Rambo II (1985)

Rambo: First Blood Part II

plakat - Rambo II (1985)

opisy filmu

(10)
 • John Rambo (Sylvester Stallone) trafia do więzienia. Jego dawny dowódca, pułkownik Trautman (Richard Crenna) dotrzymuje wcześniejszej obietnicy i doprowadza do uwolnienia go. Rambo otrzymuje zadanie odnalezienia amerykańskich jeńców, którzy zaginęli w Wietnamie. Ostatnio przebywali w obozie, z którego jemu udało się uciec. Może odmówić udziału w misji, ale wtedy najbliższe pięć lat spędzi w kamieniołomach. Jeśli wypełni zadanie i powróci, prezydent daruje mu karę. Okazuje się, że ma zdobyć tylko dowody na to, że jeńcy nadal przebywają w obozie. Resztą ma się zająć Delta Force, której dowodził będzie pułkownik Trautman. Po wylądowaniu w dżungli, John jest zdany wyłącznie na siebie.

 • John Rambo trafia do więzienia. Wyciąga go stamtąd dawny dowódca, pułkownik Samuel Trautman. Były komandos otrzymuje zadanie odnalezienia jeńców amerykańskich zaginionych w Wietnamie, przebywających w tym samym obozie, z którego udało mu się uciec. Rambo może odmówić udziału w misji, jednak wtedy najbliższe pięć lat będzie musiał spędzić w kamieniołomach. Jeśli wykona zadanie, prezydent daruje mu karę. Rambo podejmuje wyzwanie.

 • John J. Rambo, weteran wojny wietnamskiej, po konflikcie z policją przebywa w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Pułkownik Samuel Trautman, były przełożony Johna, odwiedza go w kamieniołomach i obiecuje wolność za przeprowadzenie szczególnej misji. Rambo ma odnaleźć w wietnamskiej dżungli obóz jeniecki, w którym przetrzymywani są do tej pory żołnierze amerykańscy. W nocy Rambo ląduje w dżungli, gubi jednak prawie cały ekwipunek, zostaje mu tylko nóż, łuk i specjalne strzały oraz doświadczenie. Jego kurierką jest młoda dziewczyna Co Bao. Po zlokalizowaniu obozu ukazuje im się przerażający widok. Amerykanie są więzieni w klatkach. Na bambusowym krzyżu wisi na wpół zagłodzony jeniec Banks. Rambo nie zważając na otrzymane rozkazy postanawia uwolnić amerykańskich żołnierzy. Ma jednak przeciwko sobie nie tylko okrutnych Wietnamczyków oraz przebiegłych i dobrze uzbrojonych oficerów radzieckich, ale przede wszystkim szefa misji, działającego w imieniu administracji waszyngtońskiej, która nie jest zainteresowana odnalezieniem kogokolwiek i chciałaby cały wietnamski niesławny epizod jak najszybciej zamknąć.

 • Za przewinienia w Oregonie John Rambo (Sylvester Stallone), były komandos i weteran wojny w Wietnamie, odsiaduje wyrok w więzieniu. Jego dawny dowódca, pułkownik Samuel Trautman (Richard Crenna), pomaga mu odzyskać wolność w zamian za wykonanie niebezpiecznej misji. Komandos otrzymuje zadanie odnalezienia amerykańskich jeńców w Wietnamie. Po wylądowaniu w dżungli szybko orientuje się, że jest zdany tylko na siebie. Jego przewodniczką zostaje piękna Co Bao (Julia Nickson-Soul).

 • Kompletnie nieprzystosowany do życia w amerykańskim społeczeństwie weteran wojny w Wietnamie, John Rambo, raz jeszcze powróci do miejsca gdzie czuje się jak ryba w wodzie - do wietnamskiej dżungli. Jak pamiętamy z pierwszej części filmu, John został ujęty w końcu przez policję. Część druga rozpoczyna się, gdy Rambo ma jeszcze około 5 lat do końca odsiadki. W więzieniu pojawia się jego dawny dowódca, pułkownik Samuel Trautman. Proponuje Johnowi pójście na układ: jego przestępstwa zostaną umorzone, ale w zamian musi wypełnić jeszcze jedną misję w Wietnamie. Rambo przystaje na tą propozycje, nie wie jednak że misja jest praktycznie niewykonalna i nawet dowodzący całością operacji oficer Murdock ma swój interes w tym, by Rambo pozostał w Wietnamie na zawsze...

 • John Rambo (Sylvester Stallone), weteran wojny wietnamskiej, odsiaduje wyrok. Jego dawny dowódca (Richard Crenna) pomaga mu odzyskać wolność. Rambo ma wykonać dawną misję, której celem jest uwolnienie amerykańskich jeńców nadal znajdujących się w Wietnamie. Wspiera go piękna wietnamska przewodniczka (Julia Nickson-Soul). Kiedy dziewczyna ginie, zadanie nabiera dla Rambo osobistego wymiaru. Komandos musi się też zmierzyć ze skorumpowanymi amerykańskimi politykami...

 • Były członek elitarnych Zielonych Beretów, John Rambo, po wydarzeniach jakie miały miejsce w pierwszej części filmu, został skazany na ciężkie prace w kamieniołomach. Wkrótce nadarza się okazja, aby Rambo mógł opuścić więzienie. Jego były dowódca, pułkownik Trautman, oferuje mu wolność w zamian za wzięcie udziału w niebezpiecznej misji w Wietnamie. Musi odnaleźć i sfotografować obiekt, w którym przetrzymywani są amerykańscy jeńcy. Rambo zgadza się podjąć tego zadania. Gdy już trafia do Wietnamu, cudem ratuje jednego z przetrzymywanych tam więźniów. Dowódca całej operacji, Murdock, w kluczowym dla misji momencie nakazuje zawrócić helikopter, który miał zabrać Rambo. Przez to trafia on do niewoli, gdzie zostaje poddany torturom. Na szczęście udaje mu się uciec z obozu. Świadomy, że nie może już liczyć na nikogo, Rambo, staje do nierównej walki przeciwko Wietnamczykom...

 • Po interwencji byłego dowódcy, pułkownika Trautmana (Richard Crenna), John Rambo (Sylvester Stallone) wychodzi na wolność. Ceną za uwolnienie ma być wzięcie udziału w niebezpiecznej misji w wietnamskiej dżungli. Rambo ma dotrzeć do jednego z obozów, gdzie według wywiadu nadal przetrzymywani są amerykańscy jeńcy, i sfotografować obiekt. Misja jest wyjątkowo niebezpieczna. Prócz kilometrów dżungli na śmiałka czekają oddziały wietnamskie wspierane przez sowieckich doradców wojskowych. Kiedy jednak Rambo odnajduje obóz i odbija jednego z jeńców, okazuje się, że najgroźniejszym wrogiem są jego obecni mocodawcy.

 • John Rambo powraca do znienawidzonego Wietnamu.
  Rambo (Sylvester Stallone) wyrusza z tajną misją, której celem jest odnalezienie dowodów, że na terenie Wietnamu, mimo zakończenia wojny wciąż przetrzymywani są amerykańscy jeńcy wojenni. Po dotarciu do uwięzionych żołnierzy, Rambo, wbrew rozkazom, postanawia odbić towarzyszy broni nie czekając na wsparcie wojska.

 • Rambo wyrusza do Wietnamu w misji specjalnej: ma odnaleźć amerykańskich jeńców wojennych. Zdany wyłącznie na własne siły odkrywa, że gra toczy się o znacznie większą stawkę. Nic, ani nikt nie jest w stanie powstrzymać niepokonanego Johna Rambo.