10.000 B.C.

10,000 BC

2008 1 godz. 49 min.
6,1 37 299
ocen
6,1 10 37299
3 311
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
powrót do forum filmu 10.000 B.C.
  • Ja rozumiem,że to film,który nie może być brany na poważnie.Ale serio,jak głupim trzeba być,żeby uwierzyć w te bzdury prezentowane tutaj?! Dajmy na to: 10 000 lat temu istnieje już imperium budujące piramidy i zigguraty.Bez pisma.Albo mamuty na pustyni - przecież z takim futrem to by pozdychały!

• jporuba to film fantasy a nie historyczny więc nie pojmuję tych żali?

• jporuba Jako komedia idealny. A tak na serio to nawet jak na Emmericha wyjątkowo głupi.

• neo_angin to film fantasy a nie historyczny więc nie pojmuję tych żali?

• Mothyff Nawet w tej konwencji to wyjątkowa słabizna.

• neo_angin oczywiście wy wszyscy żałośni krytycy sami byście napisali wspaniały scenariusz i zrobili 10 razy lepszy film, hahah już to widzę jak świnia niebo.....

• Mothyff Pięciolatek napisałby lepszy scenariusz. Nie zmienia to faktu że ten film nie ma nic co powinien mieć dobry film fantasy (chodzi o epickie fantasy) czyli:
    -Ciekawych postaci
    -Świetnych bitew
    -Dobrych efektów specjalnych
    -Świetnej muzyki
    -Dobrych zdjęć

Film ma i tak zawyżoną średnia na Amerykańskim IMDB ma poniżej 5.0, a na RT ok. 3.9

Zresztą to że nie nakręciłbym takiego filmu to nie argument bo ja jestem widzem i jestem od oceny danego filmu i jest on robiony dla mnie.

• neo_angin jakieś romantyczne rzygowiny mają czasem większą ocenę więc nie jest tak źle jak mówisz....

• neo_angin Bez przesady. Efekty specjalne i zdjęcia były akurat dobrą stroną tego filmu. To luźna fantastyka nad sensem, której nie ma co się rozwodzić. Są osoby, którym dostarczyła rozrywki, Ty widocznie należysz do przeciwnej grupy i masz do tego pełne prawo, ale tak jak już niektórzy pisali nie można oceniać tego filmu jako filmu historycznego.

• Mothyff Kolejna jakże-niezwykle-mądra wypowiedź,w której zagorzały obrońca filmu albo po prostu marny prowokator próbuje bronić film przy pomocy równie marnych argumentów.

• jporuba jest mądra moja wypowiedź bo film nie jest gniotem na 1 i stąd mój gorzki żal.

• Mothyff Rzeczywiście,jest gniotem na 2.

• jporuba a ty masz KLAPY NA oczach więc ta rozmowa nie ma sensu ! do w i d z e n i a ...

• Mothyff A-a-a! Żadnego do widzenia nie będzie! Przyznaj się,że wyczerpały ci się argumenty!

• jporuba nie bądź żałosny nastolatku, wyciśnij proszę tego pryszcza z czoła i lulu, czas spać..

• Mothyff Ale cięta riposta.Masz kompleksy?

• jporuba Jak słyszę takich jak ty mam wielkie kompleksy że żyję w kraju pełnym debili.

• luke07 ocenił(a) ten film na: 8

jporuba nie rozumiem Twojego myslenia, czemu traktujesz ten film jak historyczny, to fantastyka przygodowa osadzona w prehistorii, wiec co to za roznica czy mamuty na pustyni czy gdzie indziej... :)

• luke07 Właśnie jest różnica.Także fantasy ma swoje realia,a tych nie wolno przekraczać.

• annikki27 ocenił(a) ten film na: 8

jporuba wydaje mi się , że pojęcia fantasy i realia nawzajem się wykluczają, no ale może istnienie elfów, wampirów itp. zostało w międzyczasie historycznie udowodnione...

• robertsurma ocenił(a) ten film na: 7

jporuba Logikę tego filmu można by uratować nawiązując do zaawansowanej cywilizacji Atlantydów (i wtedy miałoby to jakiś sens). Ale reżyser tego nie sugeruje nawet, więc umieszczenie historii w X tysiącleciu BC jest zupełnie nieuzasadnione.
    Będę jednak bronił pokrytych futrem zwierząt. To może być logiczne. W tamtym okresie rejony lodowcowe stykały się z bardzo ciepłymi obszarami. Zresztą potwierdzają to rysunki w jaskiniach z tamtego okresu. Poza tym, gęste futro czasami chroni przed słońcem (beduini nie hasają po pustyni przecież nago, wręcz przeciwnie). BTW, o ile wiem w tamtym okresie Sahara chyba nie istniała ani żadna inna pustynia o tych rozmiarach.

• robertsurma Istniała,istniała.Zaczęła sie tworzyć około ostatniego zlodowacenia,czyli akurat w czasie,w którym toczy się akcja filmu.

Dodam jeszcze,że ten bunt był bezsensowny.Obalili potężną cywilizacje i jej religię - PO CO?!Będzie z nimi tak samo jak z Egipcjanami,Libijczykami i innymi rewolucjonistami "Arabskiej Wiosny Ludów"!Dyktatorzy przynajmniej utrzymują porządek!

• robertsurma ocenił(a) ten film na: 7

jporuba Temat tzw. "zielonej Sahary" --> http://en.wikipedia.org/wiki/Green_Sahara
    Oraz cytat z ksiązki "Cudowna Planeta", red. Derek Barton, wyd. Inter-Book 1990, ss. 194-199:
    "Dotąd jeszcze bowiem wśród rozpalonych czerwonych skał spotkać można nieliczne cyprysy - drzewa, które 4000 lat temu gęsto porastały cały ten rejon. Był to czas kiedy nad Saharą szalały ulewne deszcze. Choć ludzie opuścili te miejsca przed tysiącami lat, to jednak ci, którzy zamieszkiwali niegdyś starą Saharę, pozostawili po sobie zapisy świadczące o tym, czym był ten rejon w czasach, gdy w Tassili N'Ajjer pełno było drzew i zwierząt. W okresie 6000-2000 lat temu wyrzeźbili i namalowali na skałach tysiące malowideł obrazujących ówczesne życie. Na ostatnich obrazach widać wielbłądy, co sugeruje, że klimat stał się już tak suchy, jak obecnie. Jednakże na wcześniejszych malowidłach malarze uwiecznili różne inne zwierzęta. Gdzie nie spojrzeć, widać pasące się bydło, rąbanie drzew i gotowanie strawy.
    Co spowodowało tak dramatyczne przeobrażenia w Afryce Północnej? Zmiany klimatyczne wywołane zostały przez fluktuacje dwóch tzw. "pasów suszy" otaczających planetę po obydwu stronach równika. [...] Gdy polarne pokrywy lodowe powiększają się, przemieszczają się również granice poszczególnych obszarów klimatycznych, powodując przesuwanie się pasów suszy. Przed około 18 tysiącami lat zasięg lodowców był największy, pasy suszy na zostały zepchnięte na południe, bliżej równika. Dzięki temu na północnej Saharze zapanował klimat bardziej umiarkowany i wilgotny, zbliżony do dzisiejszego klimatu Morza Śródziemnego. W okresie zbliżonym do ostatniej epoki lodowcowej południowa Sahara nadawała się do zamieszkania, aczkolwiek zbliżał się już czas wysychania ziemi".

Do utworzenia pustyni zapewne przyczyniło się także masowe wycinanie drzew (cena rozwoju cywilizacji) oraz hodowla bydła.

• mantis1410 ocenił(a) ten film na: 7

robertsurma "Logikę tego filmu można by uratować nawiązując do zaawansowanej cywilizacji Atlantydów (i wtedy miałoby to jakiś sens). Ale reżyser tego nie sugeruje nawet[...[" -wczoraj ogladalem w tv i jak zabrali ta dziewczyne do kaplanow ogladac te blizny na dloni to tam spojrzala na mape gdzie byl ukazany basen morza srodziemnego oraz jakies wieksze 'cos' w okolicach wysp kanaryjskich.

• wyzimir ocenił(a) ten film na: 8

mantis1410 Po za tym, w filmie wspomniano, że według legendu "bogowie" są potomkami cywilizacji, która została zalana przez morze.

• jporuba Rozumiesz, że nie można brać go na poważnie ? To czemu tak go właśnie odbierasz ? Fantasy ma realia ? A jakież to ? Fabuła jest może nie rozbudowana jak nie wiadomo gdzie lecz uproszczona do minimum a sam film od strony technicznej też niczego sobie. Lekki, łatwy i przyjemny. Zaprzeczasz sam sobie w drugim zdaniu.

• achmed7712 Owszem,każde fantasy ma swoje realia,których przekraczać nie wolno pod żadnym pozorem,np. Harry Potter nie może wyczarować FUS RO DAH.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• maly_leju ocenił(a) ten film na: 6

jporuba film jest fantasy, może przyczep się jeszcze że po angielsku gadali....

• maly_leju W "Iron Sky",produkcji amerykańskiej,Niemcy mówili po niemiecku,więc twój argument ma mało sensu.

• maly_leju ocenił(a) ten film na: 6

jporuba chodzi mi o to że można się równie dobrze przyczepić dlaczego jaskiniowcy czy no nie wiem kosmici na amerykańskich filmach mówią często po angielsku. wiem zdarzają się i takie filmy jak wspomniałeś. nie ma się do czego czepiać są nieścisłości i tyle ale film nie jest dokumentalny

• giovanni50 ocenił(a) ten film na: 6

jporuba Jak sie nie podoba oglądaj Zmierzch

• giovanni50 Nie mówimy tutaj o twoich gustach.

• Vanja_8 ocenił(a) ten film na: 5

jporuba Ja sie zgadzam haha,alez to byly bajki ;p sie smialam sama do siebie z tych bredni podczas co niektoych scen .

• Aldon ocenił(a) ten film na: 2

jporuba Film idealny dla mikrocefali z jokerem w avatarze.

• IronCross ocenił(a) ten film na: 8

jporuba To polecę klasyką- nie zesraj się ;)

• IronCross Przez te kilka lat moja opinia się zmieniła. Niestety, na filmwebie nie można kasować swoich starych komentarzy.

• jporuba akurat i Ziguraty i piramidy w tych własnie czasach powstawały :)

• gggggrzegorz ocenił(a) ten film na: 8

jporuba Serio ? Głupim to trzeba być, żeby w ogóle założyć taki temat...ja pitolę, przygodówka a ten bredzi o nielogiczności, świat upada...

• gggggrzegorz Dawno już zmieniłem zdanie, niestety na filmwebie nie można edytować ani kasować starych postów (a bardzo bym chciał).

• gggggrzegorz ocenił(a) ten film na: 8

jporuba a ja się straszliwie zirytowałem Twoim postem, wybacz za jego wydźwięk, również chciałbym go edytować :/