Film

1991 1 godz. 41 min.
7,2 39 832
oceny
7,2 10 1 39832
8 632
chce zobaczyć
6,0 6
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":6}
{"id":"1145","linkUrl":"/Kroll","alt":"Kroll","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/11/45/1145/7730302.2.jpg"}
Marcin Kroll, żołnierz służby zasadniczej, dezerteruje z jednostki. Kadra oficerska postanawia odnaleźć go na własną rękę, zanim sprawą zainteresuje się prokuratura.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złota Kaczka Najlepszy aktor polskich filmów sensacyjnych w roku 2012 dla Bogusław Linda także za: Demony wojny wg Goi (1998), Psy (1992)
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Marcin Kroll jest żołnierzem, odbywającym służbę zasadniczą. Tuż przed manewrami dezerteruje. Przyczyną ucieczki staje się wiadomość, że jego żona i najlepszy przyjaciel mają ze sobą romans. Postępek Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza, który nie wytrzymał prześladowań ze strony sadystycznych podoficerów. KadraMarcin Kroll jest żołnierzem, odbywającym służbę zasadniczą. Tuż przed manewrami dezerteruje. Przyczyną ucieczki staje się wiadomość, że jego żona i najlepszy przyjaciel mają ze sobą romans. Postępek Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza, który nie wytrzymał prześladowań ze strony sadystycznych podoficerów. Kadra oficerska boi się skandalu - samobójstwo i dezercja to zbyt dużo, jak na jedną jednostkę. Dowództwo postanawia więc na własną rękę odszukać dezertera, zanim zainteresuje się nim prokuratura wojskowa.

studio
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSFTviT) / Studio Filmowe Zebra
inne tytuły
Do roli kaprala Wiadernego Władysław Pasikowski chciał zaangażować Mirosława Bakę, aktor jednak odmówił, a angaż ostatecznie otrzymał Cezary Pazura.
Postać kapitana miał zagrać Krzysztof Pieczyński. Ostatecznie angaż otrzymał Maciej Kozłowski.
Film kręcony w Poznaniu, Łodzi (m. in. Grand Hotel, osiedle studenckie Lumumbowo).
Pierwszy raz zetknąłem się z Marcinem Krollem jako dzieciak. Wówczas zafascynował mnie ten film ze względu na liczbę użytych wyrazów typu k... Lat kilka później, ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 47%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.