Gra wideo

Zelda no Densetsu: Kamigami no Triforce

1991
8,6 317
ocen
8,6 10 317
72
chce zagrać
{"id":"609474","linkUrl":"/videogame/The+Legend+of+Zelda%3A+A+Link+to+the+Past-1991-609474","alt":"The Legend of Zelda: A Link to the Past","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/94/74/609474/7394991.2.jpg"}
Link, młody chłopak telepatycznie wezwany na pomoc przez księżniczkę Zeldę, musi uratować świat Hyrule przed złym czarnoksiężnikiem Agahnimem.
gatunek
premiera
deweloper
Nintendo
wydawca
Nintendo
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

"A Link to the Past" jest trzecią grą w serii "The Legend of Zelda", wydaną po raz pierwszy w 1991 roku na konsolę Super Nintendo. W 2002 ukazała się wersja na przenośną konsolę GameBoy Advance. Cztery lata później pojawiła się w dystrybucji cyfrowej dla platformy Nintendo Wii. Tytuł ten stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier w"A Link to the Past" jest trzecią grą w serii "The Legend of Zelda", wydaną po raz pierwszy w 1991 roku na konsolę Super Nintendo. W 2002 ukazała się wersja na przenośną konsolę GameBoy Advance. Cztery lata później pojawiła się w dystrybucji cyfrowej dla platformy Nintendo Wii. Tytuł ten stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier w gatunku action RPG. Bohaterem gry, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich częściach, jest kilkunastoletni chłopiec, Link. Zadaniem gracza jest uwolnienie porwanej Księżniczki Zeldy oraz uratowanie krainy Hyrule. Aby tego dokonać gracz musi nie tylko pokonać rzesze wrogów przy pomocy różnych broni, ale również odnaleźć wiele niezbędnych artefaktów, pomocnych w rozwiązywaniu zagadek logicznych oraz stawić czoła licznym pułapkom.

studio
Nintendo (deweloper) (wydawca)
data produkcji
1991
tytuł oryg.
Zelda no Densetsu: Kamigami no Triforce
inne tytuły
The Legend of Zelda: A Link to the Past Polska
ゼルダの伝説・神々のトライフォース Japonia
Więcej...
Na podstawie fabuły gry „The Legend of Zelda: A Link to the Past” powstało dwanaście części komiksu wydanego w ramach magazynu „Nintendo Power”.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych