PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=175247}
7,6 317
ocen
7,6 10 1 317
Africa addio
powrót do forum filmu Africa addio

w TV publicznej. O 23:50 ale jednak.
Krótki zarys tego co jest w nim ukazane
http://www.youtube.com/watch?v=ir9b3o9fz00

djadamus

Obejrzałam jedynie fragment filmu, dotyczący bestialstwa wobec zwierząt i trudno mi się otrząsnąć.Brak słów.Też dziwi mnie taki dokument w telewizji publicznej.Nie chcę znać wszystkich potworności świata.Nie do końca też ufam w słuszność robienia tego typu filmów.Tak, jak robienie zdjęć egzekucjom, ludziom umierającym itp

KaMilka_1908

Jeżeli jesteś osobą wrażliwą to nikt nie zmusza przeciez do oglądania takich dokumentów. Po to jedynka emituje o 24:00 aby go oglądali Ci co chcą. Nie rozumiem jednego - TVP puszcza mierne programy (czyli seriale itd.) to ludzie narzekają. Emituje niszowy dokument - też widzę lament.

Kamileki

Z którego roku w końcu jest ten film? TVP w programie dla prasy podaje, że 1986, a tutaj mamy 1966. Dziwne w ogóle, że sięgnęli po taką staroć.

Telewidz

Z 1966.

ocenił(a) film na 7
Kamileki

Jedynce chwała za to że to puścili, mimo że film mocno kontrowersyjny. Bardziej bym go widział w TVP Kultura, niż w masowej TVP1.
No ale gdzie jest druga część ?????????
(w ogóle co to za pomysł dzielić film na części... tak samo zrobili zresztą z Mondo Cane i Mondo Cane 2, oba przecięte na pół)

ocenił(a) film na 7
miwlo

jest pytanie, jest odpowiedź :-)
Teleman jest niezawodny

"część druga"
DOK SZOK: Africa addio (2-ost.) TVP 1 noc śr./czw., 7 na 8 listopada 0:25

miwlo

Kilka tygodni temu leciał też na TVP Kultura, dobrze się przyjął i widocznie postanowili puścić go w TVP1.
Chociażby na YT krąży tego parę wersji, łatwo je znaleźć.

Kamileki

wiesz może gdzie mozna na onevie obejrzeć ten dokument?

ocenił(a) film na 10
djadamus

Wiadomo, czy będzie kiedyś powtórka? Zacząłem oglądać od 2 części, bo nigdy bym się nie spodziewał, że można ją wyemitować 2 tygodnie później niż pierwszą. Na zapowiedź „Africa Addio” też trafiłem przypadkiem w TVP grubo po północy. Nie było mowy, że to część druga. Szkoda, że nie reklamuje się głośniej takich filmów. Spodziewałem się, że będzie z oznaczeniem od 18 lat, a tu „16”.

ocenił(a) film na 9
karlolek91

Karlolek, nic mi o powtórce nie wiadomo. Ja także mam ten dokument w formacie avi gdzieś na płycie. Lecz z napisami. Polecam poszukać. Warto.

ocenił(a) film na 10
djadamus

Film ten dostępny jest w wersji reżyserskiej. Pytanie, czy ten wyemitowany w TVP1 też był rozszerzony? I czy w pełnej wersji też wyczuwalny jest podział na dwie części, tak jak było to w TVP, czy telewizja zrobiła to sztucznie, dorabiając np. czołówkę z początku filmu?

karlolek91

Pełna wersja trwa 140 minut.. Na TVP 1 w 1 części emisja trwała 60 minut, a wczoraj 80. Czyli raczej puścili całość z tym, że sami podzielili na dwie części. Czołówka z początku była wczoraj taka sama jak w pierwszej części.

ocenił(a) film na 10
djadamus

TVP zapunktowało u mnie za ten genialny dokument. Fakt, że podzielili na dwie części, ale film w świetnej jakości.

Jak na rok 1966 - absolutnie "urywa dupę". Powiem przewrotnie - dokument z krwi i kości - stara szkoła!

Film jest arcydziełem i jednym z pierwszych "mondo movie".
Klasyka - nie zestarzał się! "Pięknie" pokazuje człowieka jako najbrutalniejsze ze zwierząt...

djadamus

Kolejny seans 4.03.2014 o godz. 3:30 na TVP1.

klotz

Świetna pora.

Finalny_Odbiorca

W erze tunerów z USB to żaden problem, ale jakby tak siedzieć i czekać do 3:30... ;)

klotz

Tylko na Gołotę byłem w stanie czekać do 3 w nocy.

Finalny_Odbiorca

A ja na finały Chicago Bulls-Utah Jazz w 1997 roku bodajże.

klotz

Druga część 11.III.2014 o 3:45

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones