Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego
Data ogłoszenia nominacji: 28 listopada
Data wręczenia nagród: 4 lutego

Annie

Najlepszy pełnometrażowy film animowany

wygrane
  • Zwierzogród
    Nick Bajer – żyjący z drobnych przekrętów szczwany lis, i Judy Hops – pierwszy w historii królik zatrudniony w policji, łączą siły, by rozwiązać pewną kryminalną zagadkę.

Najlepsza animowana produkcja specjalna

Najlepszy pełnometrażowy niezależny film animowany

wygrane
  • Czerwony żółw
    Rozbitek trafia na bezludną wyspę. Mężczyzna pragnie z niej uciec, lecz zmienia swoje nastawienie, gdy odkrywa jej tajemnice.

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

wygrane
  • Brodziec
    Brodziec (2016)
    Głodne pisklę brodźca po raz pierwszy opuszcza gniazdo, by samodzielnie poszukać jedzenia na brzegu morza. Problem stanowi dla niego fakt, że pokarm zakopany jest w piasku, który co chwilę przykrywają groźne fale.
nominacje

Najlepszy animowany program telewizyjny

wygrane
nominacje

Najlepszy animowany program telewizyjny dla przedszkolaków

wygrane
nominacje

Najlepszy animowany program telewizyjny dla dzieci

wygrane
  • Pora na przygodę!
    Pora na przygodę! (2010)
    za odcinek "Bad Jubies"
    Finn i pies Jake bronią mieszkańców krainy Ooo przed wrogami.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci

wygrane
  • Kubo i dwie struny
    Kubo i dwie struny (2016)
    Jan-Erik Maas
    Po wizycie ducha z przeszłości, chłopiec o imieniu Kubo wyrusza w niebezpieczną podróż, by odnaleźć legendarną zbroję.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w filmie aktorskim

wygrane
  • Księga dżungli
    Księga dżungli (2016)
    Andrew R. Jones, Peta Bayley, Gabriele Zucchelli i Ben Jones (XXVI)
    Wilcza rodzina przygarnia chłopca, któremu nadaje imię Mowgli. Gdy ten podrasta, zaprzyjaźnia się z czarną panterą Bagheerą i niedźwiedziem Baloo.
nominacje
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Nicholas Tripodi, Dean Elliott (IV), James Hollingworth (II) i Matt Weaver (IV) za odcinek "Battle of the Bastards"
  • Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
    Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016)
    Steve Rawlins, Ebrahim Jahromi, Cedric Lo, Stephen King (VI) i Yair Gutierrez za Spider-Mana
  • Księga dżungli
    Księga dżungli (2016)
    Andrew R. Jones, Paul Story (I), Dennis Yoo, Eteuati Tema i Andrei Coval
  • Warcraft: Początek
    Warcraft: Początek (2016)
    Hal T. Hickel, Jee Young Park (I), Kai-Hua Lan, Cedric Lo i KimHuat Ooi za Orków

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane

wygrane
  • Vaiana: Skarb oceanu
    Vaiana: Skarb oceanu (2016)
    Marlon West, Erin Ramos, Blair Pierpont, John Kosnik i Ian J. Coony
    Nastoletnia córka przywódcy plemienia chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie.
nominacje
  • Czerwony żółw
    Czerwony żółw (2016)
    Mouloud Oussid
  • Kubo i dwie struny
    Kubo i dwie struny (2016)
    David Horsley (II), Eric Wachtman, Timur Khodzhaev, Daniel Leatherdale i Terrance Tomberg
  • Kung Fu Panda 3
    Kung Fu Panda 3 (2016)
    Matt Titus (II), Jeff Budsberg, Carl Hooper (I), Louis Flores i Jason Mayer
  • Zwierzogród
    Zwierzogród (2016)
    Thom Wickes, Henrik Fält, Dong Joo Byun, Rattanin Sirinaruemarn, Sam Klock

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane w filmie aktorskim

wygrane
  • Doktor Strange
    Doktor Strange (2016)
    Georg Kaltenbrunner, Mike Marcuzzi, Thomas Bevan (I), Andrew Graham (XVI) i Ji Hyun Yoon
    Potężny czarodziej doktor Strange walczy z siłami ciemności, aby ocalić świat.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii
    Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii (2016)
    Victor Maldonado (III), Alfredo Torres (III) i Jules Rigolle za odcinek "Win, Lose or Draal"
    Za sprawą magicznego amuletu nastolatek Jim staje się obrońcą trolli.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanym filmie kinowym

wygrane
  • Zwierzogród
    Zwierzogród (2016)
    Cory Loftis
    Nick Bajer – żyjący z drobnych przekrętów szczwany lis, i Judy Hops – pierwszy w historii królik zatrudniony w policji, łączą siły, by rozwiązać pewną kryminalną zagadkę.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż

wygrane

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż w produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka

wygrane

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej

wygrane
  • Zwierzogród
    Nick Bajer – żyjący z drobnych przekrętów szczwany lis, i Judy Hops – pierwszy w historii królik zatrudniony w policji, łączą siły, by rozwiązać pewną kryminalną zagadkę.

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Pearl
    Ojciec z córką spełniają swoje marzenia podróżując ukochanym samochodem.

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz

wygrane
  • Zwierzogród
    Nick Bajer – żyjący z drobnych przekrętów szczwany lis, i Judy Hops – pierwszy w historii królik zatrudniony w policji, łączą siły, by rozwiązać pewną kryminalną zagadkę.

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia

wygrane

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Pearl
    Ojciec z córką spełniają swoje marzenia podróżując ukochanym samochodem.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding

wygrane
  • Zwierzogród
    Zwierzogród (2016)
    Dean Wellins
    Nick Bajer – żyjący z drobnych przekrętów szczwany lis, i Judy Hops – pierwszy w historii królik zatrudniony w policji, łączą siły, by rozwiązać pewną kryminalną zagadkę.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepszy niezależny film animowany

wygrane
  • Czerwony żółw
    Rozbitek trafia na bezludną wyspę. Mężczyzna pragnie z niej uciec, lecz zmienia swoje nastawienie, gdy odkrywa jej tajemnice.