PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293175}

Życie na podsłuchu

Das Leben der Anderen
7,8 47 157
ocen
7,8 10 1 47157
7,9 14
ocen krytyków
Życie na podsłuchu
powrót do forum filmu Życie na podsłuchu

To film dla którego mówiąc górnolotnie- warto tracić cenne godziny życia. Scenariusz jest rozpisany perfekcyjnie- tak, że po projekcji byłem pewny, że absolutnie każda scena była ważna i potrzebna. Każda ma znacznie dla całościowego oglądu sytuacji. Film który może wywołać swego rodzaju catharsis. Dla Niemców- z pewnością to dzieło narodowe, ale nie przez przypadek doceniane w różnych częściach globu. To co mnie urzeka w tym filmie to ilość niejednoznacznych postaw, trudnych wyborów i idealnie w punkt uchwycone zjawisko człowieka w pułapce systemu. System jest tak szalony że cokolwiek byśmy nie zrobili ktoś musi przegrać... A to wszystko mamy podane bez nadętego moralizatorstwa tak częstego w kinie polskim. Reżyser w wielu momentach pozwala mi oceniać i myśleć i za to jestem nu dozgonnie wdzięczny.

sebo

Całkowicie się z tobą zgadzam, poza jednym drobnym szczegółem: wcale nie nazwałabym dwóch godzin spędzonych na oglądaniu tego filmu stratą czasu ;)

ocenił(a) film na 10
sebo

Podpisuję się pod Twoimi słowami w 100%. Film jest genialny, od początku do końca przemyślany. W końcu reżyser przygotowywał się do niego 4 lata. Uwielbiam takie profesjonalne i rzetelne podejście do tego, co się robi. Ja dodam od siebie: kreacja postaci kapitana Wieslera - rewelacja!

ocenił(a) film na 9
egrabarczyk

film niemiecki jak dzisiejszy bayern z barceloną :D 4:0 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones