PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=667039}
7,9 1 997
ocen
7,9 10 1 1997
Brothers A Tale of Two Sons
powrót do forum gry Brothers - A Tale of Two Sons

Witam. Grę dorwałem przypadkowo, tego miesięczna gra PS+, z samego początku, chwilke po odpaleniu, szok. Dlaczego? Jak w każdej grze, wpierw zajrzałem do opcji by włączyć napisy dialogowe, takie przyzwyczajenie. Zdziwiony byłem ogromnie gdy moim oczom ukazał się tylko i wyłącznie suwak jasności. Pierwsza myśl to "Gra, która pewnie wyląduje u jakiegoś youtubera w cyklu zagrajmy w crapa ew. najgorsze gry 2013". Tyle z pierwszych, 3 minutowych wrażeń.

New Game, klimatczne intro, infantylna opowieść pewnie - pomyślałem. Chwytam pada i zaczynam grę, o jezu, sterowanie, czyż nie jest ono cudowne? Zareagowałem uśmiechem dziecka na widok pluszaków. Prawie jak kooperacja ze samym sobą. Świetna grafika, przerysowani mieszkańcy wioski, integracja z otoczeniem, wąchanie kwiatów przez młodszego brata, siedzenie na ławce podziwiając pracę grafików i ten smaczek z koszykówką, zaraz na początku gry, świetne! I propos dialogów, już wiedziałem dlaczego nie było tej opcji, której szukałem w menu. Wracając do fabuły, prosta jak budowa cepa ale poprowadzona w taki sposób, że grę przejdę nie raz. Jazda na kozicach górskich, lot paralotnią ni mistrzowska przeprawa łódką, czy można tego nie kochać??

Mogę śmiało stwierdzić, że ta produkcja to typowy wyciskacz łez osadzony w klimacie pięknej przygody, braterskiej miłości i rodzinnego zżycia. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy gra z założenia miała nieść jakiś głębszy sens? Czy starania braci by dotrzeć do tajemniczego miejsca, gdzie jest ukryta woda życia były warte ostatecznego finału?? Wiadomo, nie można wiedzieć na co się napotka po drodze ale sama wyprawa w nieznane z założenia jest niebezpieczna. Nie wiem co o tej produkcji myśleć, fabularnie gra skierowana jest do młodszego gracza ale swoim przesłaniem, i jak mi się wydaje drugim dnem trafi pewnie w niejednego starszego miłośnika gier. Bracia to druga gra, przy której na napisach końcowych zastanawiałem się co autor chciał nam przekazać. Ogromną wadą produkcji jest jej długość, apre mniejszych błędów, które są momentami dotkliwe, jak np. blokowanie się postaci podczas przenoszenia filaru i piły na obiektach otoczenia (na wersji ps3) mimo to gre oceniam na solidne 8+. Byłoby 10 tylko długość panowie developerzy, długość...

ocenił(a) grę na 10
Gregory1323

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś nt tej cudownej gry. Oprócz długości. Prawda że można ją przejść w maks 3-4 godziny, ale nie jest to wielki wyreklamowany twór w stylu GTA czy innej 'hollywoodzkiej' produkcji. Jako że dostałeś ją w ps+ za darmo to pewnie nie wiesz, ale gra od samego początku kosztowała 15 dolarów, czyli kilkukrotnie mniej niż normalny tytuł. Z tego powodu uważam że jakość w stosunku do ceny jest o wiele więcej niż zadowalająca, a sama gra zasługuje na miano arcydzieła : )

ocenił(a) grę na 8
Gregory1323

Spoiler/ Miała głębszy sens, zobacz co się dzieje w końcówce. Całą grę starszy brat pomagał młodszemu, który nie umiał np. pływać. Przycisk R2 to akcja młodszego, a L2 starszego brata. gdy starszy umarł, młodszym musimy używać dwóch przycisków żeby pływać i wspinać się samodzielnie, bez pomocy brata i uratować ojca. I ten świetny moment gdy wchodzisz małym do wody, wciskasz akcję żeby popłynąć i nic, a po chwili wpadasz na to, że przecież nigdy sam nie pływał i używało się dwóch przycisków. Świetne!
Sam widzisz o co tu chodzi:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones