Film

Aladdin and the King of Thieves

1996 1 godz. 20 min.
7,0 13 105
ocen
7,0 10 1 13105
1 382
chce zobaczyć
{"id":"3790","linkUrl":"/film/Aladyn+i+kr%C3%B3l+z%C5%82odziei-1996-3790","alt":"Aladyn i król złodziei","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/37/90/3790/7307846.2.jpg"}
Aladyn i Dżasmina przygotowują się do hucznego wesela. Plany krzyżuje im chciwy Kasim, który wraz z czterdziestoma towarzyszami chce ukraść Rękę Midasa - magiczny przedmiot zamieniający w złoto wszystko, czego dotyka. 
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Annie Najlepsza animowana produkcja wideo w roku 1997

Wszyscy mieszkańcy Agrabahu biorą udział w królewskim ślubie stulecia. Lecz zanim Aladyn i Jasmina powiedzą sakramentalne "tak", ceremonię przerywa Kasim i jego banda czterdziestu rozbójników. Kasim szuka cudownego skarbu- Złotej Ręki Midasa, która wszystko przemienia w złoto. Razem z przyjacielem Dżinem, Aladyn przeżywa moc pasjonujących przygód, odnajdując swego dawno zaginionego ojca.

studio
Walt Disney Home Video (przedstawia) / Disney Television Animation (produkcja) / DisneyToon Studios (niewymienione w czołówce)
inne tytuły
W pewnym momencie dżin przemienia się w panią Doubtfire. Jest to związane z tym że podładający głos za dżina Robin WilliamsS grał również panią Doubtfire.
Piosenka "The Arabian Nights Reprise" autorstwa Alana Menkena i Howarda Ashmana pierwotnie została napisana i nagrana do pierwszego filmu o Aladynie.Lampa Aladyna (1982)
Do roli Kassima początkowo został zaangażowany Sean Connery, ale harmonogram pracy kolidował z innym filmem, w którym Connery brał udział, co zmusiło go do rezygnacji.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Niedoceniana część Aladdyna

  użytkownik usunięty

  Jedna z najbardziej udanych Disneyowskich kontynuacji i o dziwo, tak mało znana. A moim zdaniem powinna być, bo jest tak samo dobra jak jedynka. Jako dziecko oglądałam właśnie tą część najchętniej, najbardziej przykuwała moją uwagę. A jako dorosły człowiek doceniam ją jeszcze bardziej. Gin od ... więcej

  3
  • Legendarny sequel

   KiKfilmOWIEC ocenił(a) film na

   Dlaczego legendarny? Bo to chyba jedyny, który był udany. Może mówię tak dlatego, że to film mojego dzieciństwa. No ale kurde, te teksty Dżina po prostu rozbrajają.

   2
   • GODNY PIERWOWZORU

    akira894 ocenił(a) film na

    Choć technicznie, nie dorównuje "Aladynowi", to jeśli chodzi o fabułę, wypada równie ciekawie co oryginał. Dodanie do historii Aladyna, czterdziestu rozbójników, z kórych jeden jest nawet ojcem naszego eks-włóczęgi, jest jak dla mnie strzałem w dziesiątkę. Widać, rzucający się w oczy, większy budżet, ... więcej

   • Dżin wymiata

    gagarin77 ocenił(a) film na

    Najlepszy tekst dżina: Jazda mi stąd bo odwrócę słonia tyłem :)

   • Finał

    Fan345 ocenił(a) film na 10 

    Ostatnia część Aladyna ,, Aladyn i król złodziei ,, to świetna część która spokojnie dorównuje pierwszej części. Dzin rozwala na maksa. Fajnie pomyślano żeby dać do tej części samego ojca Aladyna który okazał się samym królem złodziei ,fabuła naprawdę jest interesująca. Ogółem godny finał trylogii Aladyna. Cała ... więcej

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.