film

12 prac Asteriksa

Les douze travaux d'Astérix
1976
1h 22m
3 438
chce zobaczyć
7,2 12
ocen krytyków
Juliusz Cezar zadaje Galom 12 prac podobnych do tych, które kiedyś były zadaniami Herkulesa. Od ich wykonania zależy rezultat wojny z rzymską potęgą. Zobacz pełny opis
12 prac Asteriksa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Rzym ma dość wojny z Galami, która jedynie osłabia rzymską armię. Cezar postanawia więc dać galijskim wojownikom szansę na bezkrwawe zwycięstwo - oto niech wybiorą spośród siebie osobę, która - niczym mityczny Herkules - sprosta 12 pracom, jakie wyznaczy im Cezar. W szranki więc staje Asterix ze swym nieodłącznym towarzyszem Obelixem.Rzym ma dość wojny z Galami, która jedynie osłabia rzymską armię. Cezar postanawia więc dać galijskim wojownikom szansę na bezkrwawe zwycięstwo - oto niech wybiorą spośród siebie osobę, która - niczym mityczny Herkules - sprosta 12 pracom, jakie wyznaczy im Cezar. W szranki więc staje Asterix ze swym nieodłącznym towarzyszem Obelixem. Zadanie jednak, jak się okazuje, niekoniecznie są tak proste, jakby się wydawało. Asterix będzie musiał wykazać się nie tylko siłą i sprytem, ale też dużą pomysłowością, nie tylko aby wygrać, ale też aby... nie zwariować.

na podstawie
René Goscinny (materiały do scenariusza, historia) / Albert Uderzo (materiały do scenariusza, historia)
studio
Dargaud Films / Halas and Batchelor Cartoon Films / Les Productions René Goscinny / więcej
tytuł oryg.
Les douze travaux d'Astérix
inne tytuły
The Twelve Tasks of Asterix Międzynarodowy
The Twelve Tasks of Asterix USA
The Twelve Tasks of Asterix Wielka Brytania
The Adventures of Asterix Australia
Asterix's Twelve Tasks Australia
więcej
Koloseum, do którego trafiają bohaterowie, nie istniało jeszcze za czasów panowania Juliusza Cezara, jak to zostało ukazane w filmie.
W przeciwieństwie do innych animacji o Asteriksie, ten film nie jest oparty o żaden komiks, a jest całkowicie oryginalną historią napisaną przez Alberta Uderzo i René Goscinny.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Genialny

ocenił(a) film na 10

To chyba najlepsza kreskówka jaką w życiu widziałem, jak dla mnie bije nawet "Dzwonnika z Notre Dame". Przy scenie z domem wariatów i kucharzem tytanów pokładałem się ze śmiechu.

Najlepszy z serii...

ocenił(a) film na 10

jak dla mnie "12 prac Asterixa" jest najlepsza czescia z serii... chociaz reszta tez wspaniala ale tylko ta mnie tak wciagnela zeby ogladac ja po kilka razy w roku :)

Jakie były - według Was?....
mnie oczywiście rozbawiły wszystkie, ale najśmieszniejsze chyba były sceny na wyspie rozkoszy, gdzie jednak brakowało... dzików (ha-ha-ha!), a także - załatwianie spraw w urzędzie starożytnym (skąd my to znamy?...)

Absolutnie genialny!

ocenił(a) film na 10

Absolutne numer jeden wśród bajek. Stare dobre czasy...

Stara wersja.

ocenił(a) film na 10

Czy ktoś z was wie gdzie można obejrzeć starą wersję dubbingu tego filmu, po podobno powstała pierwsza i druga wersja. Jeśli ktoś z was wie gdzie można ją obejrzeć, to proszę o podanie linku w komentarzu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones