film

Andriej Tarkowski. W świątyni kina

Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer
2019
1h 37m
7,1 395
ocen
7,1 10 1 395
Ta dokumentalna opowieść o życiu i twórczości Tarkowskiego wyszła spod ręki jego syna. Wybitny twórca sam przedstawia tu historię swojego życia. Zobacz pełny opis
Andriej Tarkowski. W świątyni kina zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Kultowy rosyjski reżyser Andriej Tarkowski pozostawił po sobie osiem filmów uważanych za arcydzieła światowego kina. Zainteresowanie jego spuścizną rośnie wśród kolejnego pokolenia widzów, którzy chcą lepiej zrozumieć przekaz tych wyjątkowych filmów. Ta dokumentalna opowieść o życiu i twórczości Tarkowskiego przez wyszła spod ręki jegoKultowy rosyjski reżyser Andriej Tarkowski pozostawił po sobie osiem filmów uważanych za arcydzieła światowego kina. Zainteresowanie jego spuścizną rośnie wśród kolejnego pokolenia widzów, którzy chcą lepiej zrozumieć przekaz tych wyjątkowych filmów. Ta dokumentalna opowieść o życiu i twórczości Tarkowskiego przez wyszła spod ręki jego syna. Wybitny twórca sam przedstawia tu historię swojego życia, dzieli się wspomnieniami, poglądem na sztukę i refleksją na temat losu artysty i sensu ludzkiej egzystencji. Tarkowski opowiada o rozróżnieniu między kinem a innymi formami sztuki, pracy z aktorami, a także o artystach, których podziwiał, takich jak Szekspir, Bach, Tołstoj. Dzięki unikalnym nagraniom audio, możemy zanurzyć się w tajemniczym świecie jego filmowych obrazów, co pozwala zrozumieć i na nowo ocenić jego pracę i wewnętrzne życie. Tej relacji towarzyszą niepublikowane wcześniej nagrania wierszy Arsenia Tarkowskiego, jednego z największych rosyjskich poetów XX wieku i ojca reżysera. Poezja Arseniego zawsze miała wpływ na filmy Tarkowskiego, podkreślając głęboką więź kulturową i duchową pomiędzy ojcem i synem. Tarkowski opowiada także o swoich filmach, a ich fragmenty przeplatane są nowszymi ujęciami ważnych dla reżysera miejsc w Rosji, Włoszech i Szwecji, w których mieszkał i tworzył.

studio
Film i Väst / Film på Gotland / Film Stockholm / więcej
tytuł oryg.
Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dokument jest bardzo osobisty i niezwykle refleksyjny. Możemy się zgadzać lub nie z filozofią sztuki i kina, rolą artysty prezentowaną przez Tarkowskiego, ale warto ją przemyśleć. Na przykład taką wypowiedź:
Andriej Tarkowski: "Rola artystów we współczesnym społeczeństwie ... jest kolosalna. Bez artystów nie będzie...

więcej

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 7

obrazy dolepione do słów w magnetofonie, normalnie z miejsca wnosiłbym sprzeciw wobec tego typu estetyce, tu nie mogę, nie mam serca, kiedy to jest takie piękne, takie piękne..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones