Symetria (2003)

plakat - Symetria (2003)

opisy filmu

(9)
 • Dwudziestosześcioletni Łukasz (Arkadiusz Detmer), niesłusznie posądzony o napad na starszą kobietę, trafia do aresztu śledczego. Adwokat wynajęty przez matkę (Elżbieta Kijowska) bezskutecznie próbuje go stamtąd wydostać. Pod wpływem dramatycznych wydarzeń w celi przejściowej Łukasz za wszelką cenę chce znaleźć się wśród grypsującej części więźniów. Świat gitów wymaga jednak przestrzegania panujących tu twardych zasad.

 • Łukasz jest dwudziestosześcioletnim mężczyzną, który zostaje niesłusznie oskarżony o napad na starszą kobietę. Trafia do aresztu śledczego. Wynajęty przez matkę adwokat nie jest w stanie go z tamtąd wyciągnąć. Łukasz poznając życie więzienne stara się za wszelką cenę znaleźć wśród grypsującej części więźniów.
  Po pewym czasie do więzienia trafia nowy więzień oskarżony o pedofilię. Ten rodzaj przestępstwa jest szczególnie potępiany przez więźniów, dlatego pedofil prześladowany jest przez wszystkich. Łukasz także nie może pozostać obojętny. Jego system wartości zostaje wystawiony na ciężka próbę, tym bardziej że świat gitów wymaga przestrzegania pewnych twardych zasad.

 • Historia Łukasza, młodego chłopaka, który w wyniku niefortunnej pomyłki zostaje osadzony w więzieniu. Po wydarzeniach w celi przejściowej, chce za wszelką cenę znaleźć się w grupie grypsujących więźniów. Pewnego dnia do jego celi zostaje przydzielony więzień oskarżony o pedofilię.

 • Dwudziestosześcioletni Łukasz (Arkadiusz Detmer) zostaje niesłusznie oskarżony o napad na starszą kobietę. Trafia do aresztu śledczego, gdzie szybko przekonuje się, że życie w nim nie jest usłane różami. Aby przeżyć musi się przystosować do praw panujących w celi, gdyż nieposłuszeństwo może przypłacić życiem. Z pomocą nowych kolegów poznaje metody pozwalające na przeżycie w tym strasznym miejscu. Wkrótce jednak przekonujemy się, że z pozoru miły i spokojny chłopak nie jest do końca taki święty. Z biegiem kolejnych miesięcy przemienia się w zupełnie innego człowieka. Zmiany, które w nim zaszły niepokoją nawet jego matkę, która do końca wierzy w niewinność swego syna.

 • Młody mężczyzna (Arkadiusz Detmer) zostaje oskarżony o brutalny napad na staruszkę (Maria Klejdysz). Ofiara wkrótce po wskazaniu winnego umiera. Prokurator chce oskarżyć chłopaka również o nieumyślne spowodowanie śmierci. Nikt nie wierzy mu, że jest niewinny. Mężczyzna trafia więc do aresztu śledczego, gdzie musi stawić czoła więziennej codzienności.

 • Młody chłopak na skutek fałszywego oskarżenia trafia do aresztu. Postawiony przed wyborem, w której celi chce siedzieć, decyduje się na towarzystwo gitowców. Grypsująca grupa rządzi się brutalnymi prawami. Każdy przejaw słabości jest surowo karany. Jeśli Łukasz chce przetrwać, musi przystosować się do obowiązujących reguł i zdobyć zaufanie współwięźniów. Paradoksalnie, ta sytuacja zdaje mu się odpowiadać. Po raz pierwszy w życiu podejmuje świadome decyzje i kształtuje swój los. Cena tej nowej wolności jest jednak wysoka.

 • Deszczowy wieczór. Łukasz był w kinie i po seansie... wyrzucił bilet. Ten fakt sprawił, że trafił do więzienia, ponieważ został oskarżony o napad na staruszkę i nikt nie był w stanie potwierdzić jego alibi. W więzieniu wybrał celę grypsujących i przeszedł przyspieszony kurs życia więziennego. Poznał też moc więziennej sprawiedliwości, na właśne życzenie...

 • 26-letni Łukasz wraca wieczorem do domu. Niespodziewanie zostaje zatrzymany przez policję. Na komisariacie dowiduje się, że został oskarżony o napad na starszą panią. Łukasz twierdzi, że jest niewinny, ale poszkodowana wskazuje go jako swego oprawcę...
  Chłopak trafia do aresztu. Poznaje surowe zasady i "uroki" tego miejsca. Jego matka wynajmuje adwokata, któremu jednak nie udaje się pomóc. Sprawa komplikuje się, gdy starsza pani umiera, a jedną z przyczyn jej śmierci było pogorszenie się stanu zdrowia na skutek napadu...
  Łukasz stara się dołączyć do grypsujących. Stara się dostosowac do nowego środowiska, jednak jako "Świeżak" albo "Nowy" musi uważać na jakiekolwiek zatargi.
  Z biegiem dni, jakie przyszło mu spędzić w więznieniu, Łukasz zmienia się wewnętrznie.
  Pewnego dnia do jego celi zostaje przydzielony nowy więzień, który jest pedofilem...

 • Łukasz wskutek niesłusznego oskarżenia trafia do więzienia. Mężczyzna bardzo pragnie znaleźć się w grypsującej grupie więźniów. Jednym z nich jest Dawid, który zamordował gwałciciela swojej żony. Świat za kratami rządzi się brutalnymi zasadami. Jeżeli Łukasz chce przeżyć, musi przystosować się do obowiązujących reguł. Z czasem Łukasz, ze spokojnego faceta, przeobraża się w takich samych, jak jego koledzy z więzienia.

multimedia
pozostałe