PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262223}

10.000 B.C.

10,000 BC
6,0 38 853
oceny
6,0 10 1 38853
5,0 3
oceny krytyków
10.000 B.C.
powrót do forum filmu 10.000 B.C.

Chrystus, Szatan i masoneria.

użytkownik usunięty

Zaczne od tego, ze film jako film wyjatkowo slaby. Dretwe aktorstwo i slabe dialogi, jedno wynika z drugiego.Efekty specjalne sa ok, ale nie zastapia porzadnej fabuly, ktora w tym przypadku wystepuje w sladowych ilosciach. Kino przygodowo-fantastyczne bez ambicji i nieco pretensjonalne, bardzo popkornowe, malo wymagajace.
Jest jednak cos co mnie osobiscie w tym filmie zaintrygowalo: przemycana 'niechcacy' symbolika. Kazdy kto ogladal doskonale wie, ze swiat w tym filmie jest czarno-bialy: mamy wyrazne wskazane, bez zajakniecia, Dobro i Zlo.
Kto stoi po stronie Dobra? Mlody wojownik, którego fizjonomia, przynajmniej od szyji w gore przypomina Jezusa Chrystusa ze 'swietych obrazow':
-jest zbawicielem swojego ludu, tak jak Jezus;
-przezywa w 'jaskini lwów' podobnie jak prorok Daniel, kazdy kto ogladal film wie o jaka scene mi chodzi;
-przeprowadza swoich wojownikow przez pustynie, skojarzenia z Mojzeszem,
-rozmawia z 'Dzidozebym', podobnie jak czyni to Jezus w 'Ostatnim kuszeniu Chrystusa'
-ofiara krwi: smierc ukochanej osoby,za wyzwolenie zniewolonych, a nastepnie zmartwychwstanie;
-ogolnie motyw z narodem wybranym,mesjanizm;

Zlo reprezentuje:
- czlowiek-bog, ktory przy pomocy masy niewolnikow probuje wybudowac piramide, mogzna utozsamiac z Wielkim Architektem Wszechswiata, takim 'bogiem masonow', ktory przez religjnych chrzescijan wyobrazany jest w formie osobowej,czesto jako synonim szatana,
-siedziba tego 'boga' to Glowa Weza, zas waz zawsze byl utozsamiany po prostu z szatanem, diablem, Lucyfrem
-symbole masonów to m.in. cyrkiel i wegielnica, dla podkreslenia, ze za pierwszych masonow uwaza sie architektow z czasow starozytnosci, jak widac filmowi bad boye architektami byli niecienkimi;
-filmowi bad boye wykazuja rowniez duze zainteresowania astrologia, co rowniez stanowi domene masonow;gwiazda to dla nich symbol wiedzy;
- zawsze uwazano, ze masoni sa w posiadaniu tajemnej wiedzy,bad boye maja statki, ktorych nie powstydzilby sie Marco Polo,zas w jednej ze scen widac, ze posiadaja wyjatkowo dokladna mape Europy, Polnocnej Afryki i Bliskiego Wschodu z Brytania i Irlandia wlacznie, pewnie jakbym sie lepiej przyjrzal to zauwazylbym Islandie i Grenlandie, a nawet Ameryke Pn., i to wszystko 10000 lat przed Chrystusem,hehe, tytul tez jest wazny w tym filmie;
- tworcy filmu niedokonczona piramide wzieli z amerykanskiego dolara, ktora, uwaga, jest symbolem masonskim i nikt tego nie ukrywa,ta piramida to zrodlo inspiracji masonow, wg ich wrogow swiatynia szatana;
- kamien na szczycie piarmidy to symbol Wszystko Widzacego Oka, Oka Ozyrysa, oczywiscie to symbol masonski, rowniez wystepujacy na amerykanskim dolarze;w filmie zrzucony przez wyzwolonych niewolnikow;
- glowny bad boy do konca pozostaje w ukryciu podobnie jak masoni;)))
- oczywiscie film nie ucieka od biezacej polityki i za Zlych robia Hindusi, Chinczycy i ofkoz Arabowie (malo wsrod nich chrzescijan), zas za dobrych Biali, Latynosi i Murzyni(za to wsrod nich duzo);
- zli chca zniewolic ludzkosc, podobnie jak masoni, hehe

Co to za wierutne brednie, przecież ty się ośmieszasz... astrologia domeną masonów? hahahha jaki czub z ciebie, historii w ogóle nie znasz człowieku, wąż utożsamiany "od zawsze" z szatanem? a o starożytności to już zapomniałeś... masoni i masoni - czy ty kiedykolwiek coś przeczytałeś rzetelnego na ich temat? o jakim ty szatanie tu pleciesz, takie gadanie wali o pomste do nieba, a masoni nigdy nie byli w ukryciu!!! to juz szczyt totalny. już wiele dziwów się naczytalem, ale to jest wyjątkowo debilne.

ocenił(a) film na 9
olcio1

Coś w tym jest Kuba

użytkownik usunięty
olcio1

post jest stary, ale chyba mnie nie zrozumiałeś, w obiegu są w większości mity i legendy na temat masonów, i na tych mitach się opieram; wąż w chrześcijaństwie jest symbolem szatana, w tym filmie jest po prostu dużo symboliki, poprawnie lub mniej poprawnie przeze mnie kojarzonej; film mimo, że nakręcony i zrealizowny z użyciem nowoczesnych technik, jest bardzo konserwatywny w wymowie i dosyć natrętny moralizatorsko, ostatnio był w filmie i był nawet śmieszny, jak napisałem wcześniej jest dość poważny, twórcy nie mieli dystansu do tego co robią, pozdrawiam

Nie zrozumiałem bo nie da się zrozumieć ignorancji. Aby wypowiadać się na tematy związane z masonerią czy astrologią, trzeba mieć przynajmniej elementarną wiedzę na te tematy, której tu ewidentnie brakuje. Owe mity, jak to nazwałeś, nie są wcale powszechne, chyba funkcjonują w twoim środowisku, bo w moim się z takimi raczej nie spotkałem. Czytaj książki i myśl logicznie, wyjdzie Ci na zdrowie. I nie słuchaj hierarchów kościelnych ani uniwersyteckich - te darmozjady są po jednych pieniądzach, oprócz paru wyjątków. Potem się dziwić, że ludziom brakuje wiedzy.

olcio1

Jedna uwaga: książki też ktoś pisze. Nie wystarczy powiedzieć 'czytaj książki', ja bym radził 'czytać dobre książki'. Post Kuby (piękne imię :D) jest niegłupi, może nie zawiera 100 procent prawdy ale na pewno ponad połowę. Za to z tobą się nie zgadzam w kwestii masonów, jeśli oni nigdy nie byli w ukryciu to powiedz mi jakim cudem oni przetrwali w krajach w których byli prawnie ścigani?

ocenił(a) film na 7

Roland nie interesuje się masonerią kolo. On nawiazuje do Dunikena, Atlantów i pradawnych astronautów. Rozwija wątek z wcześniejszego filmu Gwiezdne wrota. To że i u masonów i u niego w filmie pojawia się piramida to po prostu zwykła zbierzność. Czy jak widzisz piramidy w Mumiach to też dopatrujesz się tam masonów ? Wątki masońskie są w Kodzie DaVinci, Skarbach narodów, Zaginionym symbolu, Piramidzie strachu, Aniołach i demonach, Sherlocku Holmsie, czy Tomb Riderze.

ocenił(a) film na 3
olcio1

Nie ma to jak merytoryczna argumentacja:) Klasyka forow.

ocenił(a) film na 7
olcio1

Popieram, chłopak się ośmiesza, ale trzeba przyznać, ma fantazje. Oczywiście Roland podobnie jak w Gwiezdnych wrotach nawiazuje do Dunikena, i pradawnych astronautow, kosmitów/bogów/aniołów/nefilimów itp. Jak zwał tak zwał. To że masoni otaczają czcią piramidy, a w zasadzie jedną z nich, tę najwyższą, i fakt że pojawia ię ona w filmach Rolanda to zwykły przypadek.

użytkownik usunięty
Rahabiel

Sam się ośmieszasz kolego w tym momencie. Argumentacja na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej tzn. ja jestem mądry a ty głupi więc się zamknij. Może wypisałem jakieś bzdety ale przynajmniej czerpię przyjemność z filmów, chociaż mi się nie podobały. I nie formułuję moich wypowiedzi jakby były prawdą objawioną, czego ty nie potrafisz, tyle w tym temacie. Bez odbioru/

ocenił(a) film na 7

Nie powiedziałem że jesteś głupi. Wcale też nie twierdzę że ja jestem mądry. To ty to powiedzialeś. Po prostu wiem że Rolandowi nie chodziło o to, o czym pisałeś bo ogladałem materiały dodatkowe do 10 000 B.C. Roland i producenci filmu mówią tam o swoich inspiracjach. Powołują się na książkę o ile dobrze pamiętam "Ślady palców Bogów". Ten akurat film ma niewiele wspolnego z masońskimi poglądami. Sorry jeżeli cię urażiłem. W zasadzie to nie potrzebnie podpiełem się pod czyjeś twierdzenie, ale faktycznie sam przyznałeś że twój tekst jest trochę naciągany. Mnie osobiście film 10 000 B.C. się podobał. Wiem że jest w nim sporo nieścisłości geograficzno - historycznych ale co tam, liczy się przygoda. Toż to prawie fantasy. Narka.

ocenił(a) film na 7

Przecież cię pochwaliłem że masz fantazję, a ja uwielbiam ludzi z fantazją. Poza tym zarówno tematy masońskie, jak i dunikenowskie, są tymi w których uwielbiam buszować

No właśnie ja też zwróciłem uwagę na te szczegóły. Dokładna mapa Europy, jakbym widział dzisiejszą tyle, że oczywiście bez naznaczonych granic, czy dość nowoczesne statki wprawiły mnie aż w spore zdziwienie. Poza tym, główny bohater też mi przypominał przez prawie cały film Chrystusa, aż za bardzo.

- glowny bad boy do konca pozostaje w ukryciu podobnie jak masoni;)))
Oglądałem niezupełnie uważnie, jednak z tego co widzialem, główny bad boy to był ten 'bóg' którego załatwił główny bohater swoją dzidą, czyż nie?

ocenił(a) film na 5

rozkladasz na czynniki pierwsze drogą hoolywoodzką tandete, która nie udaje, że jest tylko drogą hollywoodzką tandtą. Gdzie tu sens ?

ocenił(a) film na 4

Zamiast pisać po prostu skopiuję twoje zdania:
"Zaczne od tego, ze film jako film wyjatkowo slaby. Dretwe aktorstwo i slabe dialogi, jedno wynika z drugiego.Efekty specjalne sa ok, ale nie zastapia porzadnej fabuly, ktora w tym przypadku wystepuje w sladowych ilosciach. Kino przygodowo-fantastyczne bez ambicji i nieco pretensjonalne, bardzo popkornowe, malo wymagajace."

Pełna zgoda, poza tym że dla mnie to film tylko słaby (a nie wyjątkowo). Poza tym trafnie go określiłeś.
Co do reszty twojego postu, to coś w tym jest, nawiązań i luźnych porównań do religii nie ma co się bać, podobieństwo zachodzi.

Film 10 000BC - obejrzeć i zapomnieć:
5-/10

ocenił(a) film na 2
Muszrom

5 i tak tak za duzo.
jestem pod duzym wrazeniem braku wrazenia. chociaz juz na poczatku bylo vhs czuc.
w szoku jestem, ze ten ktos nakrecil godzille.

oczywiście wy wszyscy żałośni krytycy sami byście napisali wspaniały scenariusz i zrobili 10 razy lepszy film, hahah już to widzę jak świnia niebo.....

użytkownik usunięty
Mothyff

Idąc logiką tej wypowiedzi: nie wolno mi skrytykować piekarza za fatalny chleb, bo sam nie potrafię robić chleba itp. Albo skrytykować polskich piłkarzy po porażce z Grekami, bo sam nie potrafię lepiej grać. Oceniam to co kupiłem (a kupiłem bilet), więc mam prawo do opinii negatywnej lub pozytywnej.W tym przypadku negatywnej.

ocenił(a) film na 6

A w Klewkach wylądowali Talibowie
Trotyl w Tupolewie podłożył sam Antek Macierewicz na zlecenie Jarosława Zbawiciela
Judasz wydał Jezusa na jego prośbę potem powiesił sie na osice stając sie p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones