała wciągnąć jej umysł z powrotem do Wonderlandu, by ta w końcu odkryła prawdę o zamiarach Angusa Bumby'ego i prawdziwej przyczynie śmierci rodziny.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~


Może lepiej będzie jak wyjaśnię, skąd wziąłem te dwa nowe fakty. Otóż tak sobie przewijam kickstarterową stronę "Alice: Otherlands" i na samym dole jest fajny przycisk: "Ask a question". Czemu by nie spróbować? Ze świadomością iż pytania trafią do samego Americana McGee, nie miałem zbytnich nadziei, a już pewno nie liczyłem na szybką odpowiedź. Ponadto zadałem nie jedno, a trzy (!) pytania. Zatem wczoraj po południu wysłałem te pytania i dzisiaj rano wbijam na kompa, paczę... i już jest odpowiedź! Tak oto wszedłem w posiadanie tych informacji. Widać że pan McGee to równy gość i dba o klientów.

Mati9319

Nieźle się zapowiada czekam na premiera bo grałam w 1 część i czekam od kolegi na drugą

ZuzannaZofia

Mam nadzieję że nie przeczytałaś zbyt wielu spojlerów odnośnie drugiej części :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones