36 Quai des Orfèvres

1 godz. 50 min.
7,3 9 501
ocen
7,3 10 9501
3 188
chce zobaczyć
{"rate":6.3333335,"count":3}
{"type":"film","id":114096,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/36+Quai+des+Orf%C3%A8vres-2004-114096/tv","text":"W TV"}]}

Tytułowe 36 to numer ulicy Quai des Orfevres (Nabrzeże Jubilerów), przy której w Paryżu znajduje się siedziba główna policji. Rządzi w niej komendant Robert Mancini. Pewnego dnia wzywa do siebie dwóch doświadczonych policjantów - Leo Vrinksa (Auteuil), dowódcę komórki do walk ze zorganizowaną przestępczością oraz Denisa Kleina (Depardieu), szefa brygady antyterrorystycznej. Szef stawia sprawę jasno - ten, kto rozbije gang od dawna terroryzujący miasto, zostanie nowym komendantem policji. Zadanie jest bardzo trudne, bo gang, stosując wyjątkowo brutalne metody, napada na opancerzone furgonetki przewożące pieniądze, ale też dlatego, że oznacza walkę na śmierć i życie między dwoma policjantami.

Wojtas
opis użytkownika

Wyjątkowo brutalny gang od kilku miesięcy napada na opancerzone furgonetki przewożące pieniądze. Jego schwytanie jest dla policjantów kwestią honoru. Dla dwóch z nich - Leo Vrinksa i Denisa Kelina - zatrzymanie przestępców oznacza też awans. Ich życie osobiste legło w gruzach, a marzenia już dawno stracili. Wypalili się w pracy. Teraz została im już właściwie tylko ona. Nie cofną się przed niczym...

Black_Rose
opis użytkownika

Obecny komendant głównej siedziby policji w Paryżu, Mancini postanawia odejść na emeryturę i ma na swoje stanowisko dwóch bardzo dobrych kandydatów, Vrinksa i Kleina. Wybór jednak nie będzie taki trudny. Mancini odda swoją posadę policjantowi, który jako pierwszy namierzy i złapie gang nękający Paryż atakami na opancerzone furgonetki przewożące spore ilości gotówki. Od tej pory zaczyna się morderczy pościg między dawnymi przyjaciółmi o zdobywanie użytecznych informacji. Wyścig, który nie ma zbyt wiele z zasadami fair play wobec konkurenta, wyścig, który kończy się dużymi konsekwencjami dla jednej ze stron.

MrShog
opis użytkownika

Mieszkańców Paryża terroryzuje nieuchwytny gang specjalizujący się w napadach na konwoje z pieniędzmi. Odchodzący na emeryturę szef komendy głównej policji składa nieformalną propozycję dowódcom dwóch oddziałów specjalnych. Ten z nich, który rozbije gang zostanie jego następcą. Leo Vrinks (Daniel Auteuil) i Denis Kelin (Gerard Depardieu), niegdyś serdeczni przyjaciele, zaczynają rywalizować i staja do walki z bezwzględnymi przestępcami.

Maja
opis użytkownika

Od miesięcy Paryżem wstrząsa seria śmiałych i brutalnych napadów na przewożące gotówkę furgonetki. Bandyci są bezwzględni i nieuchwytni. Schwytanie gangsterów staje się sprawą honoru- pomoże naprawić nadszarpnięty wizerunek policji.
Komendant Robert Mancini wzywa do siebie Leo Varinksa, dowódcę komórki do walki z zorganizowaną przestępczością oraz Denisa Kleina, szefa brygady antyterrosrystycznej. Stawia sprawę jasno- ten, który złapie bandytów, zajmie jego miejsce.
Leo Vrinks i Denis Klein znają się od lat. Byli kiedyś przyjaciółmi, podzieliła ich kobieta. Vrinks odbił dziewczynę Kleinowi, z którą się ożenił. Obaj oficerowie są teraz zaciekłymi wrogami i pracują w dwóch osobnych i nielubiących się pionach aparatu ścigania. Znając charaktery obu, Mancini umiejętnie manipuluje i podsyca konflikt między nimi. Klein, snob i karierowicz, który swoją ambicję opłaca osamotnieniem, za wszelką cenę chce awansować na prestiżowe stanowisko. Vrinks za wszelką cenę chce aresztować bandytów w imię honoru i męskiego współzawodnictwa. Rywalizacja pomiędzy nimi, podczas której obaj nie przebierają w środkach, aby pogrążyć przeciwnika, prowadzi do dramatycznego rozwiązania.

domonika
opis użytkownika

Paryż. Nieuchwytny i wyjątkowo brutalny gang od miesięcy napada na opancerzone furgonetki z pieniędzmi. Szef komendy głównej policji przy 36, Quai des Orfevres (Nabrzeże Jubilerów 36) wzywa do swojej siedziby dowódców dwóch oddziałów antyterrorystycznych: Léo Vrinksa (Daniel Auteuil) i Denisa Kelina (Gérard Depardieu). Komendant stawia przed nimi sprawę jasno: ten, który rozbije gang, zajmie jego miejsce. Dawniej byli przyjaciółmi, jednak teraz wszystko ich dzieli: styl życia, metody pracy, a nawet żona jednego z nich…

opis dystrybutora dvd