Kinga Preis 

7,7
27 086 ocen gry aktorskiej
Kinga Preis
Aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wrocławską PWST ukończyła w 1996 roku. W ciągu kilkunastu lat kariery nagradzana była wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi im. Zbyszka Cybulskiego dla "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością" czy Złotą Kaczką dla najlepszej aktorki 2001 roku. Swój aktorski wizerunek utrwaliła w takich filmach, jak "Cztery noce z Anną", "Dom zły" czy nominowany do Oscara "W ciemności". W 2010 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. 
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 sierpnia 1971

miejsce urodzenia: Wrocław, Polska

wzrost: 173 cm

Orzeł
Zdobyła 6 nagród Orzeł, 9 innych nagród oraz 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2000 roku wraz z Mariuszem Drężkiem wydała płytę z piosenkami Nicka Cave'a zatytułowaną "Ballady morderców".
W 1996 roku ukończyła wrocławski Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Polska).
Otrzymała następujące odznaczenia:
- 2002 r. - Odznaka "Zasłużony Działacz Kultury";
- 2004 r. - Brązowy Krzyż Zasługi;
- 2010 r. - Złoty Krzyż Zasługi.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

kocham ją :))))

mam wrażenie, że tak właśnie wygląda kobieta bita przez alkoholika przez 15 lat. Nie potrafię inaczej na nią patrzeć, jak na ofiarę przemocy domowej. Może dlatego tak jej nie trawię.

Cholernie mnie drażni.

użytkownik usunięty

I właściwie nie wiem dlaczego. Każdy chyba ma taką aktorkę/aktora, którego nie może znieść bez żadnego konkretnego powodu.

To chyba nasza polska Meryl Streep :D która musi dostawać prawie co roku nominacje do Orła jak i szereg wygranych, szczerze mówiąc to całkowice sasłużone.

Potrafi zagrać chyba wszystko, od uwodzicielki, po stara pijaczkę, schudnąć ,przytyć, spięknieć, zbrzydnąć do roli a jej interpretacja "Przekleństwa Millhaven" (pomimo uwielbienia dla efektu współpracy Barka Kulasa z równie wspaniała K. Groniec) jest dla mnie ideałem aranżacji tego utworu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones