PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465818}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,1 367 661
ocen
7,1 10 1 367661
5,3 33
oceny krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

Dlaczego Alicja Kingsleigh (Mia Wasikowska) po uszczypnięciu dalej uważała, że to wszystko jej się śni ? Z jakiego powodu schwytano szalonego Kapelusznika (Johnnego Deppa) ? jak uciekł z pod szubienicy ? Skąd Biały Królik wiedział gdzie jest turbikonsierż ? I znów dobro wygrało ze złem, to staje się nudne i przewidywalne ! warto zapoznać się z niezrozumiałym słownictwem obłąkany «człowiek psychicznie chory; dotknięty obłędem, chory psychicznie też: świadczący o takim stanie» obłęd «choroba psychiczna; pot. duże zamieszanie, chaos; coś nienormalnego, wykraczającego poza przyjęte schematy lub zasady; wykrzyknik wyrażający czyjś emocjonalny stosunek do czegoś» hochsztapler «oszust i aferzysta na wielką skalę» szkaradny «budzący wstręt pod względem fizycznym; bardzo zły pod względem moralnym; dokuczliwy, uciążliwy»
rynsztunek «ekwipunek żołnierza, policjanta, strażaka; komplet przedmiotów służących do czegoś; daw. wyekwipowanie i uzbrojenie żołnierza i konia»
libertyński «niemoralny» rzemiosło «drobna wytwórczość obejmująca wykonywanie i naprawianie przedmiotów użytkowych ręcznie lub prostymi narzędziami; umiejętność wykonywania takich przedmiotów; w odniesieniu do
dziedzin sztuki: opanowanie techniki, warsztat twórczy; daw. zawód, zajęcie»
a kysz «okrzyk przy odpędzaniu jakiejś istoty żywej lub urojonej, często powtarzany kilkukrotnie; kysz, sio, a sio» osowiały «przygnębiony czymś; też: będący wyrazem czyjegoś przygnębienia» pieróg, pierog «kawałek uformowanego w trójkąt lub półkole ciasta z farszem; tradycyjna potrawa rosyjska – ciasto z farszem z mięsa lub kapusty; duży kapelusz w kształcie trójkąta noszony przez żołnierzy w okresie wojen napoleońskich» czerep «czaszka, głowa; skorupa stłuczonego naczynia; wyrób garncarski lub ceramiczny przygotowany do nakładania szkliwa» faworyta daw. «kochanka i utrzymanka osoby wysoko postawionej; ulubienica; osoba typowana na zwycięzcę zawodów sportowych lub innej rywalizacji; w wyścigach: koń, pies typowany na zwycięzcę
; daw. pasmo zarostu pozostawione na policzku» monumentalny «zwykle o budowlach lub pomnikach: olbrzymi, potężny; mający trwałą wartość i wielkie znaczenie dla kultury» monstrualny «mający bardzo duże rozmiary lub ogromne natężenie; wyjątkowo brzydki i odrażający» zażyłość «bliskie, poufałe stosunki z kimś» degenerat «człowiek, który trwale zatracił normy moralne i poczucie godności» et cetera [wym. et cetera, et cetera] «i tak dalej; skrót: etc.» imbecyl pogard. «o człowieku głupim; osoba dotknięta niedorozwojem umysłowym średniego stopnia» chandra «stan przygnębienia» trzymać nerwy na wodzy «panować nad sobą» jątrzyć «wywoływać lub wzmagać ropienie rany; podburzać kogoś, coś» jątrzyć się «o ranie, skaleczeniu: ropieć; przybierać gwałtowniejszą formę; irytować się» chwarny «oznacza, że zdarzy się coś czego się nie spodziewamy. Np. gdy życzymy komuś chwarnego dnia. Życzymy by dzień tan kogoś pozytywnie zaskoczył».

Daniel_Oleksy

"Dlaczego Alicja Kingsleigh (Mia Wasikowska) po uszczypnięciu dalej uważała, że to wszystko jej się śni ?"
Bo to takie dziwne wszystko, co nie?

"Z jakiego powodu schwytano szalonego Kapelusznika (Johnnego Deppa) ?"
Bo spiskowałem przeciw Czerwonej Królowej, a właściwie też zaatakowałem Skazeusza.

"jak uciekł z pod szubienicy ?"
Nie spod szubienicy, tylko spod topora kata. Kot z Cheshire wcielił się we mnie (przybrał moją postać, miał też na głowie kapelusz), tymczasem ja gdzieś poszedłem w inne miejsce.

"Skąd Biały Królik wiedział gdzie jest turbikonsierż ?"
*TRUPIKONCERZ
O ile pamiętam bo Biały Królik służył Czerwonej Królowej i on wiedział chyba, że miecz zamknięto w skrzyni pilnowanej przez Bandzierchlasta. Powiedział to Alicji, bo chciał jej pomóc. To tak naprawdę problem Królika, więc zapytaj jego. Ja mogę nie wszystko pamiętać, bo dużo spałem ostatnio.

"I znów dobro wygrało ze złem, to staje się nudne i przewidywalne ! "
Takie jest życie, tak wiele historii działa kolego.

Lista słów: obłąkany, obłęd, hochsztapler, szkaradny, rynsztunek, libertyński, rzemiosło, a kusz, osowiały, pieróg/pierog, czerep, faworyta, monumentalny, monstrualny, zażyłość, degenerat, et cetera, imbecyl, chandra, trzymać nerwy na wodzy, jątrzyć, chwarny

Co to ma razem oznaczać? To jakaś ukryta zagadka?

ocenił(a) film na 6
MadHatter2010

Skąd wiesz, że Biały Królik służył Czerwonej Królowej ?

Daniel_Oleksy

Był kamerdynerem czy czymś takim; w książce odczytuje powiadomienia na jej dworze. W filmie nosi np. podobne wdzianko co tutaj: https://arthive.com/res/media/img/oy1200/work/5f3/274557.jpg (symbole monarchii Kier)
A w ogóle znam go osobiście.

ocenił(a) film na 7
MadHatter2010

Może jeszcze wiesz czemu pies nie zradził Alicji? Co powiedział mu kapelusznik?

elo112

Czerwona Królowa trzymała w niewoli żonę psa jakby i och szczeniaki a on podświadomie wiedział, że pomoże Alicji, bo zniszczy reżim i jego rodzina będzie wolna. Więc chciał jej pomagać, ale musiał udawać, że cały czas pracuje dla złej królowej.
Ja mu powiedziałem "Niech zdechnie czerwłeb kier" (czy jakoś tak, to rewolucyjne hasło, on je znał). Czyli od początku był po mojej stronie.

ocenił(a) film na 6
MadHatter2010

No właśnie w książce wszystko zostało dokładnie wytłumaczone, czego nie zrobiono w tym filmie, nie o to przecież chodzi, żeby widz w trakcie oglądania miał jakieś pytania co do scenariusza !

Daniel_Oleksy

Ale książka jest trochę inna niż ten film. Mnie się zdawało, że te rzeczy można zrozumieć i w filmie (to moja opinia).

ocenił(a) film na 6
MadHatter2010

co ty pleciesz ? nie można zrozumieć tego o czym napisałem oglądając ten film nie znając książki. A ty w ogóle oglądałeś to filmidło, bo nie widzę oceny ?

Daniel_Oleksy

Z pewnością mam w oglądanych. Czytałem książkę przed filmem. Fakt, wiele rzeczy jest inspirowanych książką - myślałem jednak, że jest to jakaś historia, w której można w miarę odnaleźć wątki bez znajomości dogłębnej książki.
Chociaż uważam, że powinno się ja przeczytać przed obejrzeniem.
Lubisz cukier?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones