PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8673}

Ściana

Pink Floyd: The Wall
39 520
chce zobaczyć
7,9 17
ocen krytyków
Ściana
powrót do forum filmu Ściana

Jak miałem kilka lat (3 czy 4) w telewizji miała lecieć transmisja z jakiegoś koncertu Pink Floydów. Mój ojciec gdy tylko się o tym dowiedział, poszedł do sklepu i zakupił specjalnie na tą okazję nasz pierwszy kolorowy telewizor heh A po kolejnych 3-4 latach zakupił na VHSie właśnie film "The Wall". Pamiętam jak jeszcze mały nieczający nic szczyl oglądałem go i to dość często z rodzicami, a czasem puszczałem go i oglądałem sam. W tamtych czasach niebardzo rozumiałem przesłanie, czy też wydarzenia jakie film przedstawiał, ale z biegiem lat coraz bardziej zaczynał do mnie docierać sens tego filmu.
Zatem oczywistą oczywistością jest fakt, że oceniam film na 10/10, gdyż jest to część mojego dzieciństwa :)

ocenił(a) film na 10
drzefkovitsh

Ciekawa historia ;)

użytkownik usunięty
drzefkovitsh

Piękna i bardzo ciekawa historia. Pozdrawiam:)

drzefkovitsh

Zazdroszczę bo mój ojciec w tym samym czasie powiększał swoją kolekcję kaset disco polo;]

ocenił(a) film na 2
Private_Witt

Mój filmy z Van damem, oraz Schwarzeneggerem...

ocenił(a) film na 10
supermaniak

Również oglądałam z rodzicami jako kilkuletnie (5?) dziecko. Ojciec nagrywał na VHS podekscytowany. Zadziwiające jak mocno wrył mi się w psychikę, szczególnie niektóre sceny np. maszynka do mielenia ludzi, dewastacja szkoły, pokoju, ale najbardziej chyba animacja z kwiatami. Pamietam, że czułam sie zawstydzona, bo przeczuwałam że chodzi o seks.

Uważam, ze takich filmów nie powinno pokazywać się dzieciom i mam trochę żal do rodziców, bo choć muzyka świetna, to film za bardzo przerażający jak dla malucha, który wszystko praktycznie odbiera dosłownie. Nie dość, że nie zrozumie w pełni, to jeszcze udzieli mu się psychodeliczny klimat i negatywne emocje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones