PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 714
ocen
7,6 10 1 520714
8,4 46
ocen krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

Nie uważacie, że momentami konstrukcja American Beauty była do powyższego filmu podobna? A sczególnie ostatnie minuty?
Tak mi się jakoś skojarzyło, i chciałbym wiedzieć czy komuś również...

ocenił(a) film na 10
Marro

Koncowka moze i byla podobna ale to Doonie Darko moze miec podobna koncowke bo zostal nakrecony 2 lata pozniej hehe ale tak ogolnie to to dwa zajebisty filmy

ocenił(a) film na 10
Helou

heh, no fakt. Nie spojrzałem dokładnie z którego są roku. A, że wpierw widziałem DonnieD., to z nim mi się skojarzyło, a nie na odwrót. Również przyznaję, że oba filmy są godne obejrzenia.

ocenił(a) film na 10
Marro

Po obejrzeniu American Beauty miałem podobne wrażenie...
Pod pewnymi względami filmy są niemal identyczne - podstawa każdego filmu - klimat mają moim zdaniem bardzo zbieżne.. takie mam odczucie.

Marro

Nie wiem, czy tu jeszcze zaglądasz i to przeczytasz, ale ja doszedłem do podobnych wniosków. Ostatecznie tak mocno nie dawało mi to spokoju, że poszukałem w sieci i na FW podobnych skojarzeń u ludzi. Znalazłem Twój temat i http://sliceofmoviezen.blogspot.com/2009/12/american-beauty-and-donnie-darko-as. html

ocenił(a) film na 10
gambulator

dałem do obserwowanych ten wątek. Wieelkie dzięki za ten link :) Nie znałem go. Czyli jednak miałem dobre przeczucia.

Marro

racja! a Donnim Darko w filmie American Beauty jest oczywiście Ricky który podobnie sie zachowuje jest zamknięty w sobie, nie okazuje uczuć na zewnątrz jest co najmniej specyficzny i tez jak Donni poznaje dziewczyne podobną do niego w specyficzny sposób, sluszne spostrzezenie! oczywiscie nie tylko o ten watek chodzi ale takze o to ze ich rodziny byly najprosciej mowiąc poje bane, Donni mial swoją obsesje na temat podrózy w czasie a Ricky na temat "filmowania piękna" naprawde podobienstw jest mnóstwo aczkolwiek w mojej opinii Donni byl lepszy

ocenił(a) film na 10
heniuu

faktycznie. obie pozy sa bardzo podobne.

Marro

Nie wiem czy wiesz, ale Donnie Darko powstało dwa lata później.

Kooper

Już mu to wytłumaczyli, 6 lat temu.

Sebu_BGZ

Trudno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones