PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8673}

Ściana

Pink Floyd: The Wall
39 520
chce zobaczyć
7,9 17
ocen krytyków
Ściana
powrót do forum filmu Ściana

10/10

ocenił(a) film na 10

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana zespołu Pink Floyd.

ocenił(a) film na 10
Normaden

I nie tylko. Dla każdego kinomana

ocenił(a) film na 9
dejwid_filmweb

Nieprawda. Dla osoby która nie zetknęła się z twórczością Pink Floyd, lub chociaż z The Wall, będzie to pozbawiona wyrazu papka, okraszona przyjemną acz niezrozumiałą muzyką z gatunku "o mało co rock".

ocenił(a) film na 10
Phil93

I ja mógłbym powiedzieć: nieprawda. Chociaż kompletnie nie interesuję się zespołem Pink Floyd ( do czasu obejrzenia filmu nawet nie wiedziałem jakie mają piosenki) film był genialny i naprawdę dający do myślenia i zrobił na mnie olbrzymie wrażenie (przynajmniej na mnie). Wystarczy przed obejrzeniem "The Wall" poszperać trochę w internecie o informacjach na temat filmu, na temat "Pink Floyd" i, moim zdaniem, można już spokojnie film oglądać, bez obawy, że się go nie zrozumie. Chyba że ci się nie podoba rodzaj muzyki jaką preferuje "Pink Floyd", wtedy już chyba rzeczywiście nie ma co oglądać "Ściany" ("Muru"). Mi się muzyka bardzo podobała. Takie jest moje zdanie : )

ocenił(a) film na 10
Phil93

Bla, bla, bla... A ja się nie zgodzę z przedmówcą! Nigdy nie usłyszałam nawet pół kawałka PF(jasne... muzyczny ze mnie debil. Nie zaprzeczam...) a film powalił mnie na kolana! Jak ja rozumiem głównego bohatera i jego walkę z tytułową ścianą! Piękne, piękne, piękne i w dodatku poruszające...
świetny film psychologiczny!

ocenił(a) film na 9
czarna_maggie

W takim razie zwracam honor. Jeżeli bez jakiegokolwiek zapoznawania się z grupą Pink Floyd i jej członkami mogłeś stwierdzić, że film częściowo opiera się na wątkach z życiorysu Rogera Watersa i w malutkim stopniu Davida Gimoura, to jestem po prostu pod wrażeniem. Gratuluję niesamowitego daru dedukcji :)

Niemniej jednak zwłaszcza osobom które zapoznały się z filmem, a nie zapoznały się z Pink Floyd polecam przyjrzeć się samemu albumowi. Same teksty, nawet bez filmu, mają niebagatelny przekaz. Również aranżacje utworów trochę się różnią (ja osobiście wolę album).
A tak swoją drogą, to polecam całą dyskografię tej grupy, a nie tylko The Wall :)

ocenił(a) film na 10
Phil93

może to zabrzmi nieprawdopodbnie ale naprawdę tak było. I

ocenił(a) film na 10
Phil93

Wg, mnie to nie tylko chodzi o Watersa... Ja odnalazłam tam siebie... Mam zbliżoną osobowość do bohatera...
(wymowna cisza)

ocenił(a) film na 9
czarna_maggie

To jest właśnie Pink Floyd ;) W ich tekstach można odnaleźć cząstkę siebie.

użytkownik usunięty
Phil93

Wystarczy odpowiedni poziom ogólnie pojętej tolerancji i wrażliwość aby uznać ten film za cudo.

ocenił(a) film na 10

skoro cudo to czemu tylko 9??XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones