PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487915}

13 dzielnica - Ultimatum

Banlieue 13: Ultimatum
7,1 54 238
ocen
7,1 10 1 54238
3,8 5
ocen krytyków
13 dzielnica Ultimatum
powrót do forum filmu 13 dzielnica - Ultimatum

wolno, nudno, bez sensu, walki na sztuke, żeby były! - zero polotu, nie to co pierwsza część!

fabio

Nudny. Zgadzam się. Zobaczyłam chyba 10 minut i wyłączyłam. Film dla dzieci.

ocenił(a) film na 3
sylwia1844

Koniecznie oglądnij końcówkę, jak rebelianci atakują siły rządowe - to jest dopiero dziecinne.

Gorgor

Czy autor tematu zna takie pojęcia jak "remake"?
Ten film to typowy sequel, z remakiem nie na nic wspólnego.

ocenił(a) film na 2
damian6d17

TEMAT okazał się dla niektórych jednak zbyt przewrotny! wydawało mi się zbędnym tłumaczyć powtarzalnosć elementów akcji które serwowano w pierwszej części - a jednak! CZYTAJ UWAŻNIE!

fabio

Ok, co z tego, że elementy się powtarzają?
POwtarzalność elemetnów nie świadczy, że jest to remake.
Remake to odnowiona wersja jakiegoś filmu, sequel to kontynuacja, tu mamy doczynienia z kontynuacją wydarzeń z poprzedniej części.

Gorgor

Sorry ale szkoda mi czasu. Wolę obejrzeć jakiś stary film który widziałam już setny raz niż coś takiego jak to. A lubię bardzo filmy akcji.

ocenił(a) film na 9
sylwia1844

Jak można wypowiadać się o filmie, którego się nie widziało? Nawet jeśli film jest nudny i dla dzieci to TY tego nie wiesz, bo go nie widziałaś. Więc z czym się niby zgadzasz i na jakiej podstawie?

ocenił(a) film na 3
fabio

Widze ze nie tylko ja zaluje prawie 90 minut straconego zycia przez ten gniot :/ Fabula -dno... Muzyka -prawie dno.. gra aktorów -dno reszta - ponizej oczekiwań. Ogolna ocena 3/10

ocenił(a) film na 8
mlody_24

jeśli według Ciebie muzyka w tym filmie to dno, to ja chyba zwarowałem. Muzyka idealnie pasuje do filmu. Chyba ne wymagałeś Hansa Zimmera. A co do założyciela tematu, jeśli sądzisz, że film był nudny, wolny, bez akcji, to najwidoczniej oglądałeś inny film. ;) Tak to jest jak się ściąga z internetu. Możliwe, że ściągnąłeś Taxi ;)
P.S. I nie tłumacz się, że nie ścągałeś, bo trochu za wcześnie temat założyłeś ;)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
mlody_24

Mogę się zgodzić ze wszystkim, ale nie tym, że muzaka to "prawie dno". Co ty chciałeś usłyszeć we francuskim getcie, metal czy disco polo?

fabio

Ten film to totalna porażka . Totalnie się zawiodłem . Pierwsza część była naprawdę bardzo dobra , a to coś to nieporozumienie .

ocenił(a) film na 4
fabio

Ja dałem wedle filmwebowej oceny 4/10 czyli "poniżej oczekiwań"
Film oglądałem w domku, ale w HD 720p i nie powiem, do połowy film jest nawet bardzo dobry, ale końcówka rozczarowuje.

Plusy:
-muzyka
-zdjęcia dość fajne
-Damien w przebraniu- rozłożyło mnie to na łopatki.

Minusy:
-wtórna fabuła
-BRAK CZARNEGO CHARAKTERU Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!
-gdzie się podziali siostra Damiena i K2 ?!
-niezniszczalny peugeot

Kto się ze mną zgadza?

ocenił(a) film na 10
dezertx

Po 1 . Autor tego tematu nie zna się na filmach tego typu to proponuję nie udzielać się w dziale filmów akcji .

Po 2. Siostra Leito to chyba ta co jest z Damienem -.-

ocenił(a) film na 2
CzaroSW

po paru niewydarzonych gimnazjalnych wypowiedziach "znawców" ,"moralistów"(Marko_Martinez),"melomanów" odzywa się "autorytet" w dziedzinie filmów akcji, jest coraz zabawniej, muszę częściej zakładać tematy!!!

ocenił(a) film na 4
CzaroSW

Ta z Damienem to jakaś inna siksa. Aktorki grającej Lole nie ma w spisie obsady

użytkownik usunięty
dezertx

Aktor grający w pierwszej części K2 umarł jakiś czas temu.

ocenił(a) film na 10
fabio

Fabio: To zakładaj ...

Co do K2 to piszę u niego w ciekawostkach
"* Zmarł w Paryżu (Francja) na atak serca. "

Ave mu ! :)

ocenił(a) film na 2
CzaroSW

synku! nie stosuj łaciny kiedy nie znasz jej znaczenia...

fabio

Film nie powala na kolana:)
tak na pocieszenie ocena 5/10

ocenił(a) film na 9
fabio

Nikt i nic wam nie dogodzi. Złota rybka targnęłaby się na swoje życie ze zgryzoty.

Fabuła jest denna. Nie! Jest nawet na poziomie, co najwyżej kuleje logika, ale który film akcji tak nie ma?
Muzyka jest denna. Nie! Muzyka to jeden z plusów całego filmu.
Walki, ucieczki i inne popisy kaskaderskie to chała. Że co? Przecież o to chodziło w filmie, żeby pokazać parkour i popisy kaskaderskie, które to pokazywanie wyszło aż za dobrze.
Nic się w tym filmie nie dzieje. Zaraz, a czego jeszcze wam tam brakowało, bomby atomowej? O pardon, zapomniałam - czarnego charakteru z prawdziwego znaczenia.

Zdecydujcie się, co?

Ale zaraz, bym zapomniała.
Gra aktorska? Dno. Ale dupeczka fajna.
To ja już wiem, co tak naprawdę zadowoliłoby tych wszystkich, co narzekają na D-13, jakby się spodziewali wiekopomnego dzieła w stylu Almodovara (a tu - o zgrozo! - prosty jak Diablo film akcji, niewiele lepszy od amerykańskich napie***lanek. Zwrot pieniędzy proszę!!!)

ocenił(a) film na 9
midian

tfu, zdarzenia, chciałam powiedzieć, nie znaczenia XD

ocenił(a) film na 2
midian

nie pij tyle syropu na kaszel, będziesz spokojniejsza:)

midian

nic dodać nic ująć. brawo za komentarz. doskonale ujęłaś moje myśli

ocenił(a) film na 6
fabio

Film przedwszystkim leży w kwestii fabularnej jest pełen braków w logice.Początek jest OK mam dalej dzielnicę która jest dalej zamknięta i walczacego o jej byt i prawa obywatelskie Leito oraz przedstwienie dzielnicy jako mieszanki wybuchowej z różnymi kulturami i narodowościami. Początkowo daje to zrozumienia, że w dzielnicy niewiele brakuje do jakiegos buntu czy rewolucji i w zasadzie wystarczy tylko iskra. Jednak wątek, ze chciwy szef ochrony prezydenckiej że chce wyburzyć za wszelką cennę 13 dzielnicę dla biurowców i wieżowców to już jest dość miałkie i nieprzekonujace. Następnie aresztowanie Damiena też nie ma sensu bo tak naprawdę już dawno nie ma z 13 dzielnicą nic wspólnego i niewiele mógłby zrobić ( choc prezydent pyta o niego), dalej też nielogiczne jest odbicie Damiena z wieżienia bo Leito tak prostu sobie wszedł trochę po skakał i wyszedł z nim z paki. Następnie generał ze sztabu generalnego mówi, że dzielnicy nie da się spacfikować ale za to ma wystarczająco dużo sił, że by ewakułować prawie 2 miliony ludzi w 24 godziny. A ja głupszy jest atak na pałac Elizejski bandy obdartusów i jak to ponad podziałami potrafili się dogadać i stworzyć jedną więlką rodzinnę:P Tyle w kwestii fabuły

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones