PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 705
ocen
7,6 10 1 520705
8,4 46
ocen krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

Obejrzałem wczoraj po raz drugi 'American Beauty' i pojawiło mi się od razu wiele nawiązań do 'Gotowych na wszystko'. Przede wszystkim okolica na pierwszy rzut oka normalna, ale skrywająca tajemnice, całość zakończona morderstwem.
Może to przypadek, ale od razu wydało mi się, że serial był trochę zainspirowany tym filmem.

ocenił(a) film na 9
diamen

Napisałeś to dosyć dawno temu ale już nie chciałam tworzyć nowego tematu więc już tu się wypowiem.
To samo nasunęło mi się na myśl. Już po 10min seansu widziałam "nawiązania" do Gotowych na Wszystko. Rzucały mi się wyraźnie w oczy odpowiedniki postaci Gotowych np. Carolyn skojarzyła mi się natychmiastowo z Bree :) Idealna Pani Domu, a tak naprawdę kobieta mająca koszmar z życia
Ta para gejów również rzuciła mi się w oczy jako para z Gotowych (Bob i Lee) I oczywiście ich typowe dla GnW (pozwolę sobie użyć takiego skrótu) powitanie nowych mieszkańców ulicy. Zabrakło tylko w tym koszyczku domowych wypieków i zaproszenia na pokera ;)
Ricky mi też przypomina chłopca z GnW ale już nie pamiętam kogo on był synem (możliwe, że tej pary co w ostatnim sezonie się wprowadziła)

ocenił(a) film na 10
ebtitel

'American Beauty' było przed 'Gotowymi na wszystko', więc jak już to 'Gotowe..' nawiązują do 'American Beauty'.

leelou_filmweb

Właśnie to chciałem napisać :)

ocenił(a) film na 10
leelou_filmweb

Nie znasz się. To AB nawiązuje do DH. Każdy szanujący się znawca X Muzy Ci to powie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones