PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10019351}

Arktyczna otchłań

Arctic Void
3,6 384
oceny
3,6 10 1 384
Arktyczna otchłań
powrót do forum filmu Arktyczna otchłań

Dwóch Amerykanów i dokooptowany filmowiec spotykają się na Spitsbergenie w celu nakręcenia materiału. Wraz z innymi turystami z całego świata płyną statkiem wycieczkowym, gdy nagle, w tajemniczy sposób, zawodzi zasilanie, a część ludzi w niewytłumaczony sposób znika bez śladu. Pozostali, pozbawieni możliwości komunikacji, zmuszeni są rozwiązać zagadkę i, jak to zwykle bywa, przeżyć.

Wartością dodaną filmu są krajobrazy, przynajmniej dla mnie. Pomimo niskiego budżetu twórcom udało się uchwycić surowy majestat dalekiej północy. Plusem też jest początkowe przedstawienie dwóch, głównych bohaterów. Ich relacja (zarówno wzajemna jak i z resztą) jest nieoczywista, a spokojne pierwsze minuty filmu wraz z przyjemnymi dla oka zdjęciami mogą zaciekawić widza.

Dalej, niestety, jest gorzej. Po zawiązaniu właściwej akcji robi się mniej ciekawie. Bohaterowie poddani próbie wypluwają z siebie banalne dialogi. Samo ich podejście do problemu również specjalnie nie przekonuje, a co gorsze, nie zaciekawia. Akcja nie przyspiesza, napięcie może nie jest budowane źle, ale daleko tu do Hitchcocka (i nie żebym akurat tego oczekiwał). Finalna lokacja jest zwyczajnie mało wiarygodna, a to wpływa na odbiór filmu


Zbierając wszystko do kupy: ładny, choć niezbyt przykuwający uwagę film ze sceneriami ze Svarbaldu. Fabularnie też nic ciekawego. Ja mam słabość do obszarów za kołem podbiegunowym, ale jeśli Ty nie, to możesz sobie odpuścić.

ocenił(a) film na 3
azmalion

Film słabizna.Kompletnie nic się nie dzieje.Jedynie co może się spodobać to ładne krajobrazy dookoła i niezły klimat.

jazdowicz2666

Szkoda czasu...

ocenił(a) film na 7
azmalion

Film ciekawy, a skandynawski klimat jest bardzo wyczuwalny, tylko samo zakończenie jest tak proste jak konstrukcja cepa. Szkoda, bo wychodzi na to, że widz ogląda, by dowiedzieć się, że i tak nic nie dało się zrobić. Można jedynie dopowiedzieć sobie, że bohater zanim podzieli los kolegów, może będzie musiał przechodzić jakieś eksperymenty.

ocenił(a) film na 3
azmalion

Film jest słaby a aktorzy marni. Słaby scenariusz, jeśli w ogóle jakiś był. Dialogi koszmarne a potencjał miejsca ograniczono jedynie do sali gimnastycznej, baru,
jednego pokoju, huśtawek i wielokrotnie pokazywanego znaku kopalni. Obejrzałem do końca bo lubię Skandynawię i sądziłem że jeszcze coś ciekawego będzie. Nie było kompletnie nic. Odnoszę wrażenie, że film był tylko niskobudżetową słabo zrobioną reklamą ośrodka turystycznego powstałego po kopalni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones