PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1150}
7,4 18 130
ocen
7,4 10 1 18130
6,3 17
ocen krytyków
Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
powrót do forum filmu Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową

dla doroslych

ocenił(a) film na 5

dla doroslych i to nie tych co ledwo dostali ID ale raczej dla tych po 45..moze wyzej...takie mam wrazenie. Zaczne od tytulu: poniewaz nie wiedzialam nic na temat tego filmu wiec gdy sie zaczynal w TV to pomyslalam ze to komedia Machulskiego ..a tu Zanussi. Wiec juz wiedzialam ze to nie komedia :) W sumie to musze przyznac ze z calego projektu to tytul wydaje sie najlepszy.
Zapasiewicz gra..doslownie i to bardzo bardzo widac w tym filmie, co chyba nie jest "filmowe" raczej teatralne. Ale przynajmniej naglosnienie (tak kiepskie w polskich filmach ) tutaj bylo ok (moze to wlasnie za sprawa Zapasiewicza i jego wymowy).
Film bardzo katolicki co nie bardzo do mnie przemawia, np para studentow ktorzy "jakos tak sie nie mogli dogadac" ..oni w ogole nie gadaja ze soba !! jacys tacy sztywni byli . Szkoda ze Jandy tak malo bylo :(

ocenił(a) film na 9
Kseniucha

Zgadzam się, że Jandy było mało, ale nie zgadzam się z dwoma twoimi osądami: po pierwsze, że film jest dla co najmniej czterdziestolatków (moja mama nie lubi smutnych filmów a ja tak), a po drugie, że film jest bardzo katolicki. Jak chcesz wiedzieć więcej – dlaczego się nie zgadzam to przeczytaj mój komentarz „Emocje i medycyna”.

ocenił(a) film na 10
DeathGhost

Nie zgadzam się także że ten film trafia do osób po 45 roku życia. Przecież jest on esencją całego życia, tego prawdziwego, realnego którego każdy prędzej czy później doświadcza. Ja mam 19 lat i powiem szczerze że jest to najlepszy polski film jaki widziałam. Zawiera w sobie wszystkie cechy jakich wymagam od dobrego filmu. Czy jest katolicki?? Nie wiem co w Twoim mniemaniu ma to oznaczać. Do mnie takie kino jak najbardziej przemawia. Pozdro :)

ocenił(a) film na 8
Joern

Nieprawda całkowita, że film nie trafia do młodych ludzi !! Ja mam 16 lat i uważam iż film jest bardzo dobry. Muszę go obejrzeć za kilka lat (jak dojrzeję) i wtedy może uznam go za arcydzieło, choć już dziś do mnie trafił niesamowicie. Czy jest katolicki ?? W zasadzie można tak powiedzieć. Chociaż to jest bardziej nazwałbym to "świadectwo wiary" i całkowitego oddania Stwórcy, aniżeli film katolicki. 8/10

POZDRAWIAM !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones