Śniadanie u Tiffany'ego

Breakfast at Tiffany's

1961 1 godz. 55 min.
7,8 145 336
ocen
7,8 10 1 145336
47 555
chce zobaczyć
7,0 10
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":10}
powrót do forum filmu Śniadanie u Tiffany'ego
  • Doprawdy nie wiem,o co tyle krzyku.Wiele hałasu o nic .Film zły nie jest,a aktorka.Zagrała całkiem
    przyzwoicie .Nie jest to jednak wybitne arcydzieło .

• blossom_3 Moja ocena to 7 . Nawet rozumiem główną bohaterkę i chęć poślubienia milionera:)Nie pojmuję jednak, za co tyle Oscarów?

• madz20 ocenił(a) ten film na: 9

blossom_3 Film dostał tylko dwa Oscary i to zupełnie zasłużenie - Mancini napisał cudowną muzykę do filmu, a piosenka "Moon River" jest po prostu magiczna. Statuetki nie mogły trafić w lepsze ręce.

• Emmist ocenił(a) ten film na: 10

madz20 Szkoda, że nie dostał trzech - Audrey była rewelacyjna! :)

Emmist Ten film jest wart każdych nagród - on tchnie wszystkim tym co nazywamy magią kina.

• madz20 niestety fabuła nudnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, lekko płaskawy film o płaskich sprawach...(a teraz fani mnie zeżrą:)

danonek_86 Jeśli ktoś miałby Cię "zeżreć" to chyba tylko z racji na Twój nick w sytuacji, kiedy dopadłby go mały głód :P.

Nie będę podpierać się frazesem, że każdy ma swój gust, ot ten film to po prostu klimatyczna, lekka i miła powiastka w dobrym hollywoodzkim stylu. To film, który ogląda się dla relaksu, poprawy nastroju - na pewno nie skłania do głębszych refleksji i przemyśleń, ale przecież nie po to powstał :)... Takie filmy też są potrzebne - być może tylko osoby o nostalgicznych i romantycznym usposobieniu potrafią wczuć się w tą pozornie płaską historię i docenić film... Nie wnikam...

• different_blond ocenił(a) ten film na: 8

madz20 Popieram!

• Alex303 ocenił(a) ten film na: 5

madz20 Błagam, fabuła jest tak głupiutka, a główni bohaterowie irytujący w swojej głupocie, że ciężko tu o jakąś "magię kina". Na plus muzyka, Nowy Jork, stroje i kot. I tyle.

• blossom_3 Jestem tego samego zdania. Film przereklamowany...

• denticulatus ocenił(a) ten film na: 7

blossom_3 W pełni popieram, już jakiś czas temu zwabiony opiniami o filmie i jego notami postanowiłem sobie w końcu obejrzeć całość i stwierdziłem film niezły, ale nie na tyle by mnie porwał.

• Aevite ocenił(a) ten film na: 6

blossom_3 Podzielam zdanie. "Magia kina" - bez przesady. Film niezły, ale nic więcej. Magi tam nie ma, chyba że w samym scenariuszu jako idei.

• different_blond ocenił(a) ten film na: 8

blossom_3 Nigdy nie słyszałam, żeby "Śniadanie u Tiffany'ego" nazwano arcydziełem. Jest filmem-ikoną. Tak jak Monroe (którą szczerze uwielbiam) - niezła aktorka, ale nie wybitna. Jednak wszyscy ją znają - bo jest ikoną.