PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 341
ocen
9,2 10 1 38341
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Moi drodzy nie chcę nikogo urazić, ale ta gra nie zasługuje nawet by być w top100, a co dopiero na 1 miejscu. Domyślam się, że większość z was dała wysoką ocenę dla tej gry, bo czujecie do niej sentyment, ale o wiele więcej składników składa się na główną ocenę. Więc TO JEST JEDNA WIELKA KPINA Z TYM 1 MIEJSCEM. Dlatego przemyślcie sobie jeszcze raz sprawę i wystawcie tej grze ocenę na jaką rzeczywiście zasłujuje. Ja daje jej 2, i jest to w pełni obiektywna ocena.

yamaha299_fw

No właśnie, jak ludzie śmieli wyróżnić tę grę pierwszym miejscem w rankingu, skoro yamaha299_fw mówi, że na to nie zasługuje! Skandal!

MofD21

PAN ( ! ) Yamaha299_fw mówi obiektywnie i ma w pełni rację. Racja, skandal.

yamaha299_fw

Będę się do was, obywatelu, zwracać per pan, jeśli wy będziecie się do mnie zwracać per panno, może być? >D

MofD21

Przepraszam najmocniej, jakobym PANIĄ Szanowną urazić raczył.

yamaha299_fw

To akurat było z przymrużeniem oka, ale skoro tak pan to odebrał...

Zastanawia mnie tylko, co daje panu większe od innych prawo do decydowania o tym, jaka gra powinna na podium?

yamaha299_fw

zgadzam się w 100%

yamaha299_fw

Masz rację, Heroes 3 ma pierwsze miejsce tylko z sentymentu ludzi a oni ni chcą się do tego przyznać :/ jest wiele lepszych i ambitniejszych gier

wafel4

Otóż to :).

ocenił(a) grę na 9
yamaha299_fw

No nie? ten syf kryje się przy Skajrimie albo GTA5
Taka nędzna grafika i słabiutka fabuła, tylko z sentymentu ludzie dają 10 a nie dlatego,że ta gra zrewolucjonizowała rynek strategii turowych !
ave Batfild 3~!!!1

katedra

Może trochę zbyt mocne słowa :), ale coś w tym jest.

katedra

Gra nie musi być rewolucyjna żeby podbić serca graczy. Wystarczy że da się w nią grać przez lata z niesłabnącą przyjemnością. Niewiele jest takich gier. Wątpię by tytuły które wymieniasz przykuły uwagę graczy na dłużej. Hirołsi 3 to zdecydowanie najlepsza gra z tej serii. A że znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia wynika głównie ze sposobu jaki to zestawienie powstaje. Dziwi mnie że ktoś tego nie rozumie i wścieka się że to nie jego ulubiona gra jest pierwsza.
Jeśli chodzi o grafikę hirołsów to jest ona odpowiednia i wystarczająca. To co ważne jest dobrze widoczne i czytelne, a to w strategii dużo ważniejsze niż graficzne fajerwerki.

yamaha299_fw

Nie znam cie autorze tekstu ale ta dyskusja się trochę ciągnie i jest już bezprzedmiotowa. Po argumentach że gra jest fajna klimatyczna grywalna tworzone są ciągle mody i dodatki etc Ty dalej piszesz że ludzie w nią nie grają i tylko z sentymentu dają najwyższą ocenę . Nie rozumiem zaangażowania w pisanie kolejnych postów w których chcesz obronić postawioną tezę ( mianowicie że gra powinna mieć ocenę 2 ) Otóż przyjmij do wiadomości że ocena gry jest średnia ważoną z liczby oddanych głosów. Oznacza to że próba podważania oceny zbiorowej jest absurdalna , masz jeden głos i go oddajesz . Moim zdaniem H3 to najlepsza gra a patrze na to przez pryzmat czasu który na grach spędziłem od C64 po amigę później 386DX :-) i w końcu PC . Nie znalazłem nic lepszego do tej pory a o Batlefield3 za rok będzie już cicho bo pewnie powstanie gra z lepsza grafika i co wtedy zmienisz swój wybór?? i powiesz że to była pomyłka bo ma słabszą grafe ??Bzdura Cya

raal

Boże błogosław... Po pierwsze, " Ty dalej piszesz że ludzie w nią nie grają i tylko z sentymentu " - jest to 100 % prawda. Po drugie jakiż bolesny jest fakt, że dzisiejsza młodzież ( śmiało mogę to o tobie powiedzieć ) nie umie czytać ze zrozumieniem !, czego przykładem jest to zdanie : " {...} Batlefield3 za rok będzie już cicho bo pewnie powstanie gra z lepsza grafika i CO WTEDY ZMIENISZ SWÓJ WYBÓR ??. Po trzecie NIGDY nie powiedziałem, że grafika jest najważniejsza w grze.

yamaha299_fw

''jest to 100 % prawda. ''

Ja grywam od czasu do czasu. Znajomi też. Ludzie grają w nią na notbookach w podróży itp.

Jednak zastanów się co to za ranking. To ranking najlepszych gier, a nie tych w które ludzie aktualnie grają. Nawet jeśli ktoś grał w nią kilka lat temu a dziś w coś innego, nie znaczy to, że nie woli Heroes. Idąc dalej... Jakie filmy są w Top100 na filmwebie? Tylko nowe? Nie. Są tam filmy po prostu bardzo dobre, z różnych czasów. Twoim tokiem myślenia powinny być tam filmy najczęściej oglądane w dzisiejszych czasach czyli te które są i były niedawno w kinach lub sprzedawane obecnie na DVD Bluray itp. To są filmy kultowe i stąd ich wysokie miejsce np. Lot nad kukułczym gniazdem. Tak samo jest z grami. Do gier które są dziś na topie są osobne rankingi i to pojmij.

KLAssurbanipal

Proszę Pana GRA =/= FILM, i proszę nawet tych dwóch rzeczy do siebie nie porównywać.

yamaha299_fw

Ja z kolei proszę zacząć myśleć, że Twoje zdanie nie znaczy prawdy objawionej. Gra to nie film, muzyka itp. Różnią się swoją budową. W tym wypadku porównanie jest uzasadnione. Każde z nich - film, muzyka czy gra może mieć ranking najlepszych gier/histów/filmów wszechczasów. W takim rankingu znajdą się filmy, gry, przeboje muzyczne które są kultowe i pomimo swego wieku są czymś rewelacyjnym dla odbiorcy. Herosi mają niezapomniany i klimat i grywalność, lecz grafika się nieco zestarzała choć jest dla oka i tak znośna. Grywalność w grze to 99% sukcesu. Gra najpiękniejsza graficznie, fatalnie wykonana technicznie zostanie zapomniana po miesiącu. Tak samo jest z filmem. W rankingu masz wiele filmów starych, których efekty specjalne z perspektywy dzisiejszego widza są kiczowate, sztuczne a jednak te filmy ze względu na fabułę, grę, klimat stoją wyżej niż ich dzisiejsze odpowiedniki, czego dowodzą robione remake nie pobijające zazwyczaj oryginałów. W Battlefield 3 za kilka lat mało kto będzie grał bo gra się zestarzeje i będą podobne do niej a bardziej dopracowane i lepsze. Herosów nic nie przebiło do dziś, pomimo że wyszły kolejne części z grafiką dostosowaną do dzisiejszych czasów to jednak grywalność jest średnia i gra po jakimś czasie się nudzi. Powiesz, że Tobie się Herosi nudzą i wolisz dzisiejsze gry więc ten ranking jest błędny. Zrozum, że w każdym rankingu znajdzie się jeden któremu nawet najlepsze arcydzieło się nie spodoba. Nie ma nigdzie oceny na 100% identycznej. W przypadku Herosów jesteś po prostu w dużej mniejszości. Jak można tego nie pojąć i dalej się wykłócać o to, ze to gra słaba? Przecież zdecydowana większość uważa że jest genialna i dzisiaj chętnie w nią zagra.

yamaha299_fw

Do młodzieży to już się chyba nie zaliczam ;-) oby ten Bóg którego tak chwalisz wyprostował ci w umyśle wszystko to zostało skrzywione przez twoje EGO i poczucie nieomylności ;-)))

raal

Jestem katolikiem małolacie. I proszę nie szerzyć poglądów ateickich na forum.

yamaha299_fw

małolacie ?? ha dobre ;-))) pokolenie lat 80 to teraz małolaty ?? "poglądy ateickie" na tym forum szerze ?? gdzie w którym miejscu ?? sam się dziwie 0_0 czy ze zdrowiem psychicznym wszystko u Pana w porządku ?? Proszę dużo odpoczywać ten temat zbytnio Pana absorbuje ;-)))

raal

Lata 80' ? No wiesz co :) O ile mi wiadomo to gimnazjum jest do lat 16.

raal

Daj sobie spokój. Pan jest przekonany o swojej racji. Nie potrafi czytac ze zrozumieniem nawet tego co sam napisał, mimo to poucza innych. Grywalność (ew. miodność) to dla niego sentyment ale nie rozumie, że można mieć sentyment również do małogrywalnych (bardzo liniowych) gier. Choć sam daje takowym wysokie oceny. Generalnie to mało doświadczony gracz na siłę broniący swojego marnego tematu.

Zastanawiam się dlaczego do tej pory gram w takie tytuły jak Tekken 3, Thief 1-2, JA 2, Pes 6, Enemy Territory, CoH, CM01/02, UT etc... mimo, że wiele z nich miało swoje nowe "lepsze" odsłony, które również ukończyłem. Może dlatego, że były po prostu najlepsze? nieeeeee to przecież tylko sentyment.

DIDASKALIA

Pan wybaczy, ale z nie potrafiącymi czytać ze zrozumieniem nie prowadzę konwersacji.

yamaha299_fw

Po lewej stronie każdego posta jest łacznik do posta, na który została udzielona odpowiedź. Nie wydaje mi się by mój poprzedni był odpowiedzią na którykolwiek z Pana powyższych. Gdybym mógł pokazałbym palcem. Z myśleniem kiepsko ale ze zdrowiem psychicznym chyba ok. w końcu nie rozmawia Pan sam ze Sobą.

ocenił(a) grę na 9
yamaha299_fw

Osobiście bardziej preferuje klimaty fallouta, ale Herosy mają swoją zasłużoną ocenę!
Do takiej gry się wraca i wraca nawet jeśli minęło 10 lat i więcej. Grywalność w tym tytule ma niewyczerpalny potencjał.
Typ Hotseat to coś zupełnie innego niż multi. Tu widzisz i gadasz z kumplem, z którym grasz, pijesz piwko i gadacie. Nie ma tu miejsca na jakieś trollowanie czy wyzywanie innych nieznanych ci osób(a w grach sieciowych już jest do nagminne). Nawet CD ACTION dał Herosom I miejsce(mimo że w tedy królował word of warcraft). Gra wiecznie żywa od co!

Gierrapa

Preferuję wino, nie piwo.

ocenił(a) grę na 9
yamaha299_fw

A pal licho wino, piwo czy miód pitny (wódka ma za dużo %), to przyjemna gra ala, szachy gdzie widzisz i wesoło gaworzysz z przeciwnikiem. Ile fajnych pomysłów i myśli może wpaść do głowy gdy przylatuje 100 smoków na jeden zamek

ocenił(a) grę na 10
yamaha299_fw

co ma heroes do wina czy piwa?

imperiumsith

Piwo jest dla marginalnego prostactwa Proszę Pana.

ocenił(a) grę na 10
Gierrapa

Rozumiem, że masz na myśli numer CDA na 10-lecie istnienia. Już wcześniej Heroes 3 była moja ulubioną grą i w sumie wtedy się lekko zdziwiłem, gdy zobaczyłem tą grę na 1 miejscu, no ale skoro ludzie, którzy zajmują się graniem w gry uważają, że jest najlepsza to chyba rzeczywiście tak jest (kto jak kto, ale oni chyba się na tym znają). Swoją drogą WoW zajął 2 miejsce, dalej znalazły się: Quake, Unreal, StarCraft, Diablo 2, GTA:VC i Fallout.

ocenił(a) grę na 10
yamaha299_fw

Hehe, nie zrozumiesz, jeśli nie wiesz co można było wycisnąć z Pentium 233 albo Celerona 333, jeśli nie wiesz jakiego koloru był napis "TERAZ MOŻNA BEZPIECZNIE WYŁĄCZYĆ KOMPUTER", jeśli nie wiesz ile radochy dawało granie w demo Test Drive 5, Fallout czy SoF to też nie zrozumiesz dlaczego ta gra ma takie miejsce w rankingu. Heroes III, jak i każda inna część to takie swoiste szachy naszych czasów (mówię o ludziach urodzonych jeszcze w XX w.:)), gra doskonała w swojej grywalności (bo o to w grach chodzi przede wszystkim), w którą ciągle mimo 13 lat od premiery gram i ciągle mogę znaleźć chętnych do Hot Seat. Wiadomo, powstają teraz zajebiste gry, sam czekam na Crysis 3, ale mam świadomość, że zaoferuje mi góra 12 godzinną rozrywkę, po której tak naprawdę nie będzie po co do tej gry wrócić, jak i do większości gier, która teraz wychodzi. Jeśli Twoja obiektywna ocena Heroes III to 2 a TR powinien być na pierwszym miejscu to i tak mnie nie zrozumiesz pewnie. Cholernie cieszy mnie fakt, że Heroes III jest na pierwszym miejscu bo utwierdza mnie to w przekonaniu że ludzie zalogowani na FW mają więcej niż 18 lat. Pozdrawiam.
PS. Najlepsze jednostki z każdego poziomu? 1 na 1 bez bohatera, jednostka ulepszona, z wykorzystaniem swoich właściwości?
1. Centaur bojowy (zasięg, obrażenia)?

olej_nik

Sam dorastałem w latach 80',90' więc proszę mnie nie uczyć o tamtejszych komputerach, grach, bo doskonale to pamiętam. " 12 godzinną rozrywkę " tak, bo dziś głównie tworzy się gry single player i na zasadzie kampanii, więc nie wiem na co Pan liczy ;). Myślę, że Tomb Raider IV [ Last Revelation ] powinna się znaleźć równie wysoko jak ta gra, ponieważ ma wszystkie cechy które Pan podał, a przepadła gdzieś na " setnym " miejscu, wśród gniotów typu GTA, " nitforspidy " i inne mówiąc delikatnie dno, wodorosty i 2 m mułu.

ocenił(a) grę na 10
yamaha299_fw

jak to czemu jest taka swietna... bo jest grywalna,ma klimat,muzyke i wciaga... w twojego battlefielda sam nie bedziesz gral za rok czy za dwa lata i dlatego ta gra nigdy nie bedzie na 1 miejscu... a w herosow ludzie graja od 15 lat i dlatego jest na pierwszym miejscu.

ocenił(a) grę na 10
sirmcevoy

To troll. Nie ma sensu do niego pisać.

Iselor

A co Pan tu jeszcze robi ? Nikt Pana nie zapraszał do dyskusji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Iselor

Mój temat, więc ja tu rozkazuje a nie Pan.
PS. Ze względu na podstawowe kwestie kultury osobistej raczyłby Pan nie klnąć na forum publicznym ? Pokazuje to tylko Pana i Pana wysokich lotów " kulturę ".

sirmcevoy

Pan wybaczy, ale już po dwóch pierwszych zdaniach zauważyłem, że nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem a z takimi ludźmi konserwacji nie prowadzę.
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

Z lekkim opóźnieniem dołączę do dyskusji, ale postanowiłem, że zostawię i swoje zdanie na temat no.1 na rankingu gier video tego portalu. Nie ukrywam, że sam się zdziwiłem widząc, że H3 zajmuje pierwsze 3 miejsca, ale po chwili zastanowienia stwierdziłem, że nie ma co się dziwić. Autor tematu napisał, że większość z nas (sam dałem 9/10) wysoko oceniła grę z sentymentu. To ja powiem nie tylko. Graficznie H3 jest dzisiaj wręcz niedopuszczalna, ale to już nie nasza wina, że nie ma lepszego graficznie odpowiednika. Następne części nie dały tego samego, nie wspomnę o innych grach. Wiadomo, były hity jeszcze długo po powstaniu H3, ale jak widać nie osiągnęły tego samego. Wnioskując, nie jest to kpina, bo odpowiedzią co najmniej 3/4 moich znajomych na wzmiankę o tej grze jest "kurdę to była gra, pamiętam te czasy" i ja osobiście należę do rzeszy takich osób. Tak więc Panie yamaha299_fw nie oceniamy tylko za to co jest dzisiaj, ale za to jak postrzegaliśmy tytuł kiedyś. Nie ocenię słabo np Epoki lodowcowej, którą obejrzałem za bajtla kilkanaście razy tylko dlatego, że jako 19-letniemu chłopu tak nie wypada, bo to przecież bajka. Nie, dałem wysoką ocenę, bo kiedyś był to dla mnie geniusz i do tej pory to doceniam, mimo iż nie miałbym nawet ochoty znowu tego oglądać. Pewnie i tak nie zrozumiesz mojego przesłania, lecz nawet się tego nie wymagam, ani się tego nie spodziewam. Z mojej strony tyle, swoje napisałem.

ocenił(a) grę na 8

Tak jest... polecam pograc dużo na multiplayer areny- szybkie mapy, gdzie od razu dochodzi do walki, gra się wtedy jak w szachy (dosłownie!) i tu powstaje fenomen tej gry... nie byłem nigdy wielkim fanem, do gry przywiązałem się dopiero właśnie po grach na multi gdzie poznałem podstawowy fenomen tej gry... matematyczny geniusz. Balans, i geniusz gry polega właśnei na tym- niby prosta niby schematyczna a NIGDY nie rozegralem dwoch tych samych aren i NIGDY zaden czar ani jednostka, swoim brakiem balansu czy siłą nie zepsuła rozgrywki (tak samo jak przy grze w szachy). Na tym polega wielkość tej gry, a klimat i muzyka swoją drogą.

ocenił(a) grę na 10
bermudy

Jako jedno z młodszych pokoleń nie wiem czy mam prawo głosu w tej dyskusji.
Mimo to napiszę. Ta gra ma praktycznie tyle lat co ja. Dalej jest niesamowita. Dzięki niej ja i moi kumple opanowaliśmy myślenie strategiczno-logiczne.
Bo co robiły dzieciaki w deszczowy dzień? Spędzały czas prze H3. Jest to sentyment i to na pewno, ale uważam, że ta gra nie bez przyczyny jest nr.1
Dziękuję uprzejmie za uwagę.

Bystrainaczej

Dzieciaczku mój drogi, o opanowaniu umiejętności logicznego myślenia możesz mówić wtedy kiedy nie będziesz uzależniony od rodziców [ sadze ( po pIsownii i LOGICZNYM sensie układania zdań ), że jesteś na poziomie gimnazjum ] i pójdziesz do pracy będąc zmuszonym rzeczywiście logicznie gospodarować zarobionymi pieniędzmi. Po drugie śmieszy mnie twoja niewiedza n.t gier, dlatego idź pouczyć się logicznego myślenia ucząc się do szkoły, wyjdzie Ci to na pożytek.

ocenił(a) grę na 10
yamaha299_fw

Brawo! Jakże ogromnej umiejętności logicznego rozumowania potrzeba by ze zdania "Ta gra ma praktycznie tyle lat co ja" wywnioskować w jakim jestem wieku. Swoją drogą skoro tak bardzo kładzie PAN nacisk na wyróżnianie PANA statusu i brak spoufalania się, zwrot "Dzieciaczku mój drogi" jest cokolwiek nie na miejscu i zakrawa na hipokryzję PROSZĘ PANA.

Bystrainaczej

To wiedzę, że ta gra nie nauczyła Cię logicznego myślenia; pisząc zdanie : " Jakże ogromnej umiejętności logicznego rozumowania potrzeba by ze zdania "Ta gra ma praktycznie tyle lat co ja" wywnioskować w jakim jestem wieku " - Wystarczy przeczytać to, co napisałem w nawiasie w powyższej wypowiedzi. Pozwól, że przytoczę ( do czego tu doszło, aby cytować swoje wypowiedzi...) : " [ sadze ( po pIsownii i LOGICZNYM sensie układania zdań ), że jesteś na poziomie gimnazjum ] ". Część dalsza, bez komentarza.

ocenił(a) grę na 10
yamaha299_fw

Tak, z pewnością. Doprawdy zaszokowała mnie Pana wysoka inteligencja oraz zdolność logicznego myślenia. Być może dlatego nie dostrzegłam tak oczywistej logiczności w Pana wypowiedzi. Uprzejmie proszę o wybaczenie.

Bystrainaczej

O wybaczenie to powinieneś prosić swojego nauczyciela od języka polskiego, bo widzę, że nie najlepiej Ci idzie ten przedmiot.

ocenił(a) grę na 10
yamaha299_fw

Acha, więc wielce uzdolniony humanisto, wyróżnij moje błędy bym mogła je celowo popełniać częściej na forach internetowych.

Bystrainaczej

Wstyd zaśmiecać wspaniałą stronę jaką jest FilmWeb, poproś o wytknięcie błędów swego polonistę.

ocenił(a) grę na 10
yamaha299_fw

To się nazywa unikanie odpowiedzi. Widać na pierwszy rzut oka. Jest Pan, Proszę pana jedną z tych person, które próbując wspiąć się po drabinie z poziomu swojego ego na poziom IQ zmarnowały by całe życie i kawałek.

Bystrainaczej

Masz rację jest to unikanie odpowiedzi, o czym świadczy powyższy post. Unikam odpowiedzi, by jeszcze bardziej Cię nie pogrążać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones