PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474708}

Agora

Ágora
7,1 35 364
oceny
7,1 10 1 35364
6,8 6
ocen krytyków
Agora
powrót do forum filmu Agora

Rety co za brednie!
Film nie jest antychrześcijański jest "okropnie" antychrześcijański.
W filmie wcześni chrześcijanie zostali ukazani jako barbażyńcy!
Już scena na początku jak jeden kapłan wpycha kolesia w ogień!
Mądre to było? Nie ma wyważenia.
Ciekawi mnie jak Watykan na ten obraz zareagował.
Ja jako katolik czułem się dziwnie i nieswojo patrząc na film.

Patrząc na inne aspekty to film jest udany świetne zdjęcia, gra Weisz, całkiem fajne efekty choć mało. Płynny najazd kamery z kosmosu na biblioteke był świetny.

Lokstar47

Ale gdzie byłoby wtedy miejsce na hedonizm i pragmatyzm?

Lokstar47

no dobra. Edyp też istnieje i bzyka Jokastę:D

marceliola

Raczej Jokasta jest dominująca bo ma większe doświadczenie.

ekiwok

OK. Jokasta bzyka Edypa. a Freud zapewne widział go na własne oczy, bo Edyp był jego pacjentem.

Oldi

chyba nie znasz histori ..smutne , to może obejrz sobie królową Margot to znakomity przykład kochających się Chrześcijan

ocenił(a) film na 9
Oldi

po co o tym dyskutujecie? to jest FILM. radzę zajrzeć do słownika, co to słowo oznacza.

a jeśli czujecie się ah-oh-strasznie-obrażeni jako katolicy... chodzicie co niedzielę do kościoła? wyspowiadacie się raz w miesiącu? postępujecie według przykazań? już to widzę... ;]

więc błagam, przestańcie być hipokrytami.

Sol

eee, przecież dyskusja jest miła:] czemu mielibyśmy ją zakończyć?

ocenił(a) film na 8
Sol

Film to sztuka, a sztuka powinna prowokować do przemyśleń i dyskusji ;)

Mikez

co racja, to racja.

Oldi

Zgodzę się w 100%, film nakręcony porządnie, ale fabularnie i historycznie kaszana

ocenił(a) film na 10
Oldi

Według mnie nie chodzi w tym filmie o to kto jak został ukazany.
Według mnie chodzi o pokazanie do czego prowadzić może wiara.
Nie ważne w kogo wierzymy. Na miejscu chrześcijan można podstawić dowolną wiarę i skończy się tym samym. Nienawiścią, walką, wojną, udowodnieniem za pomocą krwi i przemocy swoich abstrakcyjnych ideałów.
Jako ateista niejako z boku patrzyłem na wydarzenia ukazane w tym filmie. Nie obchodziło mnie "kto wygra, kto ma rację". Obchodziło mnie to co spowodowało tą agresję, przemoc, walkę, nienawiść. Straszne jest to że robili to wszystko w imię Boga a z tego co wiem na 100% nie jest to bóg wojny. Przeraziło mnie to że ten film można odnieść do dzisiejszego dnia patrząc chociaż na wydarzenia z Bliskiego Wschodu.
I można się zastanowić jak wiara wpływa na postępowanie ludzi...

ocenił(a) film na 8
koczot

Racja.

Oldi

Tak, to wy spaliliście :)
Patrz komentarze powyżej.

ocenił(a) film na 10
Oldi

... jedna uwaga. Tolerancja Europy wobec innych nie wynika z chcrzescijanstwa, wystarczy zerknac na jakiekolwiek podrecznik historii (nawet samej Polski). Teza taka jest zarowno smieszna jak i absurdalna. W ostatnim polwieczu ch. traci na sile, dzieki rozwojowi nauki, ogolnemu dostepowi do wiedzu, dobrobytowi (nie musimy sie modlic o kazda kromke chleba i zebrac pod wrtotami kosciolow) etc. Kosciol troche ustapil, bo zostal do tego zmuszony. Tam gdzie ma wladze absolutna, dalej postepuje jak postepowal. Tolerancja jest dzieki... ateistom, ktorzy nie chca stawiac jednej religii ponad innymi, czy patrzac na to z innego punktu widzenia, nie chca dzielic sie wladza. :D Choc osobiscie uwazam, ze taka tolerancja jest zagrozeniem dla Europy ze wzgledu na parcie islamu, choc i ten ma swoje zalety ... codzienna gimnastyka i pare innych sporaw przywroconych naturalnemu porzadkowi. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones