PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605968}
7,5 24 135
ocen
7,5 10 1 24135
Assassin's Creed
powrót do forum gry Assassin's Creed

Nie rozumiem fenomenu tej serii.
Wczesniej przeszedłem dwójkę, zacna gra choć nie bez wad. Nie rozumiem jednak sukcesu pierwszej cześci. Szczątkowa fabuła, największa frajdą moze byc jedynie skakanie po budynkach a i to nie jest zbyt absorbujące (jeden przycisk). Same zabojstwa - kompletnie nieciekawe, zero planowania, zero jakiejs strategii, niektóre sa wrecz wyrezyserowane.
Trzeba przyznac ze samo miasto robi wrazenie,ale odejmujac ten aspekt i ładną grafikę, no to niestety bida z nędzą, gra kompletnie niewciągająca.
Niech mi ktos wytłumaczy jakim cudem ta gra odniosła sukces, bo bez wybornego marketingu to raczej nie byłoby mozliwe?

Jedynka miała klimat, fajną fabułę połączoną z tłem historycznym i intrygującego bohatera. Jak grałem pierwszy raz to mnie bardzo ta gra wciągneła i nawet zbytni nie patrzyłem na powtarzalność zadań. Jeszcze ta grafika w 2007 roku deklasowała reszte gier, a miasta były świetnie odwzorowane.
To samo jeśli chodzi o system walki, łatwy i prosty, ale soczyste zabójstwa dodawały kolorytu.
Na drugi raz graj najpierw w pierwszą część dopiero potem w drugą...

użytkownik usunięty
XXXD

Sek w tym, uważam, ze gra ma świetną grafikę i tez jakis klimat, co jest wazne, jednak sama rozgrywka jest w sumie nudna. Miasta to mistrzostwo, ale gameplay w moim przekonaniu nie dorównuje sferze wizualnej gry, dla mnie nieporozumieniem jest brak mozliwosci skradania. W pewnym sensie gra "Tenchu" z 1998 roku (hehe) pod względem rozgrywki była o wiele ciekawsza niż AC1&2,a też była stworzona na konsole (wyłącznie) i w zasadzie jakbym miał wybór, to miałbym dylemat :)

ocenił(a) grę na 8

skradanka, parkour, fabuła i grywalność.

ocenił(a) grę na 5

Moim zdaniem grafika w momencie powstania gry. Cała seria jest nuuuuuudna, ale pierwsza część bije rekordy w tej kategorii. Przeszedłem ją bo:
1. nie miałem pracy
2. nie było mnie stać na inne gry
3. mam konsolę i wymasterowałem 1000 achiv co nie jest trudne jak się ma pkt 1. i 2. :)

W dwójkę pograłem mając do wyboru inne gry i odpuściłem, choć przyznaję że jest o 1000% ciekawsza od części pierwszej.

Fakt, dziś ta gra jest po prostu nudna. Moim błędem jest to, że zagrałem w nią 7 lat po premierze. Zmotywował mnie znajomy bo podarował mi Black Flag na urodziny, a wiedział, że nie umiem grać w kolejna część cyklu nie znając poprzedników. Jedynka przetrwała na moim kompie do około trzeciego zabójstwa. Główne zarzuty to powtarzalność misji oraz średnio interesująca fabuła, przedstawiona w nieciekawy sposób. Jednak rozumiem fenomen tej gry, bo jak na swoje czasy była zajebista. Otwarty świat, który można zwiedzać w poziomie i pionie, no i setting Ziemi Świętej wydaję się najciekawszym ze wszystkich części.

Po czasie spędzonym na graniu w jedynkę, stwierdziłem, że ta seria nie jest dla mnie. Na szczęście przemogłem się na dwójkę, która eliminuje większość niedoskonałości poprzednika i jest po prostu przyjemną grą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones