Film

Les douze travaux d'Astérix

1976 1 godz. 22 min.
7,6 74 804
oceny
7,6 10 74804
3 251
chce zobaczyć
7,0 7
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":7}
{"id":"32495","linkUrl":"/film/12+prac+Asteriksa-1976-32495","alt":"12 prac Asteriksa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/24/95/32495/7045581_1.2.jpg"}
Juliusz Cezar zadaje Galom 12 prac podobnych do tych, które kiedyś były zadaniami Herkulesa. Od ich wykonania zależy rezultat wojny z rzymską potęgą. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Rzym ma dość wojny z Galami, która jedynie osłabia rzymską armię. Cezar postanawia więc dać galijskim wojownikom szansę na bezkrwawe zwycięstwo - oto niech wybiorą spośród siebie osobę, która - niczym mityczny Herkules - sprosta 12 pracom, jakie wyznaczy im Cezar. W szranki więc staje Asterix ze swym nieodłącznym towarzyszem Obelixem.Rzym ma dość wojny z Galami, która jedynie osłabia rzymską armię. Cezar postanawia więc dać galijskim wojownikom szansę na bezkrwawe zwycięstwo - oto niech wybiorą spośród siebie osobę, która - niczym mityczny Herkules - sprosta 12 pracom, jakie wyznaczy im Cezar. W szranki więc staje Asterix ze swym nieodłącznym towarzyszem Obelixem. Zadanie jednak, jak się okazuje, niekoniecznie są tak proste, jakby się wydawało. Asterix będzie musiał wykazać się nie tylko siłą i sprytem, ale też dużą pomysłowością, nie tylko aby wygrać, ale też aby... nie zwariować.

na podstawie
René Goscinny (materiały do scenariusza, historia) / Albert Uderzo (materiały do scenariusza, historia)
studio
Dargaud Films / Halas and Batchelor Cartoon Films / Les Productions René Goscinny / Więcej...
data produkcji
1976
tytuł oryg.
Les douze travaux d'Astérix
inne tytuły
12 prac Asteriksa Polska
Dwanaście prac Asteriksa (alternatywna pisownia) Polska
12 prac Asterixa (alternatywna pisownia) Polska
The Adventures of Asterix Australia
The Twelve Tasks of Asterix Wielka Brytania USA
Asterix's Twelve Tasks (tytuł video) Australia
The Twelve Tasks of Asterix Wielka Brytania USA
Asterix's Twelve Tasks Wielka Brytania USA
Więcej...
Koloseum, do którego trafiają bohaterowie, nie istniało jeszcze za czasów panowania Juliusza Cezara, jak to zostało ukazane w filmie.
W przeciwieństwie do innych animacji o Asteriksie, ten film nie jest oparty o żaden komiks, a jest całkowicie oryginalną historią napisaną przez Alberta Uderzo i René Goscinny.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych