PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718884}
7,3 2 905
ocen
7,3 10 1 2905
The Walking Dead: A New Frontier
powrót do forum gry The Walking Dead: A New Frontier

Bo w sezonie 2, było kilka zakończeń

-Clementine wraz z Jane odchodzą, i spotykają rodzinę która potrzebuje pomocy, można ich przyjąć, bądź nie
-Clementine wraz z Kennym odchodzą, dochodzą do bezpiecznego miejsca, ale mogą jedynie wpuścić, dzieci bez Kennego, i mamy wybór, czy wchodzimy czy zostajemy z Kennym
-Clementine zostaje sama z dzieckiem

Jak widać jest 5 różnych zakończeń, osobiście ukończyłem grę, i posiadam pliki zapisu, z wszystkimi możliwymi zakończeniami, tak mi się spodobała ta gra, że ciężko było mi od niej odejść, więc postanowiłem sprawdzić wszystkie zakończenia, i zachować je na przyszłość.
Ale to rodzi pytania, bo właśnie wiedząc jak się zakończył 2 sezon, to myślę żę 3-ci będzie zupełnie inny, jakby nie patrzeć jeżeli ktoś wybrał Kennego będzie miał inna historie niż jeżeli ktoś kto wybrał Jane lub pozostanie samej, więc będą 3 różne scenariusze, nie mam pojęcie jak TellTale to rozwiąże, i jak to będzie wyglądało, ale wiem że nie mogę już się doczekać.

D3Mania

Też jestem ciekaw jak rozwiążą tę sprawę z aż 5 różnymi zakończeniami. Pomiędzy przyjęciem a odrzuceniem rodziny nie ma aż tak dużej różnicy, więc pewnie można to jakoś łatwo połączyć, gorzej z resztą. Jedyne co mi przychodzi na myśl to wydanie jakiegoś odcinka ekstra, jak 400 days po pierwszym sezonie, który sprowadzi te wszystkie ścieżki do jednego punktu. To chyba najprostsze rozwiązanie, bo nie sądzę żeby Telltale robiło trzeci sezon z mocno różniącym się tokiem dalszych wydarzeń. Z drugiej strony jeżeli tak zrobią to na pewno posypią się gromy od fanów, że tak naprawdę nasza decyzja z końca drugiego sezonu także nie miała bardzo istotnego wpływu na dalsze losy Clementine. Jest jeszcze opcja porzucenia tej bohaterki i rozpoczęcie opowiadania o zupełnie innej grupie ludzi, ale to raczej mało prawdopodobna opcja (i całe szczęście). Myślę, że pisząc scenariusz ostatniego odcinka drugiego sezonu brali pod uwagę możliwość stworzenia dalszego ciągu, wiec raczej na pewno nie rozgałęziali fabuły bezmyślnie. Liczę, że wiedzą co robią i nas nie rozczarują. Pozostaje nam czekać na jakieś wycieki informacji i trailery :D

ocenił(a) grę na 7
trayor

Tak wydane jakiegoś specjalnego odcinka jak 400 days, byłoby sensownym rozwiązaniem, aczkolwiek 400 days było słabe na tle dwóch sezonów, i mi średnio przypadł do gustu. Osobiście żywię sporą nadzieję z tym że wybór z drugiego sezonu, będzie miał konsekwencje (poważne) w trzecim sezonie, jak by nie patrzeć, to była chyba najważniejsza decyzja jaką gracz musiał podjąć, z pośród wszystkich w obu sezonach, zgadzam się z twoimi słowami "na pewno posypią się gromy od fanów, że tak naprawdę nasza decyzja z końca drugiego sezonu także nie miała bardzo istotnego wpływu na dalsze losy Clementine." mam naprawdę nadzieję, że ta odbije swoje piętno na fabule trzeciego sezonu. Tak jest opcja pożucenia Clementine, ale myślę że to byłoby całkowicie bez sensu, i wzbudziło by falę oburzenia ze strony fanów, a już napewno z mojej, bo przywiązałem się do tej postaci, i chcę poznać jej dalsze losy, ah i wciąż żałuję że umarł Lee :(,
Gdy to zobaczyłem pod koniec pierwszego sezonu, byłem zszokowany, i sądziłem że drugi sezon, już nie będzie trzymał takiego poziomu, no bo jakie ważne decyzje może podejmować dziecko co nie ?, ale całe szczęście twórcy poprowadzili wszystko znakomicie, i drugi sezon trzymał co najmniej poziom pierwszego, więc liczę że w trzecim pojawi się Clementine jako główna bohaterka. TellTale ma sporo na głowie, jak np aktualnie prowadzona gra "Gry o Tron" (w którą tak na marginesie grałem, ale nie przypadła mi do gustu) więc pewnie póki co będą nad tym tytułem pracować, minął ponad rok od premiery "The Walking Dead Season Two" a tu wciąż żadnych informacji o kolejnym sezonie, nie wiem czy można mieć nadzieję, że ów sezon pojawi się jeszcze w tym roku... pewnie nie.

D3Mania

Mi sie wydaje ze nie bedzie zadnego extra odcinka tylko cala opowiesc zlaczy sie w calosc juz w 1 epizodzie 3 sezonu. 5 epizod 2 sezonu wygladal tak, ze zaczynalismy opowiesc jak zwykle z jednego puntu, dopiero po ok. polowie odcinka decyzje w koncu nabraly jakiegos znaczenia i nastapilo takich 5 odlamow naszej historii. Mozliwe ze teraz Telltale zrobi taki 'reverse' i pierwszy epizod 3 sezonu bedzie te wszystkie zakonczenia laczyl w nowa calosc, nowa historie. Moje przypuszczenie jest takie, ze mimo tych wszystkich zakonczen Clem i tak zostanie rzucona na pastwe losu i zacznie nowa przygode z dzieciakiem u boku. Widze to tak :
- Jesli wybralismy Jane badz Kenniego (moj av pokazuje moja decyzje :D) - smierc towarzysza Clementine. Choc bardzo bym nie chcial zeby Kenny zginal. Wg mnie jest to najbardziej interesujaca i godna zaufania postac w 2 Sezonie
- Jesli wybralismy Wellington - upadek Wellingtona. Nie wiemy nic o sytuacji w tej osadzie i dlatego nie ufalem za bardzo, ze tam moze byc bezpiecznie choc z drugiej strony w przedstawionym otoczeniu chyba nigdzie nie mozna byc pewnym bezpieczenstwa. Wellington przypomina mi troche osade Gubernatora z serialu :P
- Jesli wybralismy ostatnia opcje to nic sie nie zmieni i Clem bedzie dalej walczyla o przetrwanie
To tylko takie moje przypuszczenia, ktore mam nadzieje sie nie spelnia i to sie jednak potoczy inaczej. Chcialoby sie 5 roznych historii zaleznych od naszych wyboru ale niestety jest to delikatnie mowiac baaaardzo malo prawdopodobne :/
Pozostaje czekac z niecierpliwoscia i zobaczyc jak Telltale sobie z tym poradzi.

ocenił(a) grę na 7
h0pe17

No ja grając, starałem się wczuć w rolę Clem, dlatego dokonywałem wyborów takich jakie ja wybrałbym, tak więc.
"- Jesli wybralismy Jane badz Kenniego (moj av pokazuje moja decyzje :D) - smierc towarzysza Clementine. Choc bardzo bym nie chcial zeby Kenny zginal. Wg mnie jest to najbardziej interesujaca i godna zaufania postac w 2 Sezonie"

Mimo że posiadam savy z wszystkimi mozliwymi zakończeniami, to własnie to mi najbardziej odpowiada, i najbardziej kieruje się ku temu, rozpoczynając sezon 3. Dlatego że Kennego zna się od samego początku gry, jest nam dobrze znany, biedny chłopina dużo przeszedł, stracił żonę i syna, więc cierpi, co zresztą widać, przeżył swoje zupełnie jak "my" czyli Clem i dlatego wolałbym z nim zostać.


"- Jesli wybralismy Wellington - upadek Wellingtona. Nie wiemy nic o sytuacji w tej osadzie i dlatego nie ufalem za bardzo, ze tam moze byc bezpiecznie choc z drugiej strony w przedstawionym otoczeniu chyba nigdzie nie mozna byc pewnym bezpieczenstwa. Wellington przypomina mi troche osade Gubernatora z serialu :P"

Tego zakończenia osobiście nie preferuje, i napewno nie zacznę grać na tym save, dlatego że ja, napewno nie zostawiłbym Kennego, nie poszedłbym sam do teoretycznie "ciepłego, miłego" miejsca gdy on, sam musi walczyć o zycie

"- Jesli wybralismy ostatnia opcje to nic sie nie zmieni i Clem będzie dalej walczyła o przetrwanie"

Nie wyobrażam sobie zostania samemu z dzieckiem, nie przepadam za dziećmi, dlatego w grze gdy zaatakowali Ruscy :p i był wybór (ocalić dziecko) i (schować się za mur) ja wybrałem to drugie, czyli schowałem się za mur, bez dziecka, jak 10% innych ludzi według statystyk z gry. Jeżeli w grze będzie możliwość oddania dziecka jakiejś innej grupie, to napewno to zrobię.

Pozostaje kwestia zostania z Jane, którą przyznam że polubiłem, bo bardzo przypomina mi mnie, i tą opcję napewno też sprawdzę.
Niestety wciąż nie ma żadnych informacji o 3-cim sezonie, w zasadzie to nie wiem dlaczego na filmwebie widnieje data 2015 ?, mam wielką nadzieję że faktycznie w tym roku wyjdzie, bo dawno minęło od czasu, kiedy to tak bardzo jakaś gra mi się spodobała ;).

D3Mania

Jak narazie mozemy tylko przypuszczac jak wybrnie z tego Telltale. Ja rowniez tak jak wy i inni gracze mam nadzieje ze te decyzje beda mialy jakikolwiek wplyw na dalsza historie ale znajac TTG to raczej malo prawdopodobne.
Tak, Kenny duzo przezyl, ale i tak zawsze troszczyl sie Clem i zapewnial jej bezpieczenstwo.. W przeciwienstwie do Jane, nie wiadomo czy nie zostawila by Clementine w pierwszej lepszej niebezpiecznej dla niej sytuacji, w koncu jak sama wspominala jest samotnikiem a wiec troska o innych jest jej raczej malo znana. Osobiscie nie nabralem do niej zaufania i bede z Kennym tak dlugo jak to bedzie mozliwe.
O wejsciu do Wellingtona sie calkowicie z Toba zgadzam. Gdyby Clem weszla do Wellingtona TEORETYCZNIE mogla by zaczac z dzieckiem nowe zycie, ale nigdy nie pogodzil bym sie z tym ze Kenny musi walczyc o przetrwanie zdany tylko na siebie..
Jak tego ruska Arvo spotkam w 3 sezonie to nie bede sie zastanawial tylko od razu odstrzele mu leb.. taka 'mala' zemsta :p Bonnie rowniez juz nie zaufam, mialem mieszane uczucia w stosunku do niej i w koncu okazalo sie jej prawdziwe oblicze.
Filmweb ustawil date premiery na 2015, poniewaz jest potwierdzona informacja ze sezon 3 bedzie "...gdzies w 2015 roku..." takze pozostaje czekac tylko na dokladniejsze info
Pewnie troszke sobie poczekamy zwlaszcza jak TTG ma tyle projektow na glowie..
Jesli nie grales jeszcze (w co watpie ;) ) w The Wolf Among Us od Telltale to polecam, na pewno sie nie zawiedziesz ^^

ocenił(a) grę na 7
h0pe17

Oj tak, temu ruskowi ja także odstrzelę łeb, jeżeli tylko będzie taka możliwość. Gdy się pierwszy raz spotkało tego Ruska, to mu nie zabrałem tej torby z lekami, pomyślałem że potrzebuje jej dla siostry, to niech je weźmie. ale mimo wszystko okazało się że Jane zabrała, co mnie lekko dziwi bo przecież w tym czasie przespała się z tamtym kolesiem, (niestety imienia nie pamiętam).
Więc bez względu co się zrobiło gr podążyła i tak tą samą ścieżką, to jest największy problem TTG, mam dużą nadzieję że w trzecim sezonie, wybory będą miały, większy wpływ na to jakich dokonamy wyborów. Tak grałem w "The Wolf Among Us" :) równie dobra gra co "Walking Dead" okazuje się że TTG wszystkie gry robi w tej samej konwencji, co mi się bardzo podoba, i w przyszłości będę czekał na ich kolejne gry, no ale dobry Boże póki co niech się zabierają za walking dead :D.

D3Mania

Zamiast brac sie za TWD to Telltale woli robic Minecrafta: Story mode... xD

ocenił(a) grę na 7
h0pe17

Właśnie się dowiedziałem że TTG zyskało nowego inwestora Lionsgate, a co za tym idzie dostało dostęp do licencji Lionsgate, czyli do takich filmów jak "Igrzyska Śmierci" "Niezniszczalni" "Piła" "Rambo" , jeżeli TTG weźmie się teraz za robienie gier, na podstawie tych filmów, których osobiście nie lubię, poza piłą pierwszą częścią, to możemy sobie długo poczekać na trzeci sezon TWD :(. Chodź liczę że tak nie będzie, ta wiadomość, szczerze mnie zasmuciła, bo przyszłe gry od TTG na licencji tych filmów do mnie nie przemawiają. i raczej po nie nie sięgnę, a już zwłaszcza nie po "Igrzyska Śmierci"

D3Mania

Mi z tych filmow tylko przypadna wlasnie "Igrzyska smierci" reszta filmow tez do mnie nie przemawia :/ moze Telltale powinno zrobic cos swojego! Cos jak TWAU.. Rowniez ze zniecierpliwieniem czekam na 2 sezon tej gry ^^

ocenił(a) grę na 7
h0pe17

Również jestem za tym by TTG robiło własne gry, jak właśnie drugi sezon TWAU. No ale nie Lionsgate posiada dużo, popularnych filmów, więc w pierwszej kolejności, pewnie skupia się na nich. Zwłaszcza że to dopiero początek współpracy.

D3Mania

Jesli tak to Telltale powinno najpierw skonczyc te projekty ktore zaczeli a dopiero potem brac sie za inne tytuly, w przeciwnym razie boje sie ze TTG sie nam po prostu wypali :/ ale narazie cieszmy sie tym co mamy... TWD jak i TWAU to rewelacyjne tytuly i nie wiem czy jakies gry wywolaja u mnie jeszcze wieksze emocje niz te ^^

h0pe17

"W przeciwienstwie do Jane, nie wiadomo czy nie zostawila by Clementine w pierwszej lepszej niebezpiecznej dla niej sytuacji, w koncu jak sama wspominala jest samotnikiem a wiec troska o innych jest jej raczej malo znana."

Zgadzam się. Już raz opuściła grupę a następnie jeszcze zostawił dziecko w samochodzie (chyba w samochodzie) aby pokazać nam jaki jest Kenny. Dziecko mogło tam zmarznąć lub jakiś trup mógł je zaatakować albo jacyś ludzie. Wszystko jest możliwe. Dlatego wybrałem Kennego, który jest nerwowy ale mam gwarancje (Ja czyli Clem :P) że w obliczu zagrożenia będzie się starał bronić mnie jak lew. :)

Edin181

Dokładnie, bardzo nieodpowiedzialne zachowanie Jane.. Ogolnie jej nie lubie :p
Na forum Telltale gracze domagaja sie jakichś DLC. Osobiscie chcialbym poznac historie Kenniego, a mianowicie jak wydostal sie z budynku pelnego zombie oraz jak znalazl nowa grupe. Bylby to fajny pomysl na umilenie czasu przed rozpoczeciem 3 Sezonu ;)

h0pe17

"- Jesli wybralismy Jane badz Kenniego (moj av pokazuje moja decyzje :D) - smierc towarzysza Clementine."
Bez obrazy, ale to chyba najgorsza z możliwych teorii ;-; Kenny i Jane są takimi "złymi tyłkami", że nie wiem co musiałoby się stać, żeby zginęli xd Ale jeśli już mają zginąć to na pewno nie przez szwędaczy d;

portugas123

To raczej nie teoria, a fakt. TWD jest troche jak "Oszukac Przeznaczenie" jesli byl wybor pomiedzy uratowaniem komus zycia to ten 'ktos' predzej czy pozniej umrze, chyba ze Telltale nagle zmieni tę zasadę... Oby :P

h0pe17

No oby, bo zupełnie nie wyobrażam sobie śmierci Jane ;-; Chociaż ta rodzinka może się okazać taka nie tego i spróbować nam poderżnąć gardła w nocy. Clem obudziłyby odgłosy walki między nimi, a Jane, która pewnie skończyłaby się dla niej nie najlepiej :( A Clemciak by uciekła i tyle z mojej ulubionej postać ;(

D3Mania

Telltale Games nie raz nas zaskakiwało, oni sobie poradzą

ocenił(a) grę na 7
KNZIF

Właśnie TTG potwierdziło powstawanie trzeciego sezonu TWD, ale przybliżona data jest wciąż nieznana.

ocenił(a) grę na 4
D3Mania

Ja również sądzę, że kwestię odmiennych zakończeń rozwiążą na samym początku 1. epizodu trzeciego sezonu, być może nawet w niegrywalnej retrospekcji. Też mi się wydaje, że ostatecznie Clem zostanie z AJ sama, mam tylko nadzieję, że jakoś inaczej rozwiążą kwestię Kenny'ego/Jane, bo... bardzo bym nie chciała śmierci Kenny'ego :( nie mam pomysłu, jak inaczej logicznie rozdzielić Kenny'ego i Clem, skoro są już w sumie dla siebie jak rodzina, ale niech już Telltale o tym myśli :P

Podsumowując: znowu wyjdzie na to, że nasz najważniejszy wybór z finału drugiego sezonu na niewiele się zda, a losy Clem pobiegną tak, jak twórcy tego chcą, ale... mnie to nie przeszkadza :D Kupuję "wyroby" tego studia w ciemno, dlatego też aż mnie ręce świerzbią na myśl o "TWD: Michonne" ^^

D3Mania

Jeżeli na końcu zabiliście Kenny'ego to nie bójcie nic o trzeci sezon, TellTale wrzuciło kiedyś mały filmik pokazujący proste rozwiązanie tej sytuacji jak to odkręcą:
https://www.youtube.com/watch?v=uiaWzLZbleo
Nazywane przez niektórych sekretnym zakończeniem heh.

WiktorGn93

genialne!!! Nawet ze śmiercią Lee sobie poradzą!

WiktorGn93

ROZWALIŁES MNIE DOSZCZĘTNIE :D

ocenił(a) grę na 10
D3Mania

Ja widzę to tak tak :
Jak wybrałeś Jane - Jane zostaje zabita tamto miejsce zniszczone i Clementine wraz z AJ muszą sobie radzić sami ...
Jak wybrałeś Kennego i zostałeś w Wellington - Wellington zniszczone i Clementine wraz z AJ muszą sobie radzić sami ...
Jak wybrałeś Kennego i nie zostałeś w Wellington - Kenny zostaje zabity ( albo jesteście zaatakowani przez co Kenny ucieka ) i Clementine wraz z AJ muszą sobie radzić sami ...
Jeżeli zabiłeś Kennego i Jane to wtedy ciąg dalszy czyli co się stało po przejściu przez tamtą Hordę z końca sezonu :P

Ale to tylko moje domniemania ...

D3Mania

Mogą też zrobić tą samą historię z obiema postaciami lub jakimś zamiennikiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones