PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809}
plakat filmu Żyj i pozwól umrzeć

Żyj i pozwól umrzeć

Live and Let Die
7,1 35 780
ocen
7,1 10 1 35780
2 993
chce zobaczyć
6,7 6
ocen krytyków
Żyj i pozwól umrzeć

W ciągu 24 godzin zostają zabici trzej funkcjonariusze brytyjskiej Intelligence Service. Szef angielskiego wywiadu, znany pod pseudonimem "M", zaleca Jamesowi Bondowi zadanie odnalezienia zabójców. Podejrzanym jest Mr Big, czarnoskóry król nowojorskiego podziemia. Penetrując nocne kluby Nowego Yorku, Bond spotyka piękną wróżkę Solitaire, która jest prawą ręką dr. Kanangi, rezydującego na wyspie San Monique. Okazuje się nim Mr Big, który wiedzie podwójne życie. W pogoni za czarnoskórym gangsterem Bond i Solitaire przenoszą się na karaibską wysepkę gdzie agent 007 zapoznaje się bliżej z sektą wyznawców kultu voodoo...

opis użytkownika

W roli super agenta 007 debiutuje Roger Moore i znakiem firmowym jego Jamesa Bonda stanie się od tej pory ironicznie wzniesiona brew. Akcja - podobnie jak w pierwszej części przygód Bonda - rozgrywa się na Jamajce. Trzej brytyjscy agenci tracą życie w tajemniczych okolicznościach, a ich wyjaśnienie należy do Bonda. Podczas śledztwa przyjdzie mu się zmierzyć nie tylko z niebezpiecznym mordercą ale także z niezwykłymi mocami wyznawców Voodoo. Jane Seymour wciela się w rolę pięknej kapłanki Voodoo odczytującej przyszłość i przeznaczenie z kart tarota, która traci jednak swą moc i niewinność ulegając czarowi (i małemu podstępowi) przystojnego super agenta. Natomiast w roli przestępcy doskonałego, w tym egzotycznym epizodzie bondowskiej serii, występuje Yaphet Kotto.

opis dystrybutora kina

Morderstwo w siedzibie ONZ sprowadza Bonda (Roger Moore) do Stanów Zjednoczonych. Trop prowadzi go do Nowego Orleanu, gdzie działa szajka handlarzy narkotyków. Stamtąd agent 007 jedzie na tajemniczą karaibską wyspę San Monique, gdzie jest praktykowany kult voodoo. O mały włos agent nie staje się kolejnym białym mężczyzną, który ginie w tajemniczych okolicznościach, próbując poznać tajemnice ukrytych w dżungli plantacji, gdzie tony heroiny są produkowane dla doktora Kanangi. Jaką rolę odegra podczas misji Solitaire kobieta, która przepowiada przyszłość z kart? Jej wskazówki pomagają Bondowi w śledztwie, ale wypowiedziana przez nią przepowiednia brzmi bardzo groźnie.

platforma vod

Gdy jednego dnia zostają zabici aż trzej agenci tajnych służb Jej Królewskiej Mości, James Bond musi opuścić czułe ramiona swej najnowszej "zdobyczy" i wyruszyć do akcji. Zgodnie z otrzymanymi instrukcjami udaje się do Nowego Jorku na spotkanie z niejakim Mister Bigiem, czarnoskórym bossem tamtejszego podziemia przestępczego, który opanował rynek handlu heroiną. Big bywa w jednym z nocnych klubów w Harlemie, ale nie ma ochoty na rozmowy z Bondem, co daje mu boleśnie odczuć. Znacznie przystępniejsza okazuje się piękna wróżka, która przepowiada przyszłość z kart tarota. Nie bacząc na dwóch drabów, którzy mają za zadanie go zabić, Bond udaje się na karaibską wyspę San Monique. Tamtejsza agentka CIA, Rosie Carver, oferuje mu pomoc w dostaniu się do pilnie strzeżonej rezydencji doktora Kanagi, o którym wiadomo, że utrzymuje bliskie kontakty z Mr. Bigiem. Okazuje się jednak, że dziewczyna jest podwójnym szpiegiem i lepiej nie polegać na jej wskazówkach. Bond własnymi sposobami dociera do posiadłości Kanagi. Ku swemu zaskoczeniu, zastaje tam poznaną w Harlemie wróżkę.

platforma vod