The 40 Year-Old Virgin

plakat - 40-letni prawiczek (2005)

pressbook

O filmie

Już od kilku lat STEVE CARELL zwraca na siebie uwagę widzów niewielkimi, ale błyskotliwymi rolami w komediach, takich jak Bruce Wszechmogący (Bruce Almighty) czy Legenda Telewizji (Anchorman: The Legend of Ron Burgundy), a także w amerykańskiej wersji brytyjskiego serialu The Office.
Teraz kinomani mają okazję podziwiać go w roli głównej – jako Andy’ego Stitzera, tytułowego bohatera przezabawnej komedii 40-letni Prawiczek (The 40-Year Old Virgin).
JUDD APATOW – producent filmów Legenda Telewizji (Anchorman: The Legend of Ron Burgundy), Kicking & Screaming, Telemaniak (The Cable Guy) oraz popularnego amerykańskiego serialu Luzaki i Kujony (Freaks and Geeks) – debiutuje jako reżyser komedią 40-letni Prawiczek, do której scenariusz napisał wspólnie z Carellem. Do obsady Apatow pozyskał swoich wieloletnich współpracowników, takich jak PAUL RUDD (Legenda Telewizji, P.S.), ROMANY MALCO (Wojak Churchill, Smoking) i SETH ROGEN (Donnie Darko, Luzaki i Kujony). Aktorzy wcielili się w role kolegów Andy’ego z pracy, chcących pomóc mu w zakończeniu czterdziestoletniego okresu posuchy. W filmie zagrały także: ELIZABETH BANKS (Spider-Man 2, Niepokonany Seabiscuit) jako Beth, gotowa na wszystko ekspedientka z księgarni, która mogłaby przestawić miłosny licznik Andy’ego z 0 na 1. LESLIE MANN (Kwaśne Pomarańcze, George Prosto z Drzewa) jako nietrzeźwa Nicky, która jest już dla Andy’ego pewną zdobyczą ... aż do momentu, kiedy musi odwieźć go do domu; oraz CATHERINE KEENER (Tłumaczka, Być Jak John Malkovich) jako Trish, ekscentryczna i życzliwa kobieta, która w końcu dostrzega w Andy’m kogoś więcej niż tylko nieczułego oryginała.
40-letni Prawiczek przedstawia podróż miłego faceta od „nigdy tego nie robiłem” do „już to zrobiłem”. Po drodze Andy kieruje się niefortunnymi, ale pełnymi najlepszych intencji radami swych przyjaciół i prawie rezygnuje już z poszukiwania tej jedynej szansy, która przyniesie mu długo wyczekiwane zaspokojenie.
Obok APATOWA, producentami filmu są CLAYTON TOWNSEND (Klucz do Koszmaru, Męska Gra) i SHAUNA ROBERTSON (Elf, Legenda Telewizji). Za kamerą towarzyszą reżyserowi wieloletni współpracownicy, a także filmowcy, którzy mieli okazję pracować z Apatowem po raz pierwszy: autor zdjęć JACK GREEN ASC (50 Pierwszych Randek, Bez Przebaczenia), scenograf JACKSON DE GOVIA (Żony ze Stepford, Szklana Pułapka i jej sequele), montażysta BRENT WHITE (Legenda Telewizji, film telewizyjny Gotowe na Wszystko), autorka kostiumów DEBRA McGUIRE (Nowożeńcy, serial telewizyjny Przyjaciele) oraz kompozytor LYLE WORKMAN (Zrobione!, film tv Dinner for Five). Producentem wykonawczym jest JON POLL (Poznaj Moich Rodziców).

Niczym Pierwszy Raz
Jak To Się Robi...
Mieszkanie Prawiczka
OBSADA
TWÓRCY FILMU