PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 353
oceny
9,2 10 1 38353
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Nie wiem jak taka gra może wciągnąć. Przesuwasz piksele po planszy, klikasz na wrogów i po
jakimś czasie wszyscy padają. Po kilkunastu turach to się robi nudne. A więc powiedzcie co was
ciągnie do grania w turówki/strategie. Ja zostanę przy rpg i fps

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

Wiesz to działa w dwie strony:
FPS: przesuwasz pikselowatym celownikiem nieistniejącej broni po modelach udających prawdziwych ludzi i strzelasz do nich wyimaginowanymi pociskami :P

horned_rat

ale akcja dzieje się szybko i wzbudza emocje. Granie w turówki nie wzbudza u mnie żadnych emocji oprócz znużenia :/

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

To tak jakbyś stwierdził że curling jest nudny, bo np paintball dzieje się szybciej.

To nic nie zmienia. Mnie takie rzeczy wciągają bez reszty. Moja żona od wielu lat gra w H3 w ilości nieporównywalnej z innymi grami. Po prostu co kto lubi.

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

Naładuj sobie na jednego bohatera wszystkie stwory z miasta i wyjdź gdzieś daleko. Zobaczysz, jakie będą emocje, gdy nagle ktoś zaatakuje Twoje miasto.

ocenił(a) grę na 10
Akiozzo

Mistrz :)

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

Rozumiem że Panzer General albo Cywilizacja też są do dupy? Bo jeśli tak, nie mamy o czym rozmawiać.

Widzę że grasz w Need for Speed. Jeździsz wirtualnym samochodem po wirtualnych trasach, w dodatku pewniez pomocą klawiatury albo pada a nie kierownicy. Co za emocje? Przypi-erdoliłeś się do herosa, ale na tej zasadzie można doczepić się do każdej gry od Sapera w windowsie na najnowszych crissisach.

Iselor

przecież wyścigi to podobnie jak większość FPS i RPG akcji bardzo dynamiczna rozgrywka. Trzeba reagować szybko i być ciągle skupionym, bo jeden błąd (zwłaszcza w trudniejszych grach) wymaga restartu. A w turówkach i strategii tylko uderzasz przeciwnika, on ciebie i tka non stop bez żadnej dynamiki czy czymkolwiek co miałby wzbudzać emocje.

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

Czyli tirówki i strategie są do dupy bo ne ma akcji jak w FPSach! Zajebista dedukcja. W takim wypadku przygodówki, w tym arcydzieła jak Syberia, Gray Matter, The Longest Journey czy Monkey Island też są do dupy bo nie ma akcji. Na tej zasadzie filmy Bergmana też należy skreślić, bo filmy te oparte na fabule i dialogach nie mogą się równać z Terminatorem i Maczetą. Aule!

Iselor

Czy ja powiedziałem, że są do dupy? Nie więc uspokój się. Po prostu stwierdziłem, że nie wzbudzają emocji więc są nudne. Gry z serii "point-and-klick" też mnie nie kręcą bo to bardziej film niż gra i nie potrafię sie w nich wczuć w bohatera. Jeśli chodzi o filmy to już inna sprawa. Nie musi w nim być dzikiej akcji, żeby mnie zainteresował. Po prostu musi byc coś co skusi mnie do dalszego oglądania/grania.

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

Domyślam się że to 15 w twoim nicku to wiek co by wszystko tłumaczyło. Gdy właczam FPSa po kilku zabitych wrogach zygam nudą za to przy Herosach mogę siedzieć całą noc. Liczy sie klimat coś czego dzisiejsze gry nie mają i pewnie już nigdy nie będą miały teraz gry robi się pod takich gimbusów jak Ty ale starsi gracze przynajmniej mają ta satysfakcje że dane im było dorastać w najlepszych czasach dla gier które już raczej nie wrócą.

N3rgal

To że wolę FPS od strategii nie oznacza, że jestem gimbusem. A to że masz sentyment do starych gierek a nie trawisz dzisiejszych produkcji nie czyni z ciebie kogoś lepszego.

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

Ja mam 15 i lubię zarówno Herosa 3 jak i FPS-y czy RPG

Odyseusz223

no i fajnie :D A mógłbys rozpisać co konkretnie ciągnie cię do turówek czy jest to po prostu "to coś" ?

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

Ogólnie lubię strategie nie wiem czemu, a dodatkowo fabuła Herosa jest bardzo fajna i lubię ten świat.

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

To że nie masz pojęcia o starych grach sprawia że pierd-olisz takie dyrdymały ,jak to co tam piszesz wyżej.

Iselor

Nie czepiam się starych gier. Po prostu chcę się zapytać co inni forumowicze widzą w turówkach/strategii. Ze starych gier jest na pewno wiele dobrych tytułów. Ze starszych gier lubię np. Wrota Baldura, Test Drive 6, NFS hot porsiut. Tak więc uspokój się i jak już coś piszesz to po prostu napisz co cie do nich ciągnie - to chyba nie jest takie trudne?

ocenił(a) grę na 10
N3rgal

Tu już nie chodzi o to. Ja sam bardzo lubię FPSy, ale nie ukrywam, że po roku 2000 z braku czasu i przypadku niewiele miałem z nimi do czynienia. Znam bardzo dobrze Blood, Heretic, Hexen, Quake, Doomy stare itd. Gatunek nie ma dla mnie znaczenia. Gościu jednak wali jakieś bzdury, że strategie turowe, najbardziej złożony, skomplikowany i wymagjący najbardziej myślenia ze wszystkich typów gier i przez to niszowy, jest nudny! Toż to jest kuriozum. Rozumiem że szachy też są nudne? Tacy kolesie mnie irytują bo tu już nie chodzi o Herosy, ale i o Age of Wonders, Cywilizacje, Panzer General, Disciples i masę innych tytułów głównie z lat 90tych. Brak obeznania z grami, brak ich znajomości, w tym historycznej sprawia że takie gimbusy jak ów śmieszny koleś pytają się ludzi co jest fajnego w turówkach i przygodówkach! Nóż się w kieszeni otwiera.!

ocenił(a) grę na 10
Iselor

Ja też gram w FPS ale tylko i wyłącznie w trybie online singleplayer kompletnie mnie nudzi w tego typu grach.

"A mógłbys rozpisać co konkretnie ciągnie cię do turówek czy jest to po prostu "to coś" ?"

Do turówek ciągnie mnie to że tam trzeba używać mózgu a nie tylko durnie naparzać w klawiaturę i myszkę myślę ze taka odpowiedz wystarczy.

ocenił(a) grę na 10
N3rgal

Cóż, jedyne FPSy w jakie grałem w życiu online to Quake 2, 3 i CS;) No i SoF:) Bo stare fpsy z lat 90 tych (np. Blood) siłę mają w singlu nie w multi.

Ale zgadzam się z wypowiedzią o turówkach. To samo tyczy przygodówek. Tylko nie wiem czy fanatyk NFS to zrozumie.

Iselor

nie jestem fanatykiem NFS. po prostu lubię sobie czasem pojeździć i porozbijać się na drodze :)

N3rgal

i dzięki za odpowiedź. Ja jak chcę użyć mózgu to włączam logiczną gierkę. Lubie Portal 1 i 2, Unmechanical i grywam też w sporo logicznych gierek w sieci, których tytułów nie pamiętam. A fps lubię, bo można się przy nich rozluźnić i nie trzeba dużo myśleć.

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

nudne ? Może jak grasz sam to po czasie ci się to znudzi, ale ja pamiętam jak za dziecka gdy mnie ciocia pilnowała ze znajomym to graliśmy zawsze w 3 i było w ciul zabawy ; D
A potem ja przychodziłem do niej i graliśmy z wujem jeszcze : d

Raiton

ze znajomymi raczej nie pogram, bo nikt kogo znam nie lubi strategii. Zwykle bawimy się razem w gry wyścigowe, albo w Fife.

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

wiesz, możesz poszukać jakichś for i umówić się z typami na grę online, zawsze to coś ^^

ocenił(a) grę na 10
ggrzechu15

Zmień znajomych póki masz jeszcze czas szkoda życia zadawać się z półgłówkami.

N3rgal

Czy ty znasz moich znajomych, skoro nazywasz ich półgłówkami? Jeśli uważasz, że każdy kto nie lubi turówek jest mniej inteligentny to czas byś się nad sobą zastanowił. Ktoś o innym guście nie jest debilem tylko jest po prostu inny i powinieneś to uszanować.

ocenił(a) grę na 10
Raiton

Mam takie pytanie czy ktoś z tu obecnych czytała recenzje Heroes III w nieistniejącej już niestety gazecie Secret Service?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones