Gra wideo

2004
7,4 4 001
ocen
7,4 10 1 4001
215
chce zagrać
{"id":"608731","linkUrl":"/videogame/Painkiller-2004-608731","alt":"Painkiller","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/87/31/608731/7360061.2.jpg"}
Siły Piekła szykują się do przeprowadzenia ataku na Niebo. Zapobiec temu ma Daniel Garner, boski posłaniec, próbując tym samym odkupić swoje grzechy.
gatunek
premiera
wydawca
DreamCatcher Interactive
deweloper
People Can Fly
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Gracz wciela się w Daniela Garnera, który ginie tragicznie w wypadku samochodowym. Ale po śmierci nie trafia ani do piekła, ani do nieba - otrzymuje misję powstrzymania Lucyfera przed atakiem na Niebo. Zanim tego dokona, na swojej drodze spotka tysiące przerażających monstrów i upiorów, które musi zabić.

na podstawie
Adrian Chmielarz (materiały do scenariusza, historia) / Jeremy Bell (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
studio
DreamCatcher Interactive (wydawca) / People Can Fly (deweloper)
kraj
inne tytuły
PK (tytuł skrócony) Polska
Więcej...
W grze część poziomów i budowli wzorowana była na istniejących w rzeczywistości obiektach:
- lokacje "Katakumb" są wirtualnym odpowiednikiem Kompleksu św. Kaliksta w Rzymie;
- wnętrze opery z drugiego rozdziału wzorowane jest na gmachu Wiedeńskiej Opery Państwowej;
- poziom "Wariatkowo" rozgrywa się w budynku stylizowanym na Danvers State Hospital w USA;
- poziom "Zamek" umiejscowiony jest w lokacji stylizowanej na XIV-wiecznym zamku królewskim w Będzinie;
- pierwowzorem miasta na wodzie jest Wenecja - w grze znalazły się takie budowle jak most Rialto, Bazylika św. Marka czy Pałac Dożów.
W pierwotnych założeniach głównym bohaterem gry miał być Oscar Herrera - latynoski najemnik trudniący się w likwidowaniu piekielnych demonów, który zostaje wplątany w wojnę dwóch klanów nieumarłych. Byłby to twardziel o niewyparzonym języku, inspirowany braćmi Gecko z filmu "Od zmierzchu do świtu". Fabuła zaś miała być prezentowana wstawkami komiksowymi. Wydawcom z Dreamcatcher nie spodobał się jednak taki pomysł, gdyż uważali, że historia jest zbyt skomplikowana, jak na grę o dość prostych zasadach rozgrywki.
Niemiecka wersja gry została poddana cenzurze. Kolor tryskającej krwi zmieniono na zielony oraz usunięto efekty rozczłonkowywania ciał.
Jeśli ktoś poprosiłby mnie o podanie przykładu najlepszej polskiej gry, nie uwzględniając serii "Wiedźmin" produkcji studia CD Projekt RED, to mój wybór padłby ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 100%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Twórcy gr dość przewrotnie nazwali grę Painkiller choćby dlatego że...

  nudecroft

  Gdy boli cię głowa i nie masz nic od bólu w swojej apteczce to zagraj w Painkillera, skupisz uwagę na grze i o bólu zapomnisz. :) To samo jak masz inne problemy w domu, zagraj w Painkillera a frasunek zniknie :) A tak w ogóle to świetna gierka, ... więcej

 • 8/10 - Kołkownica i do przodu :)

  STAMiNA ocenił(a) grę na 8

  Polak potrafi. Jak ktoś lubi niezobowiązującą siekę będzie czuł się tutaj jak ryba w wodzie. Oprócz miodnego gampelayu i znakomitego feelingu broni gra ma bardzo ciekawe poziomy wzorowane na istniejących w rzeczywistości obiektach. Ale się zajarałem jak zobaczyłem polską, ... więcej

 • Ambient

  Kunek ocenił(a) grę na 9

  Za samą muzykę leci do ulibionych, ambient rozsadza łeb ! Marcin „Cedyn” Czartyński spisał się rewelacyjnie tworząc tę klimatyczną i ponadczasową muzykę.

 • Sieczka painkillerem !

  Siemankos12 ocenił(a) grę na 8

  Najlepsza gra z serii 'trzeba się zrelaksować' zero myślenia idziemy do przodu tniemy, strzelamy, skaczemy, odkrywamy i strzelamy !

  1
  • Hyper

   Syncsta ocenił(a) grę na 8

   Pamietam jak z 6 czy 7 lat temu pokazywali gameplay tej gry na Hyperze w tv. Te walki z bossami wielokrotnie wiekszymi od nas.. Bardzo mi sie podobala. Jak na PL produkcje to ta gra jest bardzo dobra.

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.