PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 692
oceny
7,6 10 1 520692
8,4 46
ocen krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

Chodzi mi o scenę śmierci Lestera. Konkretnie, to nie jestem pewien czy miała ona miejsce. Wczesniej, za każdym razem kiedy marzył pojawiały się płatki róży. W scenie finałowej również je widać; mianowicie na stole stoi dzbanek pełen pięknych róż.

Hmm. Gdy usiadł i wziął zdjęcie być może uświadomił sobie sens, wagę swoich wcześniejszych czynów i doszedł do wnisoku, że poniósł jakąś śmierć, porażkę moralną. Jednak z 2. strony reżyser pokazuje zakrwawionego sąsiada, znajomych słyszących wystrzał itp. Hmmm.

ocenił(a) film na 10
ronak

róze były obecne obecne nie tylko wtedy kiedy Lester amrzyl przypominam że jego żona pielegnowala róże w ogródku a te róże są właśnie gatunku "American beauty" wiec nie bez powodu jest ich tak duzo w filmie

ocenił(a) film na 9
jaco019

w takim razie co te róże symbolizują?
Nie jestem zbyt dobra w interpretacji a zależy mi na zrozumieniu tego przekazu :)

ocenił(a) film na 9
Zentalka

Pozwól, że zacytuję fragment recenzji: "Płatki róż, przewijające się przez cały film, symbolizujące miłość i piękno, ale też przemijanie, stały się ikoną tego dzieła."
W filmie jest miłość (pomiędzy Jenny a Rickym), piękno (które Ricky dostrzegał w otaczającym go świecie) oraz szczęście, które na chwilę pojawiło się w życiu Lestera- niestety szybko przeminęło. ;)

ocenił(a) film na 9
MsChocolate_2

nie do końca o to mi chodziło. Róże pojawiały się w konkretnych scenach i zastanawiał mnie właśnie wybór scen, w których się pojawiały.
Ale i tak dziękuję :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones