film

12 prac Asteriksa

Les douze travaux d'Astérix
1976
1 godz. 22 min.
7,6 76 628
ocen
7,6 10 1 76628
3 354
chce zobaczyć
7,0 9
ocen krytyków
Juliusz Cezar zadaje Galom 12 prac podobnych do tych, które kiedyś były zadaniami Herkulesa. Od ich wykonania zależy rezultat wojny z rzymską potęgą. Więcej Mniej
12 prac Asteriksa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Rzym ma dość wojny z Galami, która jedynie osłabia rzymską armię. Cezar postanawia więc dać galijskim wojownikom szansę na bezkrwawe zwycięstwo - oto niech wybiorą spośród siebie osobę, która - niczym mityczny Herkules - sprosta 12 pracom, jakie wyznaczy im Cezar. W szranki więc staje Asterix ze swym nieodłącznym towarzyszem Obelixem.Rzym ma dość wojny z Galami, która jedynie osłabia rzymską armię. Cezar postanawia więc dać galijskim wojownikom szansę na bezkrwawe zwycięstwo - oto niech wybiorą spośród siebie osobę, która - niczym mityczny Herkules - sprosta 12 pracom, jakie wyznaczy im Cezar. W szranki więc staje Asterix ze swym nieodłącznym towarzyszem Obelixem. Zadanie jednak, jak się okazuje, niekoniecznie są tak proste, jakby się wydawało. Asterix będzie musiał wykazać się nie tylko siłą i sprytem, ale też dużą pomysłowością, nie tylko aby wygrać, ale też aby... nie zwariować.

na podstawie
René Goscinny (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Dargaud Films / Halas and Batchelor Cartoon Films / Les Productions René Goscinny / Więcej...
tytuł oryg.
Les douze travaux d'Astérix
inne tytuły
The Twelve Tasks of Asterix Miedzynarodowe
The Twelve Tasks of Asterix USA
The Twelve Tasks of Asterix Wielka Brytania
The Adventures of Asterix Australia
Asterix's Twelve Tasks Australia
Więcej...
Koloseum, do którego trafiają bohaterowie, nie istniało jeszcze za czasów panowania Juliusza Cezara, jak to zostało ukazane w filmie.
W przeciwieństwie do innych animacji o Asteriksie, ten film nie jest oparty o żaden komiks, a jest całkowicie oryginalną historią napisaną przez Alberta Uderzo i René Goscinny.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych