PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 714
ocen
7,6 10 1 520714
8,4 46
ocen krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

...tragikomedia, ukazująca pozory i brzydotę tego, co oficjalnie jest piękne.-Szkoda, że "Dzień świra" nie był pierwszy, wydaje się, że polski film był jednak pewnym naśladownictwem. Ja oglądałem tylko jedną trzecią "American...", bo jakoś dość już mam rozwiercania tego, co dobrze znane. Aktualnie bardziej mnie pociąga ANALIZA DOBRA, a nie tego, co się rozpada. Ale to nie "kręci" reżyserów raczej...

ocenił(a) film na 6
Wydmin

Hmm. Wydaje mi się, że ,,Dzień Świra" przedstawia wszystko jednak bardziej komicznie, a sytuacje są nieco bardziej przerysowane. Dlatego też on jest moim faworytem. Tak jak po ,,Dniu.." przez dłuższy czas nie mogłam dojść do siebie (z powodu wagi tego filmu) tak ,,American beauty" nie wywołał już u mnie takich odczuć. Był to raczej seans jednorazowy, o którym szybko zapomnę, co sprawiło, że wystawiłam ocenę 7/10. Jeśli mimo wszystko z czasem pozostanie on w mojej głowie, wtedy pomyślę nad jej podwyższeniem :) A co do analizy dobra, to masz rację. Filmy tego pokroju są męczące i mimo wywoływania pewnej refleksji, jest ona przygnębiająca i nie zachęca do zmiany swojego życia. Ale żeby znaleźć filmy podnoszące na duchu trzeba by poszukać w innej kategorii :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones