Death on the Nile

10 223
chce zobaczyć
{"type":"film","id":803486,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Death+on+the+Nile-2022-803486/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Śmierć na Nilu
  • Poprzedni "Orient Express" mimo mojego ogromnego sceptycyzmu, okazał się być w miarę zjadliwy. Oczywiście raził na potęgę, ale w miarę udało się zachować sens i klimat pierwotnej opowieści. To nie jest to samo co z Suchetem, czy choćby nawet z Ustinovem, ale mamwielki szacunek do Kenneta i chociażby przez to nie skreślam go całkowicie.
    Tylko moje pytanie jaki w tym sens robić wciąż to samo?

• srick.pl a taki, że dzięki nowym ekranizacjom nowe pokolenie ma szansę zapoznać się z twórczością Agathy, młodzież rzadko kiedy lubi sięgać po starocie. Ja się cieszę, kocham Agathe i super, że mam szansę oglądać nowe pomysły na jej opowiadania.

• srick.pl A jaki jest sens wystawiać wciąż te same sztuki teatralne? Te same opery? I jeszcze ludzie płacą za bilety więcej niż za film :D
    Szczerze mówiąc, uwielbiam oglądać filmy z tą samą fabułą, bo nigdy nie jest to 1:1. Obserwować, jak można rozegrać tą samą scenę na różne sposoby, jak różnie można wykreować postać, jak zmienić rozkład akcentów, żeby wydobyć inną treść. Jak o tym samym różnie opowiadają w różnych kulturach. Jak się już zna wszystkie fabuły świata, to taka zabawa jest pasjonująca...

• ACCb Zgadzam się :)

• srick.pl *okazał się w miarę zjadliwy - bez "być". Z być to kalka np. z angielskiego ;)