Elizabeth Banks II

Elizabeth Maresal Mitchell

7,8
29 666 ocen gry aktorskiej
Elizabeth Banks II
Elizabeth Maresal Mitchell urodziła się 10 października 1974 roku w Pttsfield, w Massachusetts (USA). Ma troje młodszego rodzeństwa. W 1996 roku z wyróżnieniem ukończyła Uniwersytet Pensylwanii w Filadelfii. Wykształcenie aktorskie zdobyła studiując w Advanced Training Program w prestiżowym American Conservatory Theater. Po zdobyciu wykształcenia przeniosła się do Nowego Jorku, by występować w teatrze.

Elizabeth występowała początkowo głownie w produkcjach telewizyjnych i teatralnych. Nie musiała jednak długo czekać na swój pierwszy aktorski sukces. Na początku 2003 roku zagrała w produkcji pt. "Niepokonany Seabiscuit". Następnie aktorka otrzymała propozycję zagrania roli Susan Storm w filmie "Fantastyczna czwórka", jednakże ostatecznie angaż do tej produkcji otrzymała Jessica Alba. Na swoim koncie ma także gościnne występy w serialach: Seks w wielkim mieście", "Prawo i bezprawie", "Brygada ratunkowa" oraz "Bez śladu". Aktorka partnerowała także Russellowi Crowe w głośnym filmie Paula Haggisa pt. "Dla niej wszystko". Największą sławę przyniosła jej rola Effie Trinket w ekranizacji bestsellerowej powieści Suzanne Collins pt. "Igrzyska śmierci". Za tę rolę otrzymała nagrodę Złoty Popcorn w kategorii "najlepsza przemiana na ekranie".

W 2003 roku Elizabeth postanowiła się ustatkować i wyszła za Maxa Handelmana, z którym ma dwóch synów: Felixa oraz Magnusa Mitchella.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 lutego 1974

miejsce urodzenia: Pittsfield, Massachusetts, USA

wzrost: 164 cm

mąż Max Handelman (od 05.07.2003), 2 synów: Felix (ur. 30.03.2011) i Magnus Mitchell (ur. 2012)
W 1996 roku ukończyła Uniwersytet Pensylwanii w Filadelfii (Pensylwania, USA).
Rozważano jej kandydaturę do roli Susan Storm w filmie "Fantastyczna czwórka". Ostatecznie angaż otrzymała Jessica Alba.
Odrzuciła rolę w filmie "Opętani", ponieważ bardzo przypominała jej postać z filmu "Robale".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jedna z moich ulubionych aktorek

i tyle.

ostatnio zwróciłam uwagę na podobieństwo Elizabeth Banks i Rachel McAdams. Ktoś też to zauważył ?
http://www.filmweb.pl/person/Elizabeth+Banks-75387/photos/314311
http://www.filmweb.pl/person/Rachel+McAdams-84297/photos/595914

Dziewczyna dobiła 40stki a urodą, wdziękiem i ciałem zamiata wszystkie 20 razem wzięte, chętnie bym miał taką żonkę :)

Nie dość, że zdolna, piękna i sympatyczna to jeszcze shippuje Effie z Haymitchem. Moja ulubiona para z Igrzysk Śmierci. Nawet specjalnie chciała, aby jej postać z Pitch Perfect nosiła nazwisko Abernathy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones