film

Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze dzieje

Anne of Green Gables: The Sequel
1987
3h 50m
7,2 25 051
ocen
7,2 10 1 25051
Ania Shirley jest już dorosła i uczy w szkole, do której kiedyś uczęszczała, a o jej rękę stara się Gilbert Blythe. więcej mniej
Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze dzieje zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Adaptacja kolejnych tomów powieści Lucy Maud Montgomery. Ania Shirley (Megan Follows) skończyła osiemnaście lat. Uczy w szkole w Avonlea i zarazem czyni swoje pierwsze próby literackie. Jej przyjaźń z Gilbertem (Jonathan Crombie) kwitnie, a Diana (Schuyler Grant) zaręcza się z Fredem Wrigthem (Bruce McCulloch). Podczas ich ślubu GilbertAdaptacja kolejnych tomów powieści Lucy Maud Montgomery. Ania Shirley (Megan Follows) skończyła osiemnaście lat. Uczy w szkole w Avonlea i zarazem czyni swoje pierwsze próby literackie. Jej przyjaźń z Gilbertem (Jonathan Crombie) kwitnie, a Diana (Schuyler Grant) zaręcza się z Fredem Wrigthem (Bruce McCulloch). Podczas ich ślubu Gilbert wyznaje Ani miłość, ale ona go odrzuca. Tymczasem Rachela Linde (Patricia Hamilton) przenosi się na Zielone Wzgórze. Widząc, że Maryla (Colleen Dewhurst) ma zapewnioną fachową opiekę Ania wyjeżdża i podejmuje pracę w prywatnej szkole średniej dla dziewcząt w Kingsport. Daje się tam poznać jako wspaniała organizatorka życia kulturalnego. Będzie musiała interweniować w sprawie jednej z uczennic. Emmeliną Harris (Geneviève Appleton), pod nieobecność zajętego interesami ojca (Frank Converse), opiekuje się apodyktyczna babka (Wendy Hiller), która mimo majątku, nie chce dalej łożyć na edukację wnuczki. Niechętna Ani jest najbardziej wpływowa rodzina Pringle'ów. 

na podstawie
studio
Anne of Green Gables Productions / Canadian Broadcasting Corporation (CBC) / Channel 4 Television Corporation / więcej
tytuł oryg.
Anne of Green Gables: The Sequel
inne tytuły
Anne of Avonlea USA
więcej
Po wyjściu Ani z poczty, kiedy po raz pierwszy pojawia się Gilbert, w tle widać linie wysokiego napięcia. Można je zobaczyć po prawej stronie ekranu, kiedy Ania wyrywa Gilbertowi swoje listy z ręki.
Podczas wyścigu Ani i Gilberta do mostu, chłopiec wpada do rzeki i wychodzi z niej cały mokry. Jednak chwilę później, kiedy przyłapują Freda i Dianę, jest już suchy.
Kiedy Ania przygotowywuje się do wyjścia na imprezę zaręczynową Diany i Freda, na stole leży czerwone pudełko z prezentem, które Ania zabiera przed wyjściem. Jednak w ostatnim ujęciu tej sceny pudełko leży z powrotem na stole.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

najlepsze.

ocenił(a) film na 7

Brak mi słów na wyrażenie tego, jak bardzo kocham ten film, Anię, jej przygody i Gilberta, tak bardzo chciałabym spotkać takiego mężczyznę w swoim życiu, po prostu ideał...już na zawsze będę miała sentyment do Ani z Zielonego Wzgórza. Ich miłość jest najpiękniejsza na świecie. Jonathan idealnie pasował do tej roli.

Tą część Ani kocham najbardziej:) Myśle ,że Ania w tym momencie jest najlepsza... Gilbert równiez! Chciałabym przeżyć taką miłość ja ich;) Gilbert jest ideałem faceta:) Szkoda że jest zmyślony. Aktor grający Gilberta jest fenomenalny! Idealnie pasuje do tej roli;) Jest taaaaki przystojny xD

Aktorka grająca Anię niesamowicie mnie zauroczyła. W ogóle film jest piękny - te kreacje (oczywiście najcudowniejsza jest Ania), ta historia, te czasy, tak bardzo inne, gdy mężczyźni byli mężczyznami, a kobiety damami. Nie wiem czy ja się przypadkiem nie starzeje? ;)

Zawsze będę wracała do tego filmu z sentymentem. Mimo, że z natury wolę inne kino to telewizja przyzwyczaiła mnie do oglądania tego rudzielca w dzieciństwie! Polecam wszystkim sentymentalnym osobnikom, takim jak ja :)

Uwielbiam ten film;) Ta część podoba mi się najbardziej. Bardzo lubię zakończenie filmu kiedy Ania spotyka sie z Gilbertem na mostku;) Jest jak dla mnie mega śmieszny, wzruszający i romantyczny. POLECAM

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones