PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537460}
7,0 42 135
ocen
7,0 10 1 42135
6,3 10
ocen krytyków
80 milionów
powrót do forum filmu 80 milionów

za komuny.
Szkoda,że nikt nie nakręcił filmu o tym co się stało z tymi solidarnościowymi milionami,bo
jak wiadomo do dziś z tych pieniędzy,które Solidarność otrzymywała m.in. od CIA, a więc
obcego wywiadu, nikt się nie rozliczył i nie wiadomo na co i przez kogo zostały wydane...

ocenił(a) film na 5
eltoro10000

Zawsze i wszędzie komuna jeb.na będzie!!!

eltoro10000

Pieniądze o których mówisz zostały spalone przez Jokera w filmie Mroczny Rycerz.

MedzikDeLow

Patrz,przegapiłem. Dzięki.Nareszcie przestanie mnie to nurtować...;-)

eltoro10000

Zawsze do usług

MedzikDeLow

piękny komentarz ;]]]]

ocenił(a) film na 7
MedzikDeLow

:crylol:

eltoro10000

To nakręć, a z pewnością sam zostaniesz osądzony. Swoją drogą skoro nie wiadomo to tym bardziej jestem ciekawy jak miałby taki film wyglądać. Pachnie dokumentem.

Ten jest oparty na faktach, nie widzę sensu w oskarżaniu kogoś o podjęcie takiej, a niej innej tematyki.

Menas

Jak widać nie wszystko musi mieć sens. W twoim komentarzu też go nie ma...

eltoro10000

Przepraszam, myślałem, że masz rozwiniętą umiejętność rozumowanie dedukcyjnego.

"Szkoda,że nikt nie nakręcił filmu o tym co się stało z tymi solidarnościowymi milionami" -
To nakręć, a z pewnością sam zostaniesz osądzony, skoro wg ciebie ten film to taki gniot.

"bo jak wiadomo do dziś z tych pieniędzy, które Solidarność otrzymywała m.in. od CIA, a więc
obcego wywiadu, nikt się nie rozliczył i nie wiadomo na co i przez kogo zostały wydane..." - Skoro nie wiadomo, to tym bardziej jestem ciekawy jak miałby taki film wyglądać.

Ten FILM jest oparty na faktach, nie widzę sensu w oskarżaniu kogoś o podjęcie takiej, a niej innej tematyki.

Menas

Do dziś nie wiadomo kto naprawdę zabił Kennedy'ego, nie przeszkodziło to powstaniu setek filmów o tym wydarzeniu. Z przewagą dokumentalnych. Nie ma obowiązku kręcenia filmów wyłącznie o tym co jest wiadome od początku do końca. To takie oczywiste,że aż żenujące jest tłumaczenie tego.
Nie przepraszaj,nie każdy musi być obdarzony wyobraźnią i inteligencją. Jesteś jaki jesteś.Takie życie...;-)

eltoro10000

Pokój, bracie.

eltoro10000

film fajny, fajnie zrobiony z ciekawą obsadą i tylko......zawsze znajdzie się jakiś g.....co oceni ni w ch..pięć ni w p...dziesięć. Kurcze skąd się tacy biorą. Problemem zawsze jest nie to czy akurat jest komuna czy denokracja tylko durnie co się w koło kręcą. Obawiam się, że lepszy jest normalny i mądry socjalizm niż debilna demokracja i na odwrót. To ludzie wszystko tworzą i niszczą i to ludzie piszą komentarze do filmów...

darpit13

Ano piszą, choć nie powinni bo na pierwszy rzut oka widać, że są półanalfabetami...;-)

eltoro10000

ano...ano i na szczescie w niektore mozna wierzyc

eltoro10000

"...jak wiadomo..." Komu wiadomo?
"Solidarność otrzymywała m.in. od CIA" No, a GRU na spółę z SBecją chcieli na nich łapę położyć
Zgłoś w prokuraturze podejrzenie popełnienia przestępstwa..
A w ogóle, gdybyś dokładnie obejrzał film to byś się dowiedział co się stało z tą kasą, Pinior przehulał we Wiedniu :)

marcinf11

Ano wiadomo każdemu, kto się wczoraj nie urodził. Zgłoszenie w prokuraturze jest bezcelowe,bo takimi rzeczami nikt się dzisiaj nie zajmie. Tropienie takich spraw jest dzisiaj niesłuszne i nie po linii. Tak jak pytania o więzienia CIA w Polsce i torturowanie ludzi przez służby "najdemokratyczniejszego" kraju na świecie.Co innego rosyjska pożyczka dla SLD. To co innego. Różne Widsztajny, Ziemkiewicze i Pospieszalskie będą tropić jej ślady do usranej śmierci.
Filmu faktycznie dokładnie nie obejrzałem,bo rzadko który polski gniot jestem w stanie obejrzeć do końca. Ale film filmem. Mnie interesuje co się naprawdę stało z tą solidarnościową kasą. Ale w takich sprawach obowiązuje osławiona "gruba kreska"...

eltoro10000

Jak to niby sobie wyobrażacie?
Stan wojenny, z domu nie można normalnie wyjść, wszyscy są inwigilowani, szpiegowani i podsłuchiwani a Solidarność ma dokumentować zakupy.
- Dzień dobry, poproszę cztery paczki papieru na ulotki, dwa litry tuszu i fakture na Solidarność pani wystawi...
Przecież to wszystko załatwiało się kanałami, z rączki do rączki, nikt nic nie widział.

tentego

Ano właśnie,z rączki do rączki. A ile z rączki na prywatne konto czy do skarpety? Dziś też jest z rączki do rączki,ale dziś to się nazywa korupcja i idzie za to nierzadko do więzienia. Wyobraź sobie,że kiedyś też było coś takiego jak dokumentacja,faktury i pokwitowania. Tak na papier,jak i na tusz,ale nie sądzę by miliony na tusz poszły czy ulotki.
Co do wychodzenia z domu to nie przypominam sobie bym miał z tym jakikolwiek problem w stanie wojennym.Zapewniam,że wychodziłem całkiem normalnie.Drzwiami.Nikt mnie też nie szpiegował,ani nie inwigilował, więc śmiać mi się chce jak ktoś tak demonizuje tamte czasy. Zwłaszcza jak to robią ci co je znają jedynie z ipeenowskiej propagandy ...

eltoro10000

Nie demonizuję. Miałem okazję być przesłuchiwany kilkakrotnie przy okazji wyjazdów do brata. Przed stanem wojennym jeździłem do niego w prawie każdy weekend, w czasie stanu wojennego niejednokrotnie byłem haltowany zaraz po wyjściu z pociągu, czasem sprawdzano tylko dokumenty, czasem musiałem stać i się tłumaczyć do kogo i po co przyjechałem, nieraz trwało to nawet pół godziny. A wszystko to w ładnej, spokojnej miejscowości uzdrowiskowej w Kotlinie Kłodzkiej.
Co do inwigilacji, to Ciebie może nikt nie szpiegował, ale działacze byli na tapecie. Kapusie mieszkali wszędzie, co drugi twój sąsiad dostawał suweniry za to że donosił.
A co do pieniążków, to oczywiste, że nie wszystko poszło na tusz i papier, i że dużo przelało się do prywatnych kieszeni, ale tacy są Polacy. Teraz pod tym względem nie jest inaczej, wystarczy popatrzeć ile lewizny poszło przy okazji inwestycji na Euro2012.

tentego

Ja myślę,że teraz jest dużo gorzej nawet...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

a ty co stary komuch jesteś ? czy tatuś był ub-ekiem ? ze piszesz o propagandzie pokazującej jak źle się żyło za komuny, a co to nieprawda ? niby dobrze się żyło ? może jak ktoś siedział na cieplej posadce albo miał tatusia urzędnika to mu się dobrze żyło, ale nie ogółowi ludności ;/ którzy nic nie mogli kupić, pracowali za wirtualne pieniądze i na każdym kroku byli inwigilowani i sprawdzani a w ekstremalnych przypadkach urząd mógł zrobić wszystko z człowiekiem od zmieszania z błotem, upodlenia i oczernienia, poprzez zamkniecie w wiezieniu po zabicie. I nikt im za to nie mógł zrobić. Wiec nie pierd.ol że to propaganda tumanie bez szkoły bo inaczej cie nazwać nie można, jesteś zwykłym impertynentem i arogantem skoro tak twierdzisz ;/ tyle w tym temacie

xtwtx

"jak ktoś siedział na cieplej posadce albo miał tatusia urzędnika to mu się dobrze żyło, ale nie ogółowi ludności"-czyli dokładnie tak samo jak dzisiaj.
Urząd mógł zrobić wszystko z człowiekiem? Tak samo jak dzisiaj. Z zabiciem włącznie to oczywiście gruba przesada i właśnie propaganda. To dzisiaj już prędzej można zginąć, choćby na skutek "pomyłki" policji,do których ostatnio dochodzi coraz częściej. Ostatnio w Katowicach chłopaka poturbowali,a dziewczynie wybili zęby uderzając jej głową o podłogę. Rok wcześniej poturbowali dwie kobiety z Łodzi, a mężczyźnie przetrącili kopniakiem kręgosłup. Jeszcze wcześniej policja zastrzeliła dwoje studentów na Lumumbowie,a tajniak zastrzelił nastolatka w aucie,a drugiego uczynił kaleką.itd itp.Oczywiście przez pomyłkę. Jestem ciekawy jak by interpretowano te "pomyłki" gdyby się zdarzyły za komuny. Sprawa takiego Pyjasa wałkowana jest od 30 lat, i tyle czasu wmawia się ludziom,że "zamordowała" go bezpieka,a niedawno sam IPN przyznał,że najprawdopodobniej sam po pijaku spadł ze schodów i się zabił. Ale propagandziści wiedzą swoje...cd.

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

"Jeszcze wcześniej policja zastrzeliła dwoje studentów na Lumumbowie"
Uhm jaki piękny przykład esbeckiej propagandy. Masz to we krwi co? Nie mój drogi nie było dwoje studentów na Lumumbowie. Przestań kłamać.

grafzero


"Wśród kul gumowych znalazło się 25 ostrych pocisków typu breneka. Gdy rozległy się pierwsze salwy, zaczęli padać ludzie. Dowódca akcji nakazał przerwać ogień i sprawdzić amunicję. Było jednak za późno. 23-letnia Monika K. dostała postrzał w głowę. W ciężkim stanie trafiła do szpitala Barlickiego. Zmarła. 19-letniego Damiana T. pocisk trafił w brzuch. Wykrwawił się na śmierć. "
To cytat z Dziennika Łódzkiego. Ale wiem,wiem,przecież wszystkie media też kłamią. Oczywiście oprócz Naszego Dziennika,Radia Maryja i Telewizji Trwam...;-)
Tak czy inaczej pogratulować bełkotu panie grafzero. Masz ten bełkot we krwi?

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

I gdzie tu widzisz dwóch studentów panie esbek? Dalej będziesz kłamał i brnął w zaparte? Czy bandytę po zawodówce nazwiesz studentem? W Łodzi zginęła studentka medycyny i napastnik z miejscowej bandyterii.
Teraz już rozumiesz?
Przegrałeś komuszku. Klęknij i oddaj mi cześć...
Możesz odejść ;)
PS. Znam Cię lepiej niż myśli eltoro więc nie podskakuj. W tym roku daruj sobie Sulejów - będzie gorąco :]
I pozdrów Romka ;)

grafzero

Tytuł artykułu brzmiał:>>Policjanci zabili dwójkę studentów - "to była pomyłka"<<
Ale mniejsza o to,widzę,że kolega się czegoś nawąchał i odleciał.
Pozdrów Gienka...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Bynajmniej nie nawąchałem się farby drukarskiej łódzkiego szmatławca. Nie to nie był student. Przejrzyj na oczy. Romek klamie.

grafzero

Tia,wszyscy kłamią,oprócz ciebie...
Ech,szkoda czasu na jałową dyskusję ze schizofrenikiem

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Skoro tak lubisz mówić do siebie, to chyba nie może być strata czasu.
Nie czytam gazet - myślę. W przeciwieństwie do Ciebie.

grafzero

Że nie czytasz niczego,nie tylko gazet,to się daje zauważyć. Za to dużo myślisz. Szkoda,że tylko o głupotach...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

W moim zawodzie nie da się nie czytać. Książek of koz, bo nie gazet. A głupoty? Wybacz - ale to co piszesz to są głupoty - kasa która nikogo nie obchodzi, sprawy które wszystkim wiszą - przegraliście już dawno, jesteście starzy nikt Was tu nie chce i Waszych problemów. Taka prawda.

grafzero

Prawda jest taka,że znowu coś bredzisz,nie wiadomo o czym. Kończę tę nierówną walkę,bo mam wrażenie,jakbym się przekomarzał z pięciolatkiem.

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Jak to jest zostać startym na proch przez pięciolatka? :]

xtwtx

Co do warunków życia za komuny i teraz. Może byś się tak zapoznał z danymi na temat biedy w Polsce.

"Wśród wszystkich krajów UE w Polsce najwięcej dzieci - 29 proc. - żyje w biedzie - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Komisji Europejskiej. Wzywa ona Polskę do bardziej konkretnych działań na rzecz integracji społecznej i wzrostu zatrudnienia."
Raport pokazuje, że praca często nie chroni przed biedą. W Polsce 14 proc. zatrudnionych nadal żyje w biedzie.
"Według raportu UNICEF, Polska pod względem warunków materialnych, w jakich żyją polskie dzieci, znajduje się daleko w tyle. Wyniki badań umiejscawiają nasz kraj szarym końcu spośród krajów OECD. Według danych zebranych w raporcie „Wykluczone dzieci”, przeciętny dochód rodziny w Polsce należy do najniższych spośród wszystkich krajów OECD, a ponad 21 proc. polskich dzieci żyje poniżej granicy ubóstwa. Przeprowadzając badania, brano pod uwagę warunki materialne, dostęp do edukacji oraz służby zdrowia.
"Bardzo słabo jest również z opieką zdrowotną. Brano tutaj pod uwagę takie czynniki jak: problemy ze zdrowiem zgłoszone przez same dzieci, zdrowe odżywianie się oraz aktywność fizyczną."
To tylko wierzchołek góry lodowej. Wg propagandzistów za komuny w sklepach był tylko ocet i musztarda.Ja pamiętam,że było jeszcze parę innych rzeczy,a z pewnością nie było głodujących dzieci. Dziś są tacy,których stać na wszystko,ale jednocześnie są miliony takich,których nie stać na wysłanie dziecka na wakacje.
I to tyle w tym temacie.
Co do bycia tumanem bez szkoły-można łatwo poznać po stylu,słownictwie i ortografii,kto nim jest...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Czyli chcesz mi powiedzieć że za komuny żyło się lepiej bo nie było biednych dzieci i bieda była na niższym poziomie ? a nie pomyślałeś że za komuny nikt takich badań nie przeprowadzał, a jak już jakieś badania były przeprowadzone to były zakłamane i to właśnie była propaganda. I w tamtych czasach ludziom wkładali do głowy nieprawdziwe informacje tylko po to żeby społeczeństwo ogłupić, dobrze że przynajmniej część społeczeństwa była myśląca i coś robiła. Możesz mi zarzucić że teraz też telewizja wkłada ludziom do głowy różne "rzeczy" i próbuje ogłupiać, ale dzisiaj ludzie mają większy wybór w mediach i mogą myśleć co chcą i żyć jak chcą a nie jak im ktoś każe. Przywołujesz jakieś cycaty z przeprowadzanych badań, oczywiście nie muszą być one nie prawdziwe ale nie oznacza to w żadnym stopniu że za komuny było lepiej. Popatrz za naszą wschodnią granice, czy tam jest lepiej, mają lepszy dostęp do usług medycznych ? większy zakres tych usług ? czy może do edukacji też mają większy dostęp ? oni też już nie mają komuny ale nie potrafią się jeszcze wygrzebać z pozostałości tamtego systemu i z pod protektoratu rosyjskiego.


Nie sądzę żeby w dzisiejszych czasach urząd mógł zrobić z człowiekiem wszystko tak jak za komuny, wiadomo że zdarzają się sytuacje takie jak przywołałeś czyli pomyłki, ale dzisiaj wszystko od razu wychodzi na jaw i jest nagłaśniane wśród społeczeństwa a nie zamiatane pod dywan jak za prl-u i ukrywane żeby nie wyszło na światło dzienne. Dzisiaj te pokrzywdzone osoby mogą się domagać odszkodowań i mają ku temu różne możliwości i narzędzia , wiadomo że nie jest tez łatwo walczyć z państwem, ale na pewno jest łatwiej niż wtedy !


Wiadomo też że teraz jest wszechobecne kumoterstwo i kolesiostwo, i jak się nie ma układów jest trudniej. Ale człowiek ma dużo więcej możliwości , może sam zakładać różnego rodzaju działalności i jeszcze dostanie na to pieniądze, może się edukować w większym zakresie i robić co tylko chce, a nie to co chce "państwo" i proletariat partyjny. I nie uważam że grubą przesadą czy propagandą dzisiejszych czasów jest to że się mówi o przypadkach pobić śmiertelnych czy zabójstw w czasach komuny, bo tak było a teraz właśnie to wszystko wychodzi, chociaż i tak za mało bo dalej komuchy siedzą na stołkach a ub-cy i sb-cy mają grube emerytury i są chronieni przez kolegów.


Co do tumana bez szkoły - można łatwo poznać po stylu, słownictwie i ortografii , kto nim jest... – co ty mi niby możesz zarzucić ;/ właśnie można poznać po braku elementarnej wiedzy z historii nowoczesnej i arogancji w stosunku do najnowszych informacji na temat tamtego okresu, jak również w stosunku do ludzi, którzy żyli w tamtych czasach, byli świadkami wydarzeń i sytuacji które pokazują jaki był tamten system. Na tym kończę, bo rozmowa z kimś kto nie przyjmuje prostych informacji i dalej upiera się przy swoim nie patrząc na ogólno dostępne fakty, jest bezcelowa i bezproduktywna. Żegnaj

xtwtx

Tak się składa,że ja należę do tych, którzy żyli jeszcze w tamtych czasach i wiedzą jak było w rzeczywistości,a nie z propagandówek kręconych na zamówienie IPN-u. Nie muszę więc korzystać z "najnowszych" informacji produkowanych na bieżąco przez kaczystów. Coś mi się zdaje,że ty znasz tamte czasy jedynie z opowieści więc trzeba ci wybaczyć ignorancję. Pranie mózgu zawsze przynosiło efekty. I wtedy i dzisiaj. Tyle,że dzisiaj przekłamuje się historię w drugą stronę.
Nad ortografią i stylem jeszcze popracuj,choć widzę,że starałeś się jak mogłeś,to jeszcze długa droga przed tobą. Za komuny jednak trochę lepiej kształcili. A studia nie były fikcją jak teraz.

użytkownik usunięty
eltoro10000

"Tak się składa,że ja należę do tych, którzy żyli jeszcze w tamtych czasach" - ja tez i takich ja Ty znam niezle: kiedys na stolku, dzis pod stolkiem. Tak mi przykro.

Nie siedziałem wtedy na stołku,częściej w ławce szkolnej. A dziś powodzi mi się raczej nieźle,ale mimo to nie zaślepłem i nie dałem się otumanić IPNowsko-kaczej propagandzie. A ty ,jak się żegnałeś to już daj sobie spokój z wypisywaniem swoich bzdur napędzanych nienawiścią.

użytkownik usunięty
eltoro10000

He, he, he... Trafilem w dziesiatke. Stary trep z czasow komuny placze.

Nie trafiłbyś nawet ręką do własnego rozporka,sądząc po bystrości...;-)

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Dobrze, że tacy jak Ty eltoro mogą się już tylko pożalić w necie jaki świat jest niesprawiedliwy. Idź sobie na jakieś komunistyczne forum bo tu rozmawia się o filmach i mało osób jest zainteresowanych twoją polityczną agitką.

Granatowy_al

Twoimi wypocinami również nikt nie jest zainteresowany. Ja napisałem komentarz do filmu. Nie moja wina,że rzuciło sie na mnie stado idiotów. No,może troszeczkę zawiniłem,że tym idiotom zacząłem odpowiadać. Muszę chyba wyłączyć powiadomienia mejlowe,bo widzę,że tych idiotów przybywa.

A , sorki, nie zerknąłem na nicka,to nie mój szanowny interlokutor. To inny mądrala,który wszystkich zna i wszystko wie..

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

Ja tu żadnej propagandy nie widzę, tylko chistorię, a PZPR też zdefraudował pieniążki na swoją działalność. Forsa dla parti politycznych jest jak tlen!

orillo

Aha,chistorię widzisz,ok, ale mógłbyś poświęcić troszkę pieniążków na jakieś korki z polskiego...

eltoro10000

Czerwony jesteś jakiś. Tatuś był Ub-ekiem? Czy ty też zdążyłeś się załapać? Trzeba być czerwoną kυrwą, by nazywać taki film propagandowym. Chore umysły macie i juz sie z tego nie wyleczycie.

ocenił(a) film na 6
Xerxo

Obejrzałem dzisiaj na ence. Najlepsza scena jak kapitan sobaczak wpadł w kurii i zapomniał o podsłuchu :)

Dawał radę cały odcinek a tu taka wtopa :D A druga scena jak Bosak wycyckał ubecką agentkę. Szkoda, że nie było mi dane żyć w tamtych czasach i zmieniać oblicze historii.

Film inspiruje do głębszego poznania historii tamtych czasów.

Xerxo

Gratuluję kultury. I inteligencji. Lepiej lepiej być czerwonym niż idiotą...;-)

eltoro10000

Szczerze to wolałbym być idiotą, jak każdy mądry człowiek.

Xerxo

Zatem twoje życzenie się spełniło. Wszyscy są więc zadowoleni...;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones