Idiokracja

Idiocracy

2006 1 godz. 24 min.
5,8 26 401
ocen społeczności
5,8 10 1 26401
6 440
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Idiokracja
  • użytkownik usunięty

pośród jakiego rodzaju ludzi żyjemy ;-)

• rzielonka1 ocenił(a) ten film na: 10

Dokładnie :) Nie ma co nawet komentować :)

• SatoCous ocenił(a) ten film na: 8

a pomysl co bedzie w 2505...

• ustinja ocenił(a) ten film na: 8

Właśnie miałam pytać, czemu taka niska ocena 5,8 o.O

• Troglodycidwa ocenił(a) ten film na: 6

ustinja Bo ludzie nie rozumieją filmu.
    Myślą że to tylko głupie żarty o głupich ludziach.

A to jest antyutopia która ma w sobie sporo prawdy i to jest śmiech przez łzy.

Ale niestety ludzie tego nie rozumieją, a za 20 lat jeszcze będą mniejsze szanse że zrozumieją :D

• Troglodycidwa Za 20 lat chłopie to życie w kochanej EU i w USA będzie tak wyglądać :)

• Jack_Holborn15 ocenił(a) ten film na: 8

Danio31b Był tam wątek jak to pewien film dostał Oskary w kilku kategoriach, a przez całe 90 minut na ekranie była tylko goła d..a. Przypomniał mi się teraz "utwór" sprzed ponad 60 lat pewnego kompozytora, w którym przez 4 minuty i 33 sekundy jego trwania była tylko cisza. Albo jak to inny podobnego formatu "artysta" sprzedawał swoje odchody w puszkach po kilkanaście tysięcy baksów każda jako awangardowe dzieła sztuki i dopiero po jego śmierci okazało się, że zrobił sobie z ich zachwyconych nabywców jaja, a oni sami okazali się frajerami, ofiarami na własne życzenie zwykłego kuglarza. Podobnie rzecz się miała z innym "artystą", który wystawił swój obraz z jakimiś kolorowymi mazajami, bazgrołami i gdy już w branżowym piśmie pojawiły się niezwykle pochlebne komentarze "krytyków sztuki nowoczesnej" przyznał, iż dał pędzel swojej szympansicy i to ona pomazała owo płótno bezładnymi chlapnięciami. Przykładów takiej kontrkultury, niszczącej od wielu dziesięcioleci klasyczne pojmowanie piękna i sztuki można podawać jeszcze wiele. Czym się jednak różnią przytoczone przeze mnie przykłady od filmu z gołą du.ą w "Idiokracji"? Ano tym, że w "Idiokracji" ludzie już od urodzenia rozwijali się warunkach zidiocenia, nie mieli już jakichś wyższych wzorców do naśladowania, zaś ekscytowanie się tymi 4 minutami ciszy czy gó..em w puszeczkach to - na razie - tylko przykłady snobizmu, bo na "salonach" modne są takie ekstrawaganckie "dzieła sztuki nowoczesnej". Na razie, bo jeszcze wszystko przed nami. Dawniej od artysty wymagało się nie tylko talentu
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/Alfred_R...
    ale również wytrwałości i dyscypliny. Dziś wystarczy wystawić w galerii puste żółte płótno i już.

• Crazy_Ivan ocenił(a) ten film na: 9

Jack_Holborn15 Ojj stary :) jak chcesz coś w tym stylu, co pisałeś w poście, oglądnij film: Wyjście przez sklep z pamiątkami
    http://www.filmweb.pl/film/Wyj%C5%9Bcie+przez+sklep+z+pami%C...
    Powali Cię...

• Jack_Holborn15 ocenił(a) ten film na: 8

Crazy_Ivan Skoro polecasz, obejrzę:-) Już mi się zasysa.

• Crazy_Ivan ocenił(a) ten film na: 9

Jack_Holborn15 :)

• gandalfszalony ocenił(a) ten film na: 6

Stransformowanego, kolego... stransformowanego @:-) @:-)

• powolny_m ocenił(a) ten film na: 7

Już się zaczęło.

• Bo ten film zwyczajnie jest słaby. Pomysł był fajny itd, ale jeżeli w jakimkolwiek filmie jest żart o wkładaniu rurki w dupę to naprawdę powinieneś się zastanowić, przed daniem mu 10/10. Wcale nie świadczy to o tobie zbyt dobrze.

• Oho, widzę że mamy tu "innego niż wszyscy"... Ten film to po prostu gniot a nie jakieś głębokie rozważania nad przyszłością ludzkości.

• JackHolborn ocenił(a) ten film na: 8

Mnie też to zszokowało:-(