Breakfast at Tiffany's

1 godz. 55 min.
7,8 152 582
oceny
7,8 10 152582
48 493
chce zobaczyć
7,2 14
ocen krytyków
{"rate":7.214286,"count":14}
{"type":"film","id":1318,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Breakfast+at+Tiffany%27s-1961-1318/tv","text":"W TV"}]}

Ekranizacja opowiadania Trumana Capote. Holly Golightly jest postrzeloną dziewczyną, której życie upływa na nieustannej zabawie na koszt bogatych adoratorów. Pewnego dnia piętro wyżej wprowadza się młody pisarz, który także jest utrzymankiem. Tę dwójkę zaczyna łączyć przyjaźń, która przerodzi się w głębsze uczucie. Oboje będą musieli zweryfikować swe dotychczasowe życie i zdecydować, czy są w stanie być razem.

smartguy
opis użytkownika

Odwiedzając sklep jubilerski Tiffany'ego, Holly (Audrey Hepburn) szuka swojego miejsca i swojej przyszłości. Infantylnie urocza, tajemnicza, czerpiąca z życia to, co najlepsze. Znajduje buty w lodówce, urządza tłoczne przyjęcia, śpiewa siedząc w oknie, bierze od gentlemanów 50$ na toaletę, po czym znika. W jej życiu najpierw pojawia się Kot - bezimienne stworzenie, które ma prawo do wolności, a później - Paul (George Peppard), pisarz mieszkający piętro wyżej. Siadają razem do śniadania u... Tiffany'ego!

wwwiedzma
opis użytkownika

Młody początkujący pisarz, Paul Varjak (George Peppard), wprowadza się do mieszkania w eleganckiej nowojorskiej kamienicy. Jego sąsiadką jest śliczna Holly (Audrey Hepburn) utrzymująca się z towarzyszenia zamożnym dżentelmenom podczas kolacji. Holly prowadzi bardzo nieregularny tryb życia i ma wielu ekscentrycznych znajomych. Paul obserwuje ją, coraz bardziej zauroczony jej wdziękiem dziecka i goryczą doświadczonej kobiety. Wspólny spacer po mieście daje początek gorącemu uczuciu. Jednak Holly nie chce zrezygnować z wolności.

mare_imbrium
opis użytkownika

Początkujący pisarz Paul Varjak (George Peppard) wprowadza się do eleganckiej kamienicy na przedmieściach Nowego Jorku. Już po kilku dniach okazuje się, że ma dość niezwykłych sąsiadów. Spośród mieszkańców domu wyróżnia się śliczna Holly Golightly (Audrey Hepburn), którą Paul poznaje w zaskakujących okolicznościach.
Holly to ekscentryczka i indywidualistka. Jedyne, czego Varjak zdołał się o niej dowiedzieć, to że posiada kota bez imienia, w każdy czwartek odwiedza gangstera Sally Tomato, odsiadującego wyrok w więzieniu Sing Sing, a kiedy ma "trzęsionkę", jedzie do sklepu z biżuterią Tiffany'ego, gdzie, jak sama mówi, czuje się najlepiej.
Niespodziewanie w kamienicy pojawia się doktor Burnes, który dopytuje się o Holly. Dzięki niemu Paul będzie miał okazję dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest jego tajemnicza sąsiadka, która zaczyna go coraz bardziej interesować.

madame_Emi
opis użytkownika

Audrey Hepburn zachwyca jako niezapomniana postać kina - Holly Golightly - w czarującej, 24-karatowej romantycznej komedii powstałej na kanwie bestsellerowej powieści Truman'a Capote! Holly, przemiła i z lekka ekscentryczna nowojorska play-girl zdecydowana jest za wszelką cenę poślubić milionera. George Peppard gra jej sąsiada zza ściany, który jest "sponsorowanym" pisarzem. Mężczyzna szybko ulega zniewalającemu urokowi pięknej sąsiadki. Zobacz ich miłosne perypetie rozgrywające się na Manhattanie, w rytmie Oscarowej ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Henry'ego Mancini z niezapomnianą, nagrodzoną Nagrodą Akademii piosenką "Moon River"! W filmie wyreżyserowanym przez Blake'a Edwardsa występują także Patricia Neal, Buddy Ebsen, Martin Balsam i Mickey Rooney.Martin Balsam

opis dystrybutora dvd