Film

City of Angels

1998 1 godz. 54 min.
7,5 142 968
ocen społeczności
7,5 10 1 142968
28 451
chce zobaczyć
5,3 6
ocen krytyków
{"rate":5.3333335,"count":6}
Anioł Seth zakochuje się w Maggie, która właśnie straciła pacjenta na stole operacyjnym.
Miasto aniołów
Zwiastun nr 1
Miasto aniołów - Zwiastun Nr 1 Miasto aniołów - Zwiastun Nr 1

Przejmująca historia pewnego anioła, który zakochuje się w pięknej lekarce. W szpitalu w Los Angeles leży ciężko chory na serce pacjent. Przy jego łóżku pojawia się anioł, Seth. W tym samym czasie umiera pacjent doktor Maggie Rice. Młoda lekarka bardzo przeżywa śmierć mężczyzny. Seth obserwuje ją i zakochuje się. Postanawia powrócić do świata żywych i związać swoją przyszłość z Maggie. Ale nie jest im dane wspólne szczęście.

boxoffice
$78 685 114 w USA
$120 000 000 poza USA
budżet
$55 000 000
dystrybucja
Warner Bros.
studio
Atlas Entertainment / Monarchy Enterprises B.V. / Regency Enterprises / Więcej...
inne tytuły
Stadt der Engel Austria Niemcy
Więcej...
Johnny Depp był brany pod uwagę jako odtwórca głównej roli męskiej.
Pod koniec filmu, w scenie, gdzie Seth chce skoczyć do oceanu, niebo jest brzydkie i pochmurne. Lecz po skoku, kiedy to mężczyzna jest już w wodzie, niebo jest czysto niebieskie.
Scena, kiedy Meg Ryan patrzy w lustro i nie widzi w nim odbicia Cage'a była robiona z dwóch ujęć. Pierwsze z obojgiem aktorów i drugie bez nich. Jednak uważnie się przyglądając można zauważyć pewne różnice w układzie włosów Maggie w poszczególnych ujęciach.
Anioły są wśród nas
Krzysiu011089 ocenił(a) film  na 
Miłość to chyba najczęściej wykorzystywany w kinematografii motyw. Gdyby usunąć wszystkie filmy, w których ta wartość pojawia się choćby w najdrobniejszej postaci, nie ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 77%
Słowo "angelos" z greckiego oznacza posła, wysłannika lub zwiastuna. Wyobrażenia o tych stróżach lub opiekuńczych duchach są naprawdę odległe. Według wierzeń od początku ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 70%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.