White House Down

2 godz. 11 min.
6,4 58 877
ocen
6,4 10 58877
11 303
chce zobaczyć
5,5 8
ocen krytyków
{"rate":5.5,"count":8}
{"type":"film","id":654022,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/White+House+Down-2013-654022/tv","text":"W TV"}]}

Policjant John Cale (Channing Tatum) właśnie się dowiedział, że nie dostał wymarzonej pracy w służbach specjalnych, chroniących prezydenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Nie umie przekazać tej informacji swojej córce, zamiast tego zabiera ją na wycieczkę po Białym Domu.
Nieoczekiwanie siedziba prezydenta zostaje zaatakowana przez znakomicie uzbrojoną grupę paramilitarnych terrorystów. Atak wywołuje kompletny chaos, służby rządowe nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa głowie kraju. Tylko od umiejętności Cale'a zależy, czy ocali prezydenta i swoją córkę. Czas ucieka. Zaczyna się pojedynek o życie między jednym człowiekiem a całą armią napastników.

opis dystrybutora kino

Policjantowi Johnowi Cale (Channing Tatum) odmówiono właśnie jego wymarzonej pracy w służbach specjalnych i ochrony samego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Nie chcąc zasmucać tą wieścią swojej córki Emily (Joey King), zabiera ją na wycieczkę po Białym Domu. Miłe chwile obojga przerywa atak ciężko uzbrojonej, paramilitarnej grupy terrorystycznej, która za cel obrała siedzibę amerykańskiego przywódcy. John musi ocalić nie tylko życie Emily i prezydenta, ale i uratować swój kraj, który z każdą chwilą pogrąża się coraz bardziej w anarchii.

Mauricio_Esposito
opis użytkownika

Weteran wojny w Afganistanie John Cale (Channing Tatum) pracuje obecnie w Straży Kapitolu i chroni przewodniczącego Izby Reprezentantów Raphelsona (Richard Jenkins). Stara się także odbudować relację ze swoją córką Emily (Joey King). Postanawia zgłosić się do Secret Service, agencji odpowiadającej za ochronę prezydenta Sawyera (Jamie Foxx). Na mającą odbyć się Białym Domu rozmowę o pracę John zabiera swoją córkę. Niestety agentka Finnerty (Maggie Gyllenhaal) odrzuca jego kandydaturę. Tymczasem grupa terrorystów dowodzonych przez Stenza (Jason Clarke) przejmuje kontrolę nad Białym Domem i bierze zakładników. John musi teraz ocalić swoją córkę i zapewnić bezpieczeństwo prezydentowi. Sytuację komplikuje dodatkowo fakt, że prawdziwym przywódcą terrorystów jest Walker (James Woods), wieloletni szef Secret Service.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

John Cale (Channing Tatum) jest waszyngtońskim policjantem starającym się o pracę w ochronie prezydenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Niestety, tajne służby odrzucają jego prośbę. Nie chcąc rozczarować córeczki, zabiera ją na wycieczkę po Białym Domu. Pech chce, że w tym czasie kompleks zostaje zaatakowany przez świetnie uzbrojoną paramilitarną grupę terrorystów. Gdy rząd tonie w chaosie, a czas ucieka, tylko Cale może uratować prezydenta, córkę i cały kraj!  

opis dystrybutora dvd