film

Akt oskarżenia

The Paradine Case
1947
2 godz. 5 min.
6,8 1 718
ocen
6,8 10 1 1718
1 828
chce zobaczyć
5,5 4
oceny krytyków
Adwokat Anthony Keane podejmuje się obrony pani Paradine, oskarżonej o otrucie męża. Z czasem prawnik zaczyna darzyć kobietę uczuciem. Więcej Mniej
Akt oskarżenia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Piękna pani Paradine zostaje oskarżona o otrucie swojego starszego, niewidomego męża. Wynajmuje żonatego adwokata Anthony Keane, który jest zauroczony młodą kobietą. Zakochuje się w niej, a ona się przed tym nie broni. Zagrożone zostaje jego małżeństwo, kariera. Ale Anthony nie potrafi się jej oprzeć.

na podstawie
Robert Hichens (powieść) /
studio
Selznick Studio, The / Vanguard Films
tytuł oryg.
The Paradine Case
inne tytuły
Alfred Hitchcock's The Paradine Case (pełny tytuł) USA
Więcej...
Alfred Hitchcock chciał obsadzić Laurence'a Oliviera lub Ronalda Colmana w roli Anthony'ego Keane'a. Pod uwagę byli brani także Maurice Evans, Joseph Cotten, Alan Marshal i James Mason.
Reżyser chciał obsadzić Roberta Newtona w roli Andre Latoura.
Greta Garbo, Ingrid Bergman, Hedy Lamarr i Alida Valli były kandydatkami do roli Pani Paradine.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Elegancki film

  zegan333 ocenił(a) film na 7

  Hitchcock poruszyl ciekawy temat i udal mu sie ale nie w 100%

 • Skopany film

  _Garret_Reza_ ocenił(a) film na 4

  Nie wiem, po co Alfred tak rozwalił ten film. No po co? Po co wykasował wątek morderstwa na rzecz jakiejś romantycznej bzdury? Zwłaszcza, że na romantyzmie to on się nie zna...

  Rzecz ma się tak: kobieta zostaje oskarżona o zabicie męża. Adwokat, który ma jej bronić, zadurza się w niej po uszy. I tak po 5... więcej

 • nienadzwyczajny,

  cesare_10 ocenił(a) film na 4

  taki sobie, nieco nudnawy i rozczarowujący. Alida Vali, to rzeczywiście ładna kobieta, o eleganckiej urodzie; w tamtych czasach, jak wyczytałem w Internecie, uchodziła za wybitna piękność, była tez arystokratką - co widać.

 • Bardzo dobry film

  Peter_C_2 ocenił(a) film na 9

  Świetnie zagrany, dobre dialogi, napięcie, skomplikowana psychologicznie intryga, wątek miłosny jest nachalny i obecny gdzieś w tle filmu. Poza ty,m jak zwykle w filmach Hitchcocka dobre zakonczenie, ktore przypomina nam o czym tak naprawde opowiada ten film. A i sam reżyser nie unika kadru :).

  2
  • SPOILER. Romans a raczej zauroczenie obrońcy do klientki i to po jednej wizycie to chyba najgorszy punkt filmu. Potem mamy jeszcze melancholijny monolog żony adwokata. Porażka.
   A na sali sądowej wcale nie jest lepiej, kocha, nie kocha, nienawidzi . Oskarżona nie przyznaje się do winy... więcej